خبر

 • تک بورد - اولین هارد SSD PCIe 5.0 از Adata و Samsung در راه است

  اولین هارد SSD PCIe 5.0 از Adata و Samsung در راه است


  30 روز و 9 ساعت قبل

  چیزی که باید منتظر آن باشیم: با چند هفته دیگر به نمایشگاه CES 2022، ما شاهد اعلامیه های سخت افزاری هیجان انگیزتری از سوی شرکت کنندگان در رویداد هستیم. دو مورد اخیر Adata و Samsung هستند که اولین درایوهای PCIe 5.0 خود را با ارقام عملکرد نسل بعدی معرفی کردند.

  نمایشگاه CES آینده حتی نشانه‌های بیشتری از تبدیل شدن به یک رویداد مجازی کامل را نشان می‌دهد و چندین نام بزرگ در این صنعت به دلیل ترس از آخرین نوع Omicron کنار کشیده‌اند. با این حال، سازنده ذخیره سازی Adata به اشتراک گذاشته است که در لاس وگاس قرار خواهد گرفت تا برخی از جدیدترین سخت افزارهای رایانه شخصی خود را با برند XPG به نمایش بگذارد.

  از جمله آنها می توان "Project Nighthawk" و "Project Blackbird" را نام برد. نمونه اولیه m.2 PCIe 5.0 SSD که عملکرد خواندن/نوشتن تقریباً دو برابر درایوهای نسل فعلی PCIe 4.0 را ارائه می‌کند. برای Project Nighthawk که از کنترلر Silicon Motion SM2508 استفاده می‌کند، Adata ادعا می‌کند که سرعت متوالی خواندن تا 14 گیگابایت در ثانیه و نوشتن 12 گیگابایت بر ثانیه است.

  https://techbord.com <b>اولین</b> <b>هارد</b> SSD <b>PCIe</b> 5.0 از <b>Adata</b> و <b>Samsung</b> در راه است

  اعلامیه CES Adata همچنین شامل XPG Caster DDR5 با نور RGB می شود. RAM

  SSD Project Blackbird کمی کندتر دارای یک کنترلر InnoGrit IG5666 است که عملکرد خواندن یکسانی را ارائه می دهد، اما تا 10 گیگابایت در ثانیه رایت می کند. یادداشت Adata هر دو درایو تا 8 ترابایت ظرفیت ذخیره سازی دارند. انتظار می رود جزئیات بیشتری مانند عملکرد IOPS، حرارت، قیمت و در دسترس بودن نسخه های مصرف کننده در طول نمایشگاه فاش شود.

  سامسونگ، که در حال حاضر در نمایشگاه CES نیز حضور دارد، نسل بعدی درایو PM1743 خود را معرفی کرده است. این SSD PCI 5.0 NVMe متمرکز بر شرکت از حافظه V-NAND نسل ششم شرکت استفاده می کند و از یک کنترلر اختصاصی برای ارائه خواندن متوالی 13 گیگابایت بر ثانیه (2500 هزار IOPS خواندن تصادفی) و نوشتن 6.6 گیگابایت در ثانیه (250 هزار) استفاده می کند. نوشتن تصادفی IOPS).

  https://techbord.com <b>اولین</b> SSD های <b>PCIe</b> 5.0 از <b>Adata</b> و <b>Samsung</b> در way

  سامسونگ می‌گوید PM1743 تا 608 مگابایت بر ثانیه در هر وات را ارائه می‌دهد که 30 درصد نسبت به SSD‌های نسل آخر مصرف انرژی کمتری دارد. درایو آینده در نسخه های 2.5 اینچی و 3 اینچی EDSFF (E3.S) درجه سرور و ظرفیت های ذخیره سازی بین 1.92 ترابایت و 15.36 ترابایت ارائه می شود.

  سامسونگ در حال حاضر در حال نمونه گیری از این درایو است. با تولیدکنندگان چیپست و سرور و قصد دارد آن را در سه ماهه اول 2022 به تولید انبوه برساند.


  تگ ها:

  اولین , هارد , pcie , adata , samsung


خبرهای دیگر از سخت افزار