خبر

 • تک بورد - انویدیا شروع به پشتیبانی مجدد BAR قابل تغییر برای پردازنده های گرافیکی RTX 3000 می کند

  انویدیا شروع به پشتیبانی مجدد BAR قابل تغییر برای پردازنده های گرافیکی RTX 3000 می کند
  13 روز و 18 ساعت قبل

  بسیار پیش بینی شده: Nvidia سرانجام شروع به پشتیبانی از قابلیت تغییر اندازه BAR کرد ، که از RTX 3060 دسکتاپ و چند لپ تاپ مجهز به سری RTX 3000 شروع می شود. فعال کردن آن می تواند کمی دردسر ساز باشد ، اما یک نسخه رایگان است ، بنابراین انگشت شست می شود.

  قابلیت تغییر اندازه BAR یکی از ویژگی های استاندارد PCIe است که پردازنده سیستم را قادر می سازد به جای فقط یک قسمت کوچک 256 مگابایتی ، تمام زیر سیستم حافظه GPU را ببیند. پیاده سازی این ویژگی نیاز به پشتیبانی سطح پایین در CPU ، مادربرد و GPU دارد ، به این ترتیب AMD که هر سه را طراحی می کند اولین شخصی بود که با اجرای BAR قابل تغییر با نام SAM (حافظه دسترسی هوشمند) وارد بازار شد.

  < p> در آزمایش ما ، فعال کردن SAM با RX 6800 می تواند نرخ فریم بازی را تا 20٪ بهبود بخشد یا تا 10٪ به آن آسیب برساند. اگرچه در اکثر عناوین ، فعال کردن این ویژگی تقریباً هیچ کاری انجام نداده است ، که با متوسط ​​پیشرفت منعکس می شود: فقط 3٪.

  به طور واضح ، Nvidia مسیر دیگری را طی می کند. درایورهای آنها به طور پیش فرض Resizable BAR را غیرفعال می کنند و فقط در عناوینی که Nvidia متوجه شده است عملکرد آن را بهبود می بخشد ، آن را روشن می کنند. از زمان نگارش ، این هشت عنوان است:

  Assassin's Creed Valhalla Battlefield V Borderlands 3 Forza Horizon 4 Gears 5 Metro Exodus Red Dead Redemption 2 Watch Dogs: Legion

  در این بازی ها ، انویدیا می گوید ، Resizable BAR می تواند عملکرد را بهبود بخشد "از چند درصد ، تا 10٪". "در اواخر ماه مارس ، زمانی که بقیه سری RTX 3000 از Resizable BAR پشتیبانی می کنند ، بازی های بیشتری به لیست اضافه می شوند. رویکرد انتخابی انویدیا بدون شک ایده خوبی است (اگر درست انجام شود) اما متأسفانه این مزیتی است که با پیچیدگی فعال کردن قابلیت تغییر اندازه BAR قابل انکار است.

  در لپ تاپ ها اوضاع خوب است اما عالی نیست: بعضی از لپ تاپ ها با نوار قابل تغییر مجدد فعال خواهد شد ، برخی از آنها نمی کنند ، و هیچ کاری نمی توانید در این مورد انجام دهید. انویدیا می گوید "با هر سازنده لپ تاپ مشورت کنید تا ببینید آیا Resizable BAR در یک مدل خاص پشتیبانی می شود. "

خبرهای دیگر از سخت افزار