خبر

 • تک بورد - انویدیا ردیابی اشعه RTX را روی Arm امکان پذیر می کند ، DLSS به زودی ارائه می شود

  انویدیا ردیابی اشعه RTX را روی Arm امکان پذیر می کند ، DLSS به زودی ارائه می شود
  27 روز و 18 ساعت قبل

  از هم اکنون ، سیستم های مبتنی بر Arm می توانند بازی ها و برنامه ها را با فعال کردن ردیابی اشعه RTX اجرا کنند. انویدیا آن را در جریان کنفرانس توسعه دهندگان بازی (GDC) اعلام کرد ، جایی که نمایش های Wolfenstein: Youngblood و \\ "The Bistro \\" را روی سیستم مجهز به پردازنده MediaTek Kompanio 1200 و GPU RTX 3060 اجرا کرد.

  نسخه نمایشی Wolfenstein: Youngblood که توسط انویدیا به نمایش درآمد بر روی اثرات ردیابی اشعه در زمان واقعی و مزایای استفاده از DLSS تمرکز داشت. در مورد "Bistro " ، که مبتنی بر موتور Lumberyard آمازون است ، می توان روشنایی مستقیم RTX (RTXDI) و انویدر شتاب دهنده AI Nvidia Optix (NRD) را در عمل مشاهده کرد. علاوه بر این ، هر دو نسخه نمایشی از RTX Memory Utility (RTXMU) برای بهینه سازی استفاده از حافظه استفاده کردند.

  با توجه به کمبود لپ تاپ های مبتنی بر Arm که از پردازنده های گرافیکی RTX استفاده می کنند ، ارائه پشتیبانی از RTX در پردازنده های Arm چندان مفید به نظر نمی رسد. همچنین باید در نظر بگیریم که توسعه دهندگانی که روی بازی برای دستگاه های مبتنی بر Arm کار می کنند ، باید RTX را در عناوین خود پیاده سازی کنند که هنوز برای توسعه دهندگان نسبتاً جدید است.

  با این وجود این صنعت با استقبال خوبی از این اعلامیه روبرو شد. نیک پنوردن ، معاون مهندسی در اپیک گیمز ، گفت که RTX on Arm "توانایی بهره بردن از بازی ها و صنایعی مانند خودرو را دارد ، جایی که تولید کنندگان پیشرو از موتور Unreal نه تنها برای تجسم طراحی بلکه برای کابین خلبان دیجیتال و سرگرمی و سرگرمی استفاده می کنند."

  ماتیو مولر ، مدیر ارشد محصولات فنی گرافیک پیشرفته در Unity ، همچنین گفت که "" با ویژگی های گرافیکی پیشرفته GeForce RTX ، توسعه دهندگان Unity که سیستم عامل های Arm را هدف قرار می دهند ، بیشتر خواهند شد ابزارهایی را در جعبه ابزار خود ایجاد کنید تا با آنها ایجاد کنید. "SDX های RTXDI ، NRD و RTXMU برای بازو با Linux و Chromium اکنون برای توسعه دهندگان در دسترس هستند. پشتیبانی از RTX Global Illumination (RTXGI) و DLSS بعداً ارائه خواهد شد.

  به عنوان نکته حاوی Nvidia و Arm ، این غول گرافیکی قصد دارد Arm را همانطور که در سپتامبر گذشته اعلام شد با قیمت 40 میلیارد دلار خریداری کند ، با این حال معامله انجام شده است تحقیقات توسط دولت انگلستان ، و شرکت هایی مانند کوالکام ، گوگل و مایکروسافت موافقت خود را از این خرید اعلام کردند. هنوز مشخص نیست که آیا انویدیا موفق به خرید Arm می شود.

خبرهای دیگر از سخت افزار