خبر

 • تک بورد - انتظار می رود قیمت DRAM در ماه های آینده به دلیل عرضه بیش از حد کاهش یابد

  انتظار می رود قیمت DRAM در ماه های آینده به دلیل عرضه بیش از حد کاهش یابد
  12 روز و 17 ساعت قبل

  قیمت DRAM در نیمه اول امسال افزایش یافت ، اما به نظر می رسد این روند در حال معکوس شدن است. در حال حاضر تولیدکنندگان کامپیوتر و سرور انبارهای کافی برای دو ماه دوام دارند ، بنابراین احتمالاً در نتیجه مازاد عرضه ، قیمت ها کاهش می یابد.

  آخرین گزارش بازار TrendForce در بازار است و به نظر می رسد که قیمت DRAM نه تنها تثبیت نشده است ، بلکه انتظار می رود در ماه های آینده با سه تا درصد مناسب کاهش یابد. به طور متوسط ​​در نتیجه تجمع بیش از حد موجودی.

  این گزارش اشاره می کند که اگر مسیر فعلی حفظ شود ، حمل و نقل حافظه در سه ماهه چهارم کند می شود ، زیرا مشتریان DRAM انبارهای بیش از حد انتظار ذخیره کرده اند سطح موجودی DRAM و تأمین کنندگان DRAM در حال حاضر با حافظه منتظر تحویل بیش از حد است.

  این با وضعیت مشاهده شده در دو سه ماهه اول ، هنگامی که رئیس میکرون هشدار داد که کمبود DRAM وجود دارد ، کاملاً متضاد است. تهدید به ارسال قیمت از پشت بام با واکسیناسیون افراد بیشتر ، تقاضا برای رایانه های شخصی ، تبلت ها و تلفن های هوشمند نسبتاً پایدار مانده است ، اما اکثر کارشناسان صنعت موافقند که در سال های آتی کندی رخ می دهد.

  Q3 2021 Q4 2021 PC DRAM 3-8 درصد کاهش یافته است 5-10 درصد DRAM سرور 5-10 درصد کاهش 0-5 درصد DRAM موبایل افزایش 5-15 درصد عمدتاً گرافیک DRAM 10-15 درصد کاهش 0-5 درصد DRAM مصرف کننده (DDR3) افزایش 8-13 درصد کاهش 3- 8 درصد DRAM مصرف کننده (DDR4) 3-8 درصد کاهش 5-10 درصد کل DRAM 3-8 درصد کاهش 3-8 درصد

  داده ها: TrendForce

  تحلیلگران TrendForce تفکیک را بر اساس بخش بازار ارائه کردند برای برآورد قیمت Q4 2021. انتظار می رود قیمت حافظه رایانه از 5 تا 10 درصد کاهش یابد و حتی قیمت حافظه گرافیکی نیز در ماه های آینده با افت پنج درصدی روبرو خواهد شد. تأمین کنندگان سرور DRAM دارای ذخایر کافی برای بیش از 10 هفته محموله هستند که می تواند فشار مشابهی را بر قیمت حافظه سرور اعمال کند.

  با این حال ، شرایط بازار در هر زمان ممکن است تغییر کند ، اما این گزارش " در مورد قیمت RAM DDR5 نکاتی به ما ندهید. در تحلیل قبلی ، TrendForce تخمین زده بود که در سال 2022 ، میانگین قیمت حافظه DDR5 30 درصد بیشتر از حافظه DDR4 خواهد بود ، اما این امر بیشتر توسط اپراتورهای مرکز داده احساس می شود.

  علاوه بر این ، در دسترس بودن و قیمت گذاری کارت های گرافیک و بسیاری از وسایل الکترونیکی دیگر بستگی به چیزهای بیشتری دارد. به عنوان مثال ، حتی به دست آوردن خازن سرامیکی چند لایه بسیار دشوار است. و اکنون که قیمت فلزات کمیاب زمین افزایش یافته است ، همه چیز با قطعات الکترونیکی در آن شانس بالایی برای گران شدن در آینده نزدیک دارد.

خبرهای دیگر از سخت افزار