خبر

 • تک بورد - افزایش قیمت DRAM متوقف شده است ، اکنون انتظار می رود در ماه های آینده کاهش یابد

  افزایش قیمت DRAM متوقف شده است ، اکنون انتظار می رود در ماه های آینده کاهش یابد
  9 روز و 7 ساعت قبل

  پس از سه ماه افزایش مستقیم ، قیمت DRAM تا حد زیادی تثبیت شده است و انتظار می رود در ماه های آینده روند نزولی داشته باشد. تولیدکنندگان رایانه های شخصی ذخایر کافی از حافظه را در اختیار دارند تا فشار بیشتری را بر قیمت ها در سه ماه آینده اعمال کنند ، به این معنی که قیمت های خرده فروشی می تواند شاهد پیشرفت کمی باشد.

  با کمبود تراشه های کنونی ، این بهترین زمان برای خرید RAM بیشتر یا ادغام آن در یک نسخه جدید رایانه شخصی نیست. با چند ماه تماس بگیرید و به دلیل ترکیبی از تقاضای زیاد و عرضه محدود ، وضعیت بدبینانه به نظر می رسید که باعث می شد قیمت ها هر ماه آرام آرام افزایش یابد.

  بر اساس گزارش TrendForce با این حال ، ممکن است این روند سریعتر از آنچه پیش بینی می شد به پایان برسد.

  به طور خاص ، انتظار می رود قیمت قرارداد DRAM مصرف کننده تا پایان امسال تا پنج درصد کاهش یابد. یکی از دلایل این امر این است که تولید کنندگان رایانه ذخیره های قابل توجهی از DRAM ایجاد کرده اند ، در صورت بدتر شدن کمبود تراشه ، که به نوبه خود باعث می شود تولیدکنندگان حافظه قیمت خود را به سمت پایین تنظیم کنند تا موجودی بیشتری را جابجا کنند.

  https://techbord.com افزایش قیمت DRAM متوقف شده است ، اکنون انتظار می رود در ماه های آینده کاهش یابد

  قیمت نقطه برای DRAM نیز در سقوط آزاد بوده است و بین پایان ماه مه و آغاز این ماه 32 درصد کاهش یافته است. با کاهش تقاضا برای لپ تاپ با بازگشت بیشتر افراد به دفتر ، انتظار می رود تقاضای DRAM نیز در نتیجه کاهش یابد. در حالی که این لزوما به این معنا نیست که در ماه های آینده شاهد کاهش چشمگیر قیمت حافظه خواهیم بود ، اما نشان می دهد که افزایش قیمت دیگری مانند آنچه در نیمه اول سال 2021 اتفاق افتاد در کوتاه مدت بعید است.

  TrendForce می گوید که برخی از تولیدکنندگان در حال حاضر موجودی DRAM کافی برای نگهداری 8 تا 10 هفته را دارند ، در حالی که برخی دیگر 12 هفته بیشتر موجودی دارند. این می تواند منجر به کاهش بیشتر محصولات DRAM برای بازار رومیزی در چند ماه آینده شود ، در حالی که قیمت DRAM موبایل ثابت می ماند.

  در اوایل این ماه ، شرکت تجزیه و تحلیل بازار قیمت حافظه گرافیکی را نیز بررسی کرد روندها ، و اشاره کرد که نوسانات ارزش ارزهای رمزنگاری شده تأثیر قابل توجهی بر بازار داشته است.

  قیمت GDDR5 و GDDR6 در سه ماهه سوم در مقایسه با دوره قبلی کاهش چشمگیری داشته است ، اما این هنوز تولید نکرده است. کاهش قابل توجه قیمت خرده فروشی کارت های گرافیک نشانه هایی از ارزان شدن پردازنده های گرافیکی سری Nvidia RTX 30 در نقاطی مانند آلمان وجود دارد ، اما هنوز فاصله زیادی با یافتن این قطعات با قیمت MSRP نداریم. p>

خبرهای دیگر از سخت افزار