خبر

 • تک بورد - استاندارد PCIe 7.0 با حداکثر 512 گیگابایت بر ثانیه پهنای باند اکنون در حال توسعه است

  استاندارد PCIe 7.0 با حداکثر 512 گیگابایت بر ثانیه پهنای باند اکنون در حال توسعه است


  8 روز و 15 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ ما تازه شروع به مشاهده شرکت‌ها کرده‌ایم که SSD‌های سریع PCIe 5.0 NVMe خود را برای مصرف‌کنندگان معرفی می‌کنند، اما PCI Special Interesting Group (PCI-SIG) همیشه به دنبال نسل بعدی است. اکنون، آنچه را که در سال 2025 می توانیم انتظار داشته باشیم، اعلام کرده است: PCIe 7.0.

  در کنفرانس توسعه دهندگان PCI-SIG 2022 که در کالیفرنیا برگزار می شود، نسخه آینده مشخصات PCIe معرفی شد. این پس از آن صورت گرفت که کنسرسیوم مشخصات نهایی PCIe 6.0 را در ژانویه منتشر کرد.

  https://techbord.com <b>استاندارد</b> <b>PCIe</b> 7.0 با <b>حداکثر</b> 512 <b>گیگابایت</b> بر <b>ثانیه</b> <b>پهنای</b> <b>باند</b> در حال توسعه

  همانند نسل‌های قبلی، PCIe 7.0 پهنای باند نسخه قبلی خود را دو برابر می‌کند، از 64 GT/s به 128 GT/s، معادل تا 512 گیگابایت بر ثانیه توان عملیاتی دو جهته (قبل از در نظر گرفتن راندمان سربار رمزگذاری و هدر) از طریق اتصال x16 با نگاهی دیگر، PCIe 7.0 دارای پهنای باند چهار برابر PCIe 5.0 است.

  مشخصات جدید از رمزگذاری حالت flit 1b/1b استفاده می‌کند و بر اساس مدولاسیون دامنه پالس با چهار سطح (PAM4) است. با PCIe 6.0 معرفی شد. این کمیسیون می نویسد که بر روی بهبود بهره وری توان و در عین حال ارائه تاخیر کم و قابلیت اطمینان بالا متمرکز است. طبق معمول، PCIe 7.0 با تمام نسل های قبلی فناوری PCIe سازگار خواهد بود.

  https://techbord.com <b>PCIe</b> <b>استاندارد</b> 7.0 با <b>حداکثر</b> 512 <b>گیگابایت</b> بر <b>ثانیه</b> <b>پهنای</b> <b>باند</b> <b>اکنون</b> در حال توسعه

  < p> پیش‌بینی می‌شود که PCIe 7.0 برای برنامه‌هایی مانند اترنت 800 G، هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، و محاسبات ابری و کوانتومی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین در زمینه‌های پرمصرف داده، از جمله مراکز داده فوق‌مقیاس، محاسبات با عملکرد بالا (HPC) و ارتش/هوا فضا مفید خواهد بود.

  مدت زیادی طول می‌کشد تا دستگاه‌های PCIe 7.0 وارد شوند. این مشخصات قرار است در سال 2025 ارائه شود و سخت‌افزار تا سال 2028 به اینجا نرسد—و هنوز PCIe 6.0 در راه است.

  درایوهای SSD PCIe 5.0 NVMe مصرف‌کننده آینده نیز وجود دارند که سرعت‌های امیدوارکننده‌ای دارند. تقریبا 14 گیگابایت بر ثانیه این پلتفرم‌ها قرار است اواخر امسال وارد شوند، زمانی که پلتفرم Zen 4 با پشتیبانی از PCIe 5.0 AMD (اینتل Alder Lake نیز از استاندارد پشتیبانی می‌کند) به زمین می‌آید که شایعه شده در ماه سپتامبر عرضه می‌شود.


  تگ ها:

  استاندارد , pcie , حداکثر , گیگابایت , ثانیه , پهنای , باند , اکنون , توسعه


  v 4
خبرهای دیگر از سخت افزار