خبر

 • تک بورد - از M.2 حرکت کنید ، در اینجا مشخصات حافظه XFM آمده است

  از M.2 حرکت کنید ، در اینجا مشخصات حافظه XFM آمده است
  21 روز و 7 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: انجمن فناوری JEDEC Solid State یک ویژگی Crossover Flash Memory (XFM) را برای ذخیره سازی NAND معرفی کرده است که برای جایگزینی فاکتور فرم M.2 موجود طراحی شده است. فاکتور شکل بسیار کوچکتر آن می تواند به ذخیره سازی قابل تعویض در دستگاه های کوچکتر که به طور سنتی فقط قادر به نصب حافظه لحیم شده هستند کمک کند ، اما اندازه آن در آن قسمت مهم نیست.

  استاندارد JEDEC JESD233 XFM Embedded and Removable Memory Device (XFMD) از رابط منطقی NVMe بر روی رابط فیزیکی PCI Express استفاده می کند ، به این معنی که کارت های XFMD در دستگاه های میزبان خود درست به عنوان M ظاهر می شوند. 2 چوب خواهد بود اگرچه این استاندارد فقط از یک یا دو خط رابط استفاده می کند ، اما پهنای باند PCIe Gen 4 همچنان سرعت انتقال داده بسیار بالاتری نسبت به تراشه های UFS (مانند تصویر بالا) ، ذخیره سازی eMMC لحیم کاری شده و ذخیره سازی SD قابل جابجایی دارد.

  با توجه به این که XFMD توصیف شده در مشخصات JEDEC فقط با ابعاد 18 14 14 x 1.4 میلی متر (15 11 11 2. 2.1 میلی متر) از نظر اندازه با یک کارت حافظه microSD قابل مقایسه است ،

  آخرین مورد بسیار مهم در مقایسه است.

  https://techbord.com بر روی M.2 حرکت کنید ، در اینجا مشخصات حافظه XFM

  آمده است

  JEDEC می گوید که استاندارد کوچکتر امکان استفاده در سناریوهایی را می دهد که معمولاً محدود به فضای ذخیره سازی لحیم کاری شده هستند ، مانند اینترنت اشیاء و برنامه های جاسازی شده - هرچند همچنین اشاره می کند که سایر دستگاه های بسیار قابل حمل از فاکتور فرم جدید ، مانند VR سود خواهند برد. هدست ، هواپیماهای بدون سرنشین ، و لپ تاپ های فوق قابل حمل. پروفسور آتاسوشی اینو مدعی است که استاندارد XFMD "به عنوان تغییر دهنده بازی برای ذخیره سازی نیمه قابل جابجایی در بسیاری از دستگاه های الکترونیکی و IOT ، با استفاده از عملکرد متعادل ، اندازه کوچک و نگهداری آسان استفاده می شود. "

  < p> MediaTek همچنین XFM را تأیید کرد ، اگرچه این مشخصات را بر خلاف دیدگاه Kioxia در مورد ذخیره سازی نیمه قابل جابجایی ، "گزینه های ذخیره سازی جدید و قابل افزایش برای کاربران نهایی" توصیف می کند.

  https://techbord.com بر روی M.2 حرکت کنید ، در اینجا مشخصات حافظه XFM

  با این حال ، در حالی که XFMD مشخص شده به اندازه کافی کوچک است که به طور بالقوه می تواند جایگزین برخی از راه حل های لحیم کاری شده شود ، PCIe قدرت بیشتری نسبت به رابط M-PHY که در حال حاضر در راه حل های UFS استفاده می شود ، می گیرد ، که ممکن است به پذیرش در برنامه های فوق العاده قابل حمل باتری آسیب برساند.

  علاوه بر این ، داده ها در ورق هیچ اشاره ای به حافظه پنهان DRAM که عامل اصلی عملکرد SSD های با کارایی بالا است ، شده است و در صورت عدم وجود آنها XFMD ها ممکن است برای باز کردن مزایای سرعت کامل NVMe نسبت به UFS یا eMMC خود مشکل داشته باشند.

خبرهای دیگر از سخت افزار