خبر

 • تک بورد - اختلال آلومینیوم مالزی بر کمبود تراشه جهانی می افزاید

  اختلال آلومینیوم مالزی بر کمبود تراشه جهانی می افزاید
  26 روز و 17 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: قرنطینه های مربوط به کووید در مالزی تولید و عرضه خازن های آلومینیومی را محدود کرده و چین و چروک دیگری را به کمبود تراشه جهانی اضافه کرده است. این به دنبال مشکلات اخیر در تامین قطعاتی مانند فلزات کمیاب سرامیکی و سرامیک است.

  Digitimes Asia گزارش می دهد که تامین کنندگان ژاپنی Chemi-Con و Nichicon مجبور شدند تاسیسات خود را در مالزی به دلیل قرنطینه کووید در ماه های جولای و آگوست تعطیل کنند. حتی پس از پایان قرنطینه ، گفته می شود که آنها تنها به حدود 60 درصد نیروی کار خود بازگشته اند ، که آنها را مجبور کرده است ظرفیت تولید خود را محدود کنند.

  همراه با یک شرکت دیگر ، Rubycon ، Chemi-Con و Nichicon سهم قابل توجهی از سهم بازار خازن های آلومینیومی جهان را در اختیار دارد. خازن های آلومینیومی یک جزء منفعل هستند که در وسایل نقلیه الکترونیکی ، رایانه ها و سایر دستگاه ها مهم است.

  منابع صنعتی به Digitimes می گویند که حمل خازن های آلومینیومی از مالزی بین 30 تا 60 درصد به دلیل وضعیت کووید در آنجا. زمان سرب به بیش از شش ماه افزایش یافته است. برخی از سفارشات آن شرکت های ژاپنی به تامین کنندگان مستقر در تایوان و چین سرایت کرده است.

  اینها تنها جدیدترین قطعاتی هستند که باعث ایجاد مشکلاتی در زنجیره های تامین جهانی در زمینه لوازم الکترونیکی می شوند. طی یک سال گذشته ، قیمت فلزات خاکی کمیاب افزایش یافته است ، که احتمالاً بر هزینه لوازم الکترونیکی تأثیر می گذارد.

  قفل شدن در مالزی بر عرضه خازن های سرامیکی ، که برای مدار ضروری است ، تأثیر گذاشته است. تخته کمبود تراشه های درایور صفحه نمایش امسال می تواند بر تولید هر چیزی که با صفحه نمایش عرضه می شود ، تأثیر بگذارد. شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) فکر می کند کمبود جهانی نیمه هادی ها احتمالاً تا سال 2022 ادامه خواهد یافت.

خبرهای دیگر از سخت افزار