خبر

 • تک بورد - اخبار Computex از AMD ، Intel و Nvidia قدرت تأمین کنندگان رایانه را نشان می دهد

  اخبار Computex از AMD ، Intel و Nvidia قدرت تأمین کنندگان رایانه را نشان می دهد
  26 روز و 13 ساعت قبل

  برداشت ویراستار: نظر من ، چه تفاوتی در یک سال می تواند ایجاد کند. برای چندین سال گذشته ، نمایشگاه تجارت کامپیوتکس مستقر در تایوان بدون شک به تاریکی کشیده شده بود ، زیرا کنفرانس متمرکز بر رایانه ، اخبار زیادی را تولید نمی کرد که افراد خارج از ناظران صنعت کامپیوتر بسیار خاص به آنها اهمیت می دادند. اما رشد انفجاری جدید در رایانه های شخصی و مهمتر از آن ، تأثیری که تأمین کنندگان عمده رایانه در حال حاضر

  حتی به صورت مجازی ، انبوه اعلامیه هایی که امسال از جانب تأمین کنندگان عمده تراشه های رایانه های شخصی AMD ، Intel و Nvidia منتشر می شود ، ناامید کننده نبود. آنها نه تنها پیشرفت های مهم در رایانه های شخصی را در ارتباط با مشتریان OEM رایانه خود برجسته كردند ، در چندین مورد آنها طیف گسترده ای از دسته بندی محصولات و فن آوری هایی را كه هم اكنون تحت تأثیر آنها هستند نشان دادند.

  اینتل با استفاده از Computex کار خود را شروع کرد. ارائه ای که طیف وسیعی از پردازنده های سیار جدید Core Intel 11 هسته را برای طراحی فوق العاده باریک برجسته می کند ، از جمله اولین مدل هایی که می توانند تا 5.0 گیگاهرتز سرعت داشته باشند. این شرکت گفت که انتظار دارد سیستم های مبتنی بر این تراشه های جدید اولین بار در اواخر تابستان امسال توسط فروشندگان زیادی از جمله Lenovo ، Acer ، Asus و MSI با حمل و نقل بیشتر تا فصل تعطیلات 2021 ظاهر شود.

  (کلیک کنید بزرگنمایی کنید)

  https://techbord.com اخبار Computex از AMD ، Intel و Nvidia قدرت تأمین کنندگان رایانه را نشان می دهد

  اینتل همچنین توجه بسیاری از پیشرفت های مربوط به اتصال برای رایانه های آینده را متمرکز کرد. همانطور که در همه گیر بودن بیماری مشخص شده است ، اتصالات سریع و با کیفیت بالا و قابل اعتماد برای رایانه ها کاملاً ضروری است.

  در Computex ، اینتل با انتشار چیپ ست های پیشرفته مجهز به WiFi 6E بر این مسئله تأکید کرد - اجازه می دهد افراد در ایالات متحده و چندین منطقه دیگر در سراسر جهان برای بهره مندی کامل از پهنای باند 1.2 گیگاهرتز برای WiFi 6 گیگاهرتز - و با اولین معرفی رسمی راه حل 5G که قبلا اعلام شده بود ، Intel 5G Solution 5000 ، ساخته شده در کنار MediaTek و Fibocom.

  ارائه جدید 5G به صورت کارت الحاقی دارای فرمت M.2 جهانی مجاز است که اضافه کردن پشتیبانی 5G به طیف گسترده ای از سیستم های جدید را برای OEM های PC بسیار آسان می کند - و به طور رسمی با کارت مشابه مودم 5G M.2 با فرم مشابه اعلام شده توسط Qualcomm رقابت کنید.

  Nvidia با اعلامیه های مهم مربوط به GPU های بازی ، سرورهای دارای مجوز Nvidia برای برنامه های مرکز داده و چندین اعلامیه متمرکز بر ابزارهای نرم افزاری هوش مصنوعی ، که به وضوح بر دامنه بسیار گسترده پیشنهادهای شرکت تأکید دارند.

  در قسمت بازی ، این شرکت از Ampere رونمایی کرد مبتنی بر RTX 3080 Ti (قیمت 1،199 دلار) ، همراه با ارزان تر RTX 3070 Ti (قیمت 599 دلار) ، که انویدیا ادعا می کند عملکرد بازی 1.5 برد فوق العاده 2070 سوپر از 1.5 سال قبل را ارائه می دهد.

  برای بازی های موبایل ، انویدیا کارهای مستمر خود را در زمینه چارچوب طراحی Max-Q نسل 3 برجسته کرد. فناوری پشت Max-Q نوت بوک های جدید بازی از چندین فروشنده از جمله Dell را تأمین می کند ، که سری جدیدی از لپ تاپ های بازی Alienware سری X را با استفاده از GPU GeForce RTX 3080 (و جدیدترین پردازنده های مرکزی هسته 11th اینتل) اعلام کرد که باریک ترین نوت بوک های Alienware هستند. این شرکت تاکنون تولید کرده است.

  در جلو مرکز داده ، انویدیا گفت که اکنون بیش از 50 سرور دارای گواهینامه Nvidia وجود دارد ، به دلیل عمده برنامه ای که اکنون پشتیبانی از DPU (واحد پردازش داده ) که این شرکت از طریق خریداری Mellanox Technologies در سال 2020 به دست آورد.

  این سیستم ها همه دارای مجوز برای اجرای نرم افزار AI Enterprise انویدیا هستند ، مجموعه ای از ابزارها برای ایجاد فرآیند اغلب به چالش کشیدن ساخت هوش مصنوعی. نرم افزار برای سازمان های بیشتری آسان تر است. علاوه بر این ، این شرکت پشتیبانی از سرورهای مبتنی بر Arm را به عنوان بخشی از برنامه اعلام کرد و با تأکید بر ایده جذاب برای انجام بیشتر محاسبات برای برخی از کارهای هوش مصنوعی توسط GPU ها و DPU ها ، با یک CPU مبتنی بر Arm بیشتر از مجری وظایف پیرامون این سایر عناصر محاسباتی. در حالی که هنوز برای شروع این ایده مفهوم اولیه است ، مطمئنا تماشای آن ایده جالبی خواهد بود.

  AMD از آخرین سه بزرگ بود که در مرحله مجازی Computex حاضر شد و دکتر لیزا سو مدیر عامل مطمئناً بیشترین میزان و تأثیرگذارترین اخبار مربوط به این رویداد را داشت.

  در سخنرانی تقریباً 40 دقیقه ای وی اخبار مربوط به عملکرد نسل سوم سرور Epyc شرکت ، پردازنده های Ryzen 5000 برای دسک تاپ های تجاری ، به روزرسانی ها در مورد نسل بعدی فناوری پردازنده گرافیکی Radeon 6000 ، راه اندازی چارچوب طراحی AMD Advantage برای رایانه های شخصی موبایل ، رونمایی از همکاری با تسلا در سیستم های سرگرمی و سرگرمی خودروی این شرکت ، جزئیات بیشتر در مورد همکاری قبلی شرکت با سامسونگ برای دستگاه های تلفن همراه و حتی چند فناوری بسته بندی چیپلت سه بعدی با شریک ریخته گری TSMC.

  https://techbord.com اخبار Computex از AMD ، Intel و انویدیا قدرت تأمین کنندگان رایانه را نمایش می دهد

  آخرین مورد یکی از غافلگیرکننده ترین رویداد بود. اگرچه تعداد کمی از افراد تمایل به کشف جزئیات معماری تراشه دارند ، اما کار AMD با TSMC بر روی فناوری بسته بندی تراشه های سه بعدی (در ابتدا برای حافظه نهان حافظه L3 در پردازنده های Ryzen) سرعت سریع پیشرفت هایی را که AMD در این منطقه مهم ایجاد می کند ، برجسته می کند.

  به گفته این شرکت ، فناوری آن متراکم تر و سریعتر از فناوری مشابه تراشه سازی Foveros است که سال گذشته اینتل با پردازنده Lakefield معرفی کرد. مطمئناً نمی دانیم تا زمانی که تراشه های واقعی با این فناوری به طور رسمی منتشر نشوند - انتظار می رود اواخر سال جاری باشد - اما این اعلامیه چشمگیر این شرکت است که قبلاً به دلیل پیشرفت در بسته بندی تراشه شناخته نشده بود.

  https://techbord.com اخبار Computex از AMD ، Intel و Nvidia قدرت تأمین کنندگان رایانه را نشان می دهد

  AMD همچنین زمان زیادی را صرف بحث در مورد چارچوب جدید طراحی Advantage خود کرد. AMD Advantage برای ایجاد نوت بوک هایی بهینه شده است تا بتواند از توانایی کامل پردازنده های سیار AMD Ryzen 5000 سری و Radeon RX 6000M آن بهره ببرد و در این مرحله تجربه های برتر بازی را ارائه دهد.

  شرکت در حال کار است با تعدادی از شرکای OEM برای ایجاد این سیستم ها. صحبت از شرکای رایانه شخصی ، HP در جدیدترین رایانه های شخصی دسکتاپ EliteDesk 805 G8 و ProDesk 405 G8 از قطعات تجاری جدید AMD Ryzen 5000 استفاده می کند.

  "واضح است که بازار رایانه های جوان شده هر دو را هدایت می کند. رقابت شدیدتر و ایجاد فرصت های جدید برای مهمترین تأمین کنندگان صنعت. "

  سرانجام ، آخرین خبر غافلگیرکننده AMD در قالب همکاریهای گسترده با سایر شرکتها با استفاده از CPU و / یا فناوریهای GPU آن است. . اگرچه قبلاً در مورد آن صحبت شده بود ، اما پیوند با سامسونگ برای استفاده از فن آوری های گرافیکی RDNA AMD ، از جمله ردیابی اشعه ، در چیپست موبایل Exynos بعدی احتمالاً مورد توجه بسیاری قرار گرفت. متأسفانه ، بیشتر تلفن های هوشمند مجهز به سامسونگ Exynos در خارج از ایالات متحده به فروش می رسند ، اما این معامله هنوز هم نفوذ فزاینده این شرکت را در خارج از رایانه های شخصی و سرورها برجسته می کند.

  به طور مشابه ، مشارکت سیستم سرگرمی و سرگرمی تسلا ، که از آن استفاده می کند تعبیه شده Ryzen APU و فناوری گرافیکی Radeon در جدیدترین اتومبیل های مدل S و Model X ، همچنین تأثیر گسترده تری را که شرکت شروع کرده است نشان می دهد.

  همه گفته شده ، روشن است که بازار کامپیوترهای جوان شده هر دو رقابت شدیدتر و ایجاد فرصت های جدید برای مهمترین تأمین کنندگان صنعت. این نشانه خوبی برای آینده سالم برای همه است.

  باب اودانل بنیانگذار و تحلیلگر ارشد TECHnalysis Research ، LLC یک شرکت مشاور فناوری است که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای. می توانید او را در Twitterbobodtech دنبال کنید.

خبرهای دیگر از سخت افزار