خبر

 • تک بورد - اتصال دهنده نسل بعدی GPU ها می تواند تا 600 وات کار کند

  اتصال دهنده نسل بعدی GPU ها می تواند تا 600 وات کار کند
  12 روز و 6 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: پردازنده های گرافیکی مدرن کانکتور Molex 8 پین قابل احترام را به حد خود رسانده اند. انویدیا آن را با کارت های نسل این نسخه Founders Edition ، که دارای رابط اختصاصی 12 پین هستند ، محکوم کرد. AIB ها بین پر کردن کارت های گرسنه با سه کانکتور یا گرسنگی آنها با دو را انتخاب می کنند.

  یک کانکتور برق جدید ، به نام 12VHPWR ، این مشکل را با ارائه قدرت به اندازه چهار کانکتور 8 پین Molex-600 وات حل می کند. این بخشی از استاندارد PCIe 5.0 است و ممکن است سال آینده در پردازنده های گرافیکی ظاهر شود.

  برخی از تولید کنندگان قبلاً دوشاخه ها و کابل های 12VHPWR خود را ذکر کرده اند ، از این رو تصاویر. اما اعتبار بیشتر جزئیات به آزمایشگاه ایگور اختصاص دارد که از سازندگان منبع تغذیه و AIB ها در مورد اتصال مطلع شد. دومی از حرکت از 8 پین قدیمی راحت شد.

  https://techbord.com نسل بعدی اتصال قدرت برای GPU ها می تواند تا 600W

  همانطور که از نامش مشخص است ، اتصال 12VHPWR دارای 12 پین/شاخه برق است. عرض آنها 3 میلی متر است ، به جای 4.2 میلی متر مانند Molex. همچنین دارای چهار پین تماس کوچک/دوشاخه در قسمت زیرین برای انتقال سیگنال های نوار کناری و یک قفل در بالا برای محکم نگه داشتن پین ها در دوشاخه ها می باشد. V. وقتی همه 12 کانال فعال هستند ، می تواند در مجموع 55.22 A یا 662.4W را حمل کند. اما نمی توان آن را با پردازنده های گرافیکی که بیش از 600 وات نیرو می گیرند جفت کرد ، زیرا به 10 درصد افزونگی نیاز دارد.

  به طرز شگفت انگیزی ، با عرض 19 میلی متر ، تنها یک بخش بزرگتر از یک کانکتور 8 پین است. اما به کابلهای قوی تری نیاز دارد ، اما از مواد درجه یک بیشتری استفاده شده است.

  https://techbord.com بعدی- gen power connector برای پردازنده های گرافیکی می تواند تا 600 وات کار کند

  در حال حاضر ، هیچ پردازنده گرافیکی که به 600 وات کامل احتیاج دارد ، وجود ندارد. اولین پردازنده گرافیکی که گفته می شود از کانکتور 12VHPWR استفاده می کند ، RTX 3090 Ti (تأیید نشده) است که ممکن است 450 وات مصرف کند.

  اما ممکن است کانکتور زودتر از آنچه انتظار می رفت به کار خود ادامه دهد. اعتقاد بر این است که نسل بعدی پردازنده های گرافیکی مرکز داده AMD و Nvidia از طرح های چیپلت قدرتمند استفاده می کنند و دو برابر بیشتر از نسخه های فعلی خود هستند ، که قبلاً 250 تا 300 وات مصرف می کردند.

  اعتبار سرسخت: Vagelis Lnz

خبرهای دیگر از سخت افزار