اتحادیه اروپا طرحی را برای تقویت تولید تراشه اروپایی ترسیم می کند

چرا اهمیت دارد: اتحادیه اروپا می خواهد تا سال 2030 سهم خود از بازار جهانی نیمه هادی ها را دو برابر کند، یک هدف بلندپروازانه که اتکای منطقه به آسیا برای تولید تراشه های پیشرفته را کاهش می دهد. برای این منظور، تنظیم کننده ها میلیاردها بودجه و یارانه برای جذب شرکت هایی مانند اینتل و TSMC باز می کنند.

اتحادیه اروپا این هفته قانون تراشه های اروپایی را اعلام کرد که به تامین مالی قابلیت های تولید نیمه هادی منطقه کمک می کند. این درست زمانی اتفاق می‌افتد که رقابت جهانی برای تولید تراشه‌های پیشرفته در بحبوحه افزایش تقاضای مصرف‌کننده و تمایل به ایجاد یک زنجیره تامین فناوری انعطاف‌پذیرتر در حال تشدید است.

این ابتکار عمل 15 میلیارد یورو (17.15 میلیارد دلار) را باز خواهد کرد. به سمت سرمایه گذاری های دولتی و خصوصی در قابلیت های ساخت تراشه تا سال 2030. این علاوه بر تعهد 30 میلیارد یورویی (34.3 میلیارد دلار) Horizon Europe، NextGenerationEU و همچنین پروژه های دولتی خواهد بود.

رئیس کمیسیون اروپا. اورسولا فون در لاین گفت: «قانون تراشه‌های اروپایی یک تغییر بازی برای رقابت جهانی بازار واحد اروپا خواهد بود. در کوتاه مدت، تاب آوری ما را در برابر بحران های آینده افزایش می دهد و ما را قادر می سازد تا اختلالات زنجیره تامین را پیش بینی کرده و از آن جلوگیری کنیم. و در میان مدت، به تبدیل شدن اروپا به یک رهبر صنعتی در این شاخه استراتژیک کمک خواهد کرد.»

او همچنین معتقد است که این اقدام سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت بیشتری را در تحقیق و توسعه، آزمایش و تأسیسات تولید تشویق خواهد کرد. .

techbord.com اتحادیه اروپا طرحی را برای تقویت تولید تراشه اروپایی ترسیم می کند

< شرکت‌هایی مانند اینتل قبلاً علاقه خود را به ساخت کارخانه‌های تولید تراشه در اروپا ابراز کرده‌اند و هزینه‌های سرمایه‌ای بالغ بر 94.7 میلیارد دلار در دهه آینده برنامه‌ریزی شده است. برای آنها، اتحادیه اروپا قوانین کمک های دولتی خود را که در حال حاضر برای جلوگیری از ارائه یارانه های غیرقانونی به شرکت ها استفاده می شود، کاهش می دهد. این امر برای کارخانه‌های تراشه ضروری است که ساخت، راه‌اندازی، نگهداری و ارتقا به گره‌های پیشرفته‌تر بسیار پرهزینه است.

مارگرته وستاگر، معاون اجرایی اتحادیه اروپا گفت که هدف این است که بخش فناوری اروپا را رقابتی‌تر کنیم. و سهم بازار خود را تا سال 2030 به 20 درصد دوبرابر کند. در حالی که این امر منطقه را به خودکفایی نمی رساند، می تواند اتکای آن به آسیا برای نیمه هادی ها را کاهش دهد.

جالب است که دولت تایوان از طرح های اتحادیه اروپا استقبال می کند. TSMC در حال حاضر آلمان را به‌عنوان مکانی احتمالی برای بازوی اروپایی ارزیابی می‌کند، اقدامی که می‌تواند همکاری بین تایوان و اروپا را بهبود بخشد.

شرکت‌های دیگری مانند GlobalFoundries - که اکثریت آن متعلق به دولت امارات متحده عربی است. - همچنین به دنبال ساخت کارخانه‌هایی در اروپا هستند، اما در حال حاضر منتظر هستند تا بتوانند تعهدات بلندمدت کافی را برای تضمین سرمایه‌گذاری در ظرفیت تولید بیشتر تضمین کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *