خبر

 • تک بورد - Google علیه ادعای Epic Games به دلیل فرار از کمیسیون خریدهای درون برنامه ای ، ادعای متقابل می کند

  Google علیه ادعای Epic Games به دلیل فرار از کمیسیون خریدهای درون برنامه ای ، ادعای متقابل می کند
  9 روز و 4 ساعت قبل

  در آگوست 2020 ، Epic Games یک حمله دو جانبه را آغاز کرد که یک روش پرداخت مستقیم برای خریدهای درون برنامه ای Fortnite را اعمال کرد ، و کمیسیون های فروشگاه اپل و Google را لغو کرد. این بازی از App Store و Google Play حذف شد ، که Epic به عنوان انگیزه ای برای تشکیل پرونده های ضد تراست علیه هر دو غول فناوری استفاده کرد.

  روز دوشنبه ، Google علیه ادعای نقض قرارداد ، علیه شرکت Epic Games دعوای متقابل ارائه کرد. این شکایت ادعا می کند که معرفی یک سیستم پرداخت خارجی برای جلوگیری از پرداخت حق کمیسیون Play Store در خریدهای درون برنامه ای ، نقض عمدی توافقنامه توزیع برنامه نویس Google Play (DDA) است.

  بر خلاف iOS ، توسعه دهندگان بیش از یک راهی برای توزیع برنامه ها به کاربران با این حال ، هنگامی که آنها تصمیم می گیرند برنامه های خود را از طریق Google Play بفروشند ، موافقت می کنند که 30 درصد کمیسیون خریدهای درون برنامه ای را بپردازند.

  Google ادعا می کند که Epic هنگام ارائه یک به روزرسانی که به آن اضافه شده است ، این توافقنامه را نقض کرده است. روش پرداخت خارج از پلتفرم در ادامه می افزاید که با توجه به اینکه بسیاری از کاربران Fortnite را از طریق فروشگاه Play خریداری کرده اند و هنوز از سیستم پرداخت جایگزین استفاده می کنند ، این بند را نقض می کند. گوگل ادعا می کند که بخشی از این فروش را دارد. بازی برای فرار از کمیسیون خریدهای درون برنامه ای ">

  " Google حساب توسعه دهنده Epic را غیرفعال نکرد و نشان داد که Epic می تواند نسخه جدید و سازگار Fortnite را منتشر کند. " به "کاربرانی که نسخه ناسازگار Fortnite را قبل از حذف از Google Play بارگیری کرده اند ، هنوز می توانند از مکانیسم پرداخت خارجی Epic برای رفع خرابی درون برنامه ای استفاده کنند-به Epic اجازه می دهد از هزینه خدمات توافق شده خود با Google فرار کند برای خریدها. "

  این دعوی Epic را در موقعیت چالش برانگیزی قرار می دهد. تنها راه حل وضعیت این است که یک وصله Fortnite که سیستم پرداخت خارجی را حذف می کند ، صادر کنید. با این حال ، کاربران به احتمال زیاد به روز رسانی را بارگیری نمی کنند ، در حالی که هنوز می توانند از قیمت جایگزین استفاده کنند. بنابراین Epic همچنین باید موقتاً بستر پرداخت خود را از بین ببرد تا بازیکنان بتوانند بازی را به روز کنند.

  علاوه بر این ، یک سال از شروع همه اینها می گذرد. در حالی که در اسناد گوگل ارزش دلار خسارت ذکر نشده است ، 30 درصد از درآمد یک سال Fortnite از کاربران Android احتمالاً مبلغ قابل ملاحظه ای است.

  احتمال برنده شدن دعوی متقابل خود توسط Google به نظر می رسد با توجه به اینکه اپل شکایتی مشابه داشته و بیش از 3.6 میلیون دلار جایزه دریافت کرده است ، بسیار بالا به نظر می رسد. این رقم قابل توجه به نظر نمی رسد ، اما فقط بر اساس درآمد (12،167،719 دلار) دریافتی بین اوت 2020 و اکتبر 2020 است. در صورت برنده شدن ، جایزه Google می تواند هفت برابر این مقدار یا بیشتر باشد.

خبرهای دیگر از گوگل