خبر

 • تک بورد - Google توضیحات وب سایت اختیاری را در نتایج جستجو به شما نشان می دهد

  Google توضیحات وب سایت اختیاری را در نتایج جستجو به شما نشان می دهد
  22 روز و 21 ساعت قبل

  گوگل در حال حاضر یکی از بهترین موتورهای جستجو در جهان است (حریم خصوصی داده ها را کنار بگذاریم) ، اما با جدیدترین ویژگی که دارد ، حتی بهتر خواهد شد. از امروز ، پلتفرم جستجو اطلاعات بیشتری درباره وب سایت هایی که در نتایج جستجوی شما ظاهر می شوند ، به شما می دهد ، شاید به شما این امکان را بدهد که در مرحله اول ارزش بازدید را داشته باشید یا نه.

  به طور واضح ، این همان تارهای کوچک متن نیست که قبلاً در زیر نتایج جستجو ظاهر شده اند. این موارد هنوز وجود خواهند داشت ، اما شما اکنون می توانید به جای فقط توضیحات صفحه بهینه شده برای جستجوگرها ، روی منوی سه نقطه در سمت راست بالای یک نتیجه مشخص ضربه بزنید تا یک توصیف سایت گسترده را ببینید.

  Google این توضیحات جدید را مستقیماً از ورودی ویکی پدیا برای هر سایت می گیرد (البته به شرطی که یک مورد داشته باشد) ، بنابراین کارمندان شرکت نمی توانند به صورت دستی ، خوب یا بد آنها را بنویسند.

  هدف اصلی این ویژگی این است که هنگام مرور ، زمینه یا آرامش بیشتری به شما بدهد. به عنوان مثال ، اگر فکر می کنید مبتلا به Covid-19 هستید و می خواهید مشخص کنید که باید به دنبال چه علائمی باشید ، این ویژگی می تواند به شما اطمینان دهد که از یک وب سایت قانونی بازدید می کنید ، و نه یک متقلب (یا فقط سایتی مستعد برای انتشار اطلاعات غلط).

  اگر اطلاعات ویکی پدیا برای سایتی در دسترس نباشد ، گوگل می گوید در عوض جزئیاتی مانند زمانی که برای اولین بار ایندکس شده است را نشان می دهد. باز هم ، این باید به ایجاد اعتماد بین وب سایت ها و کاربران کمک کند - اگر سایتی 10 سال از فعالیت آن می گذرد ، حداقل این احتمال مناسب است که اطلاعات قابل اعتماد تری نسبت به چیزهای جدید داشته باشد. این کامل نیست ، اما از هیچ چیز بهتر است.

  سرانجام ، این ویژگی زمینه جدید همیشه به شما خواهد گفت که آیا اتصال شما به یک سایت با استفاده از پروتکل HTTPS بدون نیاز به کلیک کردن انجام می شود روی لینک این یک پیشرفت جزئی است زیرا بیشتر مرورگرها شما را از بازدید از صفحات رمزگذاری نشده متوقف می کنند (و برای ادامه نیاز به تأیید صریح کاربر دارند) ، اما با این وجود می تواند برای برخی از افراد مفید باشد.

  این ویژگی هنوز در نسخه بتا است ، بنابراین انتظار دارید برای دیدن اشکال گاه به گاه هنگام جستجو در وب. با این حال ، این یک ویژگی کاملا اساسی است ، بنابراین امیدوارم که هیچ مشکل عمده ای وجود نداشته باشد.

خبرهای دیگر از گوگل