خبر

 • تک بورد - Google به دلیل مشکلات امنیتی آزمایش نشان دادن URL های ساده شده در Chrome را کنار می گذارد

  Google به دلیل مشکلات امنیتی آزمایش نشان دادن URL های ساده شده در Chrome را کنار می گذارد
  17 روز و 15 ساعت قبل

  جایگزینی رشته های طولانی حروف ، نویسه ها و نمادها با "دامنه های ساده" ممکن است از نظر تئوری ایده خوبی به نظر برسد ، اما در عمل باعث سردرگمی زیادی در بین کاربران شده و راه اندازی دام و اجرای مهندسی اجتماعی را برای هکرها آسان تر می کند. توطئه ها به همین ترتیب ، گوگل آزمایش را به کلی کنار گذاشته است.

  این پروژه ، که در ابتدا در ژوئن سال 2020 اجرا شد ، مورد حمایت بسیاری از افراد Google قرار گرفت ، از جمله Emily Stark منجر به امنیت Chrome به عنوان راهی برای کاهش URL های طولانی و نامفهوم شد. با این وجود ، در عمل ، ظاهراً ضد تولید بود.

  پستی از استارک در وب سایت ردیاب اشکالات Chrome به تاریخ 7 ژوئن 2021 ، اشاره می کند که این آزمایش "اقدامات امنیتی مربوطه را منتقل نکرد" و که آنها قصد راه اندازی آن را ندارند.

  حذف کل کدی که من واقعاً نمی خواهم آن را حذف کنم: \ '(

  - Emily Stark (@ estark37 ) 27 مه 2021

  همانطور که توروت به درستی برجسته می کند ، کوتاه شدن خودکار URL ها فیشینگ و سایر اشکال مهندسی اجتماعی را آسان تر می کند. همچنین باعث ایجاد سردرگمی در برخی از کاربران می شود. بنابراین اگرچه URL های کوتاه تر از نظر زیبایی شناختی به نظر می رسند ، آنها واقعاً بیشتر از منافع خود آسیب می رساندند.

  این اولین باری نیست که Google با URL ها ارتباط برقرار می کند. آزمایشات برای کوتاه کردن URL ها حداقل به سال 2014 برمی گردد زمانی که شرکت با ویژگی ای به نام Origin بازی کرد. تراشه. این پروژه سرانجام کنار گذاشته شد ، اما در سال 2018 ، تیتان فناوری برای حذف پیشوندهای "http: // " و "https://" تلاش کرد m URL.

  اعتبار تصویر 13_Phunkod

خبرهای دیگر از گوگل