خبر

 • تک بورد - Google برنامه

  Google برنامه "آزادی بیان" Parler را ممنوع می کند ، ممکن است اپل آن را دنبال کند
  4 روز و 3 ساعت قبل

  TL؛ DR: Google به دلیل عدم حذف پست های تحریک کننده خشونت ، برنامه شبکه اجتماعی "آزادی بیان" Parler را از فروشگاه Play بیرون کشیده است و اپل می تواند به زودی همین کار را انجام دهد. در ایمیلی که به توسعه دهندگان برنامه ارسال شده است ، اپل به پارلر 24 ساعت فرصت داده است تا یک برنامه به روز رسانی را برای اجرای یک برنامه تعدیل ارائه دهد. عدم انجام این کار منجر به حذف Parler از فروشگاه App نیز خواهد شد.

  پارلر در سال 2018 راه اندازی شد و محبوبیت زیادی در بین گروه های محافظه کار راستگرا داشت ، که اغلب افرادی مانند توییتر و فیس بوک را به سانسور دیدگاه های خود متهم می کنند. توییتر در طول سال 2020 به طور فزاینده ای در حال تعدیل سیستم عامل خود است ، به ویژه با توجه به انتخابات ایالات متحده و گسترش اطلاعات غلط در مورد Covid-19.

  به همین ترتیب ، Parler ، که خود را به عنوان یک شبکه اجتماعی بی طرف توصیف می کند ، به سرعت کاربران را به خود جلب کرده است - از جمله تد کروز سناتور تگزاس و شان هانیتی ، میزبان فاکس نیوز.

  را دنبال کند ، با این حال ، به دنبال نفوذ اخیر در پایتخت ایالات متحده ، گوگل Parler را به دلیل تقویت تماس های خشونت آمیز از فروشگاه Play خود منع کرده است. Google از Parler درخواست کرده است تا سیستمهای تعدیل را برای محتوای بی نظیر پیاده سازی کند و لیست برنامه را به حالت تعلیق در می آورد تا وقتی که به این موارد بپردازد.

  جای تعجب نیست که اپل این روند را دنبال می کند. در ایمیلی که به توسعه دهندگان Parler ارسال شده است ، اپل 24 ساعت به برنامه برای اجرای یک برنامه تعدیل فرصت می دهد و می گوید: "تحقیقات ما نشان داده است که Parler به طور موثری محتوایی را که فعالیت غیرقانونی را تشویق می کند تعدیل و حذف نمی کند و خطر جدی برای سلامتی است. و ایمنی کاربران در نقض مستقیم شرایط خدمات خود شما است. "

  عدم انجام این کار منجر به حذف Parler از فروشگاه App خواهد شد.

خبرهای دیگر از گوگل