خبر

 • تک بورد - Chrome 88 با ویژگی های امنیتی بهتر رمز عبور ، جستجوی برگه و موارد دیگر وارد بازار می شود

  Chrome 88 با ویژگی های امنیتی بهتر رمز عبور ، جستجوی برگه و موارد دیگر وارد بازار می شود
  23 روز و 21 ساعت قبل

  Chrome 88 اینجا است و با تغییرات مختلفی در محبوب ترین مرورگر جهان ایجاد می شود. یکی از ویژگی های جدید رمزهای عبور ضعیف یا به خطر افتاده را در مدیر رمز عبور نرم افزار بررسی می کند. همچنین چند تغییر جزئی در UI وجود دارد ، از جمله بهبود حالت تاریک و اعلان ها.

  مهمترین افزودنی جدید Chrome 88 مربوط به ویژگی مدیر رمز عبور آن است. اکنون کاربران می توانند با کلیک بر روی عکس نمایه خود و سپس روی نماد کلید ، رمزعبورهای مشکوک را بررسی کنند (یا chrome: // settings / passwords را در نوار آدرس تایپ کنید). از اینجا ، "بررسی گذرواژه ها" را انتخاب کنید و Chrome افرادی را که به نظر می رسد ضعیف هستند یا در نقض داده ها به خطر افتاده اند ، لیست می کند.

  Chrome است همچنین به کاربران امکان می دهد با رفتن به تنظیمات Chrome در دسک تاپ و iOS چندین رمز عبور و نام کاربری را به روز کنند - برنامه Android به زودی از این ویژگی برخوردار خواهد شد در حالی که مرورگر از قبل از کاربران درخواست می کند هنگام ورود به وب سایت ها رمزهای عبور ذخیره شده خود را به روز کنند ، اما توانایی مدیریت و ویرایش همه آنها در یک مکان باید راحت تر باشد.

  Google می گوید در نتیجه بررسی ایمنی رمزهای ورود به سیستم را شناسایی کرده و پسوندهای مخرب نصب شده ، این شرکت 37 درصد کاهش اعتبارنامه های ذخیره شده در Chrome را مشاهده کرده است.

  همانطور که توسط How-To Geek ذکر شده ، با تاریک کردن میله های پیمایش ، حالت تاریک Chrome بهبود یافته است. در جای دیگر ، آدرس های FTP ناامن دیگر پشتیبانی نمی شوند و اکنون مجوزها به جای یک پاپ آپ سرزده ، در یک "تراشه" بیضی آبی در کنار نوار آدرس ظاهر می شوند. با کلیک بر روی تراشه ، فرمان مجوز به شما نشان داده می شود.

  سرانجام ، ویژگی جستجوی برگه که در Chromebooks به Chrome 87 وارد شد ، به Windows ، Mac و Linux وارد شده است. وقتی فعال است ، با کلیک کردن روی یک پیکان کشویی در نوار بالا ، همه برگه های باز نشان داده می شود ، و یک گزینه جستجو برای یافتن برگه مورد نظر شما وجود دارد - برای کسانی که تعداد زیادی برگه را باز نگه می دارند ، مفید است.

خبرهای دیگر از گوگل