خبر

 • تک بورد - گوگل در تلاش است تا سال 2029 رایانه کوانتومی تصحیح شده توسط خطا را بسازد

  گوگل در تلاش است تا سال 2029 رایانه کوانتومی تصحیح شده توسط خطا را بسازد
  25 روز و 13 ساعت قبل

  مانند سایر تیتان های فناوری ، گوگل به این نتیجه رسیده است که رایانه های کلاسیک به راحتی قادر به شبیه سازی مولکول های بسیار کارآمد نیستند. برای تسخیر اهدافی مانند ایجاد داروهای هدفمند ، فرمول سازی کود برای کمک به جهان بدون افزایش انتشار کربن یا ساخت باتری های بهتر برای کاهش بار در شبکه برق ، ماشین آلات پیچیده تری لازم هستند و اینجا جایی است که رایانه های کوانتومی بازی می کنند.

  گوگل به عنوان بخشی از کنفرانس سالانه توسعه دهندگان I / O خود ، این هفته از پردیس جدید هوش مصنوعی کوانتوم در سانتا باربارا ، کالیفرنیا خبر داد ، جایی که این غول فناوری قصد دارد کامپیوتر کوانتومی تصحیح شده توسط خطای خود را در داخل ایجاد کند این دهه.

  پردیس جدید گوگل شامل یک مرکز داده کوانتومی ، آزمایشگاه های تحقیقاتی سخت افزار و یک مرکز ساخت پردازنده کوانتومی است.

  "با یک رایانه کوانتومی تصحیح خطا ، ما قادر خواهیم بود برای شبیه سازی نحوه رفتار و تعامل مولکولها ، بنابراین می توانیم فرآیندهای شیمیایی جدید و مواد جدید را آزمایش و اختراع کنیم قبل از اینکه در نمونه های اولیه پرهزینه هزینه کنیم ، ". اریک لوسرو ، مهندس ارشد Google Quantum AI گفت:

  یک مسیر چند ساله و چند مرحله ای "برای ساختن 1،000،000 کیوبیت فیزیکی که به طور هماهنگ در داخل یک کامپیوتر کوانتومی اصلاح شده به اندازه اتاق انجام می شوند". رئیس گوگل ، سوندار پیچای ، در اعلام برنامه ها در جریان سخنرانی خود گفت كه آنها باید میزان خطای كیوبیت های فیزیكی را كاهش دهند ، سپس 1000 مورد از آنها را در یك كوبیت منطقی و مقیاس تا 1000 كوبیت منطقی را تركیب كنند.

  گوگل همچنین یک وب سایت تعاملی برای پردیس جدید کوانتومی هوش مصنوعی خود راه اندازی کرد که به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا با گشت و گذار مجازی در این مرکز ، محل وقوع جادو را ببینند. یک سایت جداگانه آنچه فراتر از محاسبات کلاسیک در سفر کوانتومی گوگل است را بیان می کند.

خبرهای دیگر از گوگل