خبر

 • تک بورد - گوگل با پرسیدن دلیل نادیده گرفته شدن

  گوگل با پرسیدن دلیل نادیده گرفته شدن "اپل بسیار قدرتمند" با جریمه 5.1 میلیارد دلاری مبارزه کرد
  27 روز و 11 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: در سال 2018 ، گوگل از مقررات اتحادیه اروپا 5.1 میلیارد دلار جریمه دریافت کرد که مربوط به نحوه تسلط اندروید بر بازار با شیوه های مشکوک است. غول جستجوگر در تلاش برای ابطال این حکم می پرسد چرا رقیبش اپل در این پرونده نادیده گرفته می شود.

  سه سال پیش ، کمیسیون اروپا جریمه سنگینی را علیه شرکت فناوری وضع کرد و به اقدامات غیرقانونی دستگاههایی که سیستم عامل آنها را به منظور حفظ پیشتازی موتورهای جستجوی خود در بازار نصب کرده بود اشاره کرد.

  کمیسیون اعلام کرد که اگر سازندگان تلفن های هوشمند مجاز به استفاده از فروشگاه برنامه های خود باشند ، Google پیش از نصب برنامه Google Search و مرورگر Chrome را برای تولیدکنندگان اجباری کرده است.

  وکیل Google ، مردیت پیکفورد به نقل از رویترز ، در حال حاضر استدلال می کند که سیستم عامل iOS اپل باید در دستور کار قرار گیرد. وی گفت: "کمیسیون چشمان خود را بر روی رقابت واقعی در این صنعت ، یعنی بین اپل و اندروید ، بست." "با تعریف بسیار محدود بازارها و کم اهمیت جلوه دادن محدودیت شدید اپل ، کمیسیون به اشتباه گوگل را در سیستم عامل های موبایل و فروشگاه های برنامه ها غالب دانست ، در حالی که در واقع یک اختلال شدید بازار بود. "

  پیکفورد افزود که اندروید "یک داستان موفقیتی استثنایی از قدرت رقابت در عمل است. " نیکلاس خان ، وکیل کمیسیون ، در پاسخ گفت که تحت بررسی قرار دادن اپل در پرونده تخلفات ضد انحصاری ، هیچ تاثیری نمی گذارد ، زیرا سهم بازار کوچکتر آن. = "https://techbord.com/picsbody/2109/6040-1.jpg " alt = "https://techbord.com Google با جریمه 5.1 میلیارد دلاری با پرسیدن اینکه چرا " اپل بسیار قدرتمند "نادیده گرفته می شود ">

  یکی دیگر از راه هایی که گوگل رقابت را خنثی کرد ، علاوه بر نیاز به پیش نصب Chrome و Search ، جلوگیری از تولید کنندگان بود متر فروش دستگاه هایی که دارای نسخه های فورک اندروید بودند ، تنظیم کنندگان ادعا کردند. همچنین گفته شد که این شرکت به پیش ساز نصب برنامه Google Search به سازندگان دستگاه های مختلف پول پرداخت کرده است. و دیگر OEM های اندرویدی کوچکتر. سازنده تلفن آلمانی Gigaset Communications ، برای مثال ، از Google در این مورد حمایت می کند.

  اگر پلتفرم باز اندروید نبود ، به موفقیت خود نمی رسید ، معرفی هزینه مجوز برای فروشگاه Play چاره ای جز افزایش قیمت تلفن های هوشمند باقی نگذاشته است.

  نیکلاس خان ، وکیل کمیسیون ، گفت که موانع بزرگ برای رقبا منجر به "یک حلقه فضیلت برای Google اما یک حلقه باطل برای دیگران است. وکیل توماس وینجه به دادگاه گفت که "آنها (از سیستم عامل آزاد و منبع باز که به دلیل انحصار جستجوی خود یارانه گرفته است) استفاده کرد ، اما این سیستم را از طریق شبکه محدودیت های مورد بحث در این مورد به رقابت محدود کرد."

  یک حکم می تواند در طول سال 2022 به ثمر برسد. اما توجه داشته باشید در نتیجه ، ممکن است گوگل و اپل تحت تأثیر قوانین جدیدی باشند که اتحادیه اروپا در حال برنامه ریزی است. قوانین آینده آنها را ملزم می کند تا داده ها را با سیستم عامل های رقیب به اشتراک بگذارند ، علاوه بر این که تعداد برنامه های خود را که می توانند از قبل روی دستگاه ها نصب شوند ، محدود می کند. یکی دیگر از قوانین ضد انحصاری پیشنهادی ، شرکت ها را مجبور می کند تا به کاربران اجازه دهند برنامه های از پیش نصب شده را حذف کنند.

خبرهای دیگر از گوگل