پروژه Taara شرکت Alphabet 700 ترابایت از اینترنت فیبر مانند با 99.9 درصد بهینه سازی برخوردار بود

چرا اهمیت دارد: سالهاست که شرکت هایی مانند گوگل و فیس بوک در حال بررسی راه هایی برای ارائه راه حل های اتصال به اینترنت به مردم در مناطق دور افتاده در سراسر جهان هستند. در آخرین تلاش از پیوندهای نوری بی سیم 20 گیگابیت بر ثانیه استفاده شده است که برای پروژه Google Loon ایجاد شده است تا جوامعی را که زیرساخت های فیبر آنها پیچیده و گران است پیاده سازی کند.

گوگل در طول این سالها پروژه های جسورانه زیادی را کاوش کرده است ، اما اکثر آنها هرگز هیچ فرایند تجاری را پس از چند آزمایش آزمایشی مشاهده نمی کنند. این به این دلیل است که شرکت فرهنگ پذیرش شکست را به عنوان راهی برای آزمایش ایده ها پرورش داده و ایده های وحشتناک را به سرعت از بین می برد قبل از اینکه آنها منابع زیادی را جذب کنند.

یک مثال قابل توجه به ذهن می رسد - پروژه Loon ، که در ژانویه منحل شد ، پس از آنکه گوگل دریافت که ارسال بالن های هلیوم به استراتوسفر برای توزیع اینترنت بی سیم به بیش از یک میلیارد نفر از مردم در مناطق دور افتاده از نظر تجاری مقرون به صرفه نیست.

https://techbord.com پروژه Alphabet \ Taara 700TB اینترنت شبه فیبر با 99.9 درصد زمان کار

با این حال ، برخی از فناوری های زیرین برای استفاده در پروژه های دیگر در آزمایشگاه های X Google حفظ شده است. به طور خاص ، این شرکت برای آزمایش کمی شناخته شده به نام Project Taara از پیوندهای ارتباطات نوری فضای آزاد (FSOC) استفاده می کند.

ایده پشت Taara این است که تاسیسات گران قیمت فیبر نوری را می توان با پیوندهای 20 Gbps FSOC جایگزین کرد. اتصال پرتو در فواصل کوتاه این پروژه قبلاً چندین اجرای آزمایشی در کنیا و هند داشته است ، و امروز شرکت فاش کرد که از این پیوند نوری بی سیم نیز برای اتصال دو جامعه در کناره های رودخانه کنگو - برازاویل در جمهوری کنگو استفاده می کند. و کینشاسا در جمهوری دموکراتیک کنگو ، بالغ بر 17 میلیون نفر.

Baris Erkmen ، سرپرست پروژه Taara ، می گوید که این پیوند با موفقیت حدود 700 ترابایت داده را در 20 روز عملیات با 99.9 درصد قابل احترام منتقل کرد. آپ تایم انجام این فناوری نوری در فاصله 3 مایل (4.8 کیلومتر) کار کوچکی نیست ، زیرا برای تراز کردن پرتو لیزر با گره گیرنده به تنظیمات دقیقه ای ثابت نیاز دارد.

بدین منظور ، گره ها در بالا قرار می گیرند و می توانند به طور خودکار سیستم آینه خود را برای حفظ ارتباط ثابت حتی با نوری تنظیم کنند تداخل پرندگان و تغییر شرایط آب و هوایی تیم پروژه Taara ساعت های بی شماری را صرف بهبود قابلیت اطمینان گره های FSOC کرده تا جایی که مهندسان مطمئن باشند که می توانند با حداقل وقفه در سرویس کار کنند.

همانطور که انتظار داشتید ، این سیستم نمی تواند در مناطقی کار کنید که مه دائمی وجود دارد ، مانند منطقه خلیج سانفرانسیسکو. به همین دلیل است که تیم پروژه Taara تصمیم گرفت این آزمایشها را در مکانی انجام دهد که آب و هوا اجازه می دهد تا بین چشمگیری بین ترمینالهای نوری فاصله نسبتا واضحی وجود داشته باشد.

 https://techbord.com پروژه Alphabet \ Taara 700TB اینترنت شبیه فیبر با 99.9 درصد زمان کار

با این حال ، هزینه این سیستم پنج برابر کمتر از تلاش برای کابل فیبر نوری 250 مایل (400 کیلومتر) در اطراف رودخانه یا ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای اتصال 5G است. و در حالی که برای هر مکانی مناسب نخواهد بود ، این پتانسیل را دارد که صدها میلیون نفر را در مناطق دور افتاده به روشی مقرون به صرفه به اینترنت متصل کند. مناطق قرمز رنگ در نقشه بالا مکان هایی را نشان می دهد که در آن گوگل فکر می کند این فناوری می تواند بیش از 99 درصد به طور مداوم پیاده سازی شود.

به طور کلی ، درسی که مهندسان Taara آموختند این است که شما می توانید مقدار کمی سیگنال را قربانی کنید. قابلیت اطمینان برای رساندن سرعت اینترنت فیبر مانند به جوامع مختلف که در غیر این صورت قادر به پرداخت هزینه ستون فقرات سیمی نخواهند بود. از نظر آنها ، این فناوری جدید با باند پهن سنتی که اکثر ما در مراکز وسیع شهری از آن لذت می بریم ، قابل تشخیص نیست. و پیوند نوری بی سیم را در مناطق بیشتری در سراسر جهان پیاده سازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *