خبر

 • تک بورد - «لحظات سینمایی» از یادگیری ماشینی برای متحرک سازی تصاویر در Google Photos استفاده می کند

  «لحظات سینمایی» از یادگیری ماشینی برای متحرک سازی تصاویر در Google Photos استفاده می کند
  25 روز و 12 ساعت قبل

  برداشت ویراستار: برای من ، چیزی در مورد تصاویر ساکن که با هوش مصنوعی زنده می شوند ، کمی مبهم است. بر خلاف عکسهای زنده اپل ، که فقط مینی فیلم هستند ، تصاویر متحرک مصنوعی هرچقدر هم که در انیمیشن باشد ، از کیفیت غیر طبیعی برخوردار هستند. به دلیل نداشتن روش بهتر برای بیان آن ، آنها کمی شبیه توهم هستند.

  در جریان رویداد I / O گوگل در روز سه شنبه ، معاون رئیس Google Photos Shimrit Ben-Yair نشان داد که چگونه این شرکت از یادگیری ماشین برای بهتر کردن Google Photos استفاده می کند. یک پیشرفت مبتنی بر ویژگی "عکسهای سینمایی" است که سال گذشته راه اندازی شد و جلوه ای سه بعدی به تصاویر می بخشد. از این بنیاد ، Google "لحظات سینمایی "

  Cinematic Moments یک عکس متحرک از یک جفت عکس ثابت ایجاد می کند - عکس مثلاً یک بچه در حال پریدن روی ترامپولین است. الگوریتم های یادگیری ماشین دو عکس را می گیرند ، مثلاً یکی در حالی که کودک روی ترامپولین ایستاده است و دیگری در هوا ، و چندین فریم را در این بین قرار می دهد تا یک تصویر متحرک از پرش ایجاد کند.

  بسیاری از نمونه هایی که گوگل ارائه داده است (در زیر) در نگاه اول شبیه اثر سوختگی کن است ، اما با توجه بیشتر ، می توانید انیمیشن ها را ببینید که از ظریف تا نمایشی متفاوت است. نتایج تا حدی وحشتناک است. آنها به اندازه کافی واقع بینانه به نظر می رسند ، اما چیزی در مورد آنها کاملاً درست نیست.

  MyHeritage اخیراً با استفاده از هوش مصنوعی به نتیجه مشابهی دست یافت عکسهای متحرک از نیاکان مردم. این فرایند فقط به یک تصویر نیاز دارد. با این حال ، این انیمیشن با استفاده از فناوری deepfake با استفاده از فیلم های بازیگران زنده برای تحریک چهره در حالت متحرک به انجام می رسد.

  Google نگفت که چه زمانی سینماتیک لحظه ها پخش می شود اما گفت که این نسخه هم در Android و هم در دسترس خواهد بود. iOS بن ییر همچنین اشاره کرد که این روند با عکس های اسکن شده نیز کار می کند. بنابراین کاربران فقط به عکسهایی که با تلفنهایشان گرفته می شوند محدود نیستند.

خبرهای دیگر از گوگل