خبر

 • تک بورد - شکایت ادعا می کند که سیاست تقسیم درآمد Google Play فقط از Apple کپی می کند

  شکایت ادعا می کند که سیاست تقسیم درآمد Google Play فقط از Apple کپی می کند
  26 روز و 7 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: ممکن است فروشگاه Play Google به اندازه App Store اپل سودآور نباشد ، اما دو پلتفرم توزیع برنامه در مورد استخراج درآمد از توسعه دهندگان به شیوه مشابه عمل می کنند. این امر گوگل را با استفاده از تنظیم کننده های ضد انحصار در آب داغ قرار داده است ، بنابراین تنها زمان زیادی باقی می ماند که باید سیاست های فروشگاه Play خود را تغییر دهد تا از سردردهای قانونی بیشتر جلوگیری کند.

  ماه گذشته ، چهارمین دعوی ضد انحصاری گوگل در سال های اخیر با گوگل مواجه شد ، جایی که 36 دادستان کل و یک دادستان منطقه شرکت را متهم به رفتارهای ضد رقابتی مرتبط با Play Store کردند. به طور خاص ، غول جستجو متهم است که توزیع برنامه های خود را از طریق فروشگاه های برنامه های جایگزین برای توسعه دهندگان و امضای قرارداد با سازندگان تلفن و شرکت های مخابراتی که از ایجاد فروشگاه های برنامه رقیب خود جلوگیری می کند ، دشوار کرده است.

  به گفته دادگاه پرونده هایی که این هفته فاش نشد ، فروشگاه Play درآمد 11.2 میلیارد دلاری در سال 2019 ، 8.5 میلیارد دلار سود داشت. در حالی که این درآمد با درآمد حاصل از App Store اپل کاملاً یکسان نیست ، حاشیه سود 62 درصد سالم است که با سود 80 درصدی که توسط پلت فرم توزیع برنامه اخیر بدست آمده است ، بسیار مطلوب است.

  این نشان می دهد که درست مانند اپل ، گوگل می تواند هزینه بسیار کمتری را از برنامه نویسان دریافت کند و همچنان از میزبانی برنامه های خود و حذف برنامه های مخرب سود کسب کند. این شرکت در حال حاضر 30 درصد از درآمد برنامه را به خود اختصاص می دهد ، اما ارتباطات داخلی نشان می دهد که این تعداد فقط بازتاب کارهایی است که اپل با فروشگاه App خود انجام می داد. این شکایت حتی به ارقام داخلی نیز اشاره می کند که نشان می دهد فروشگاه Play Google می تواند با سهم درآمد تنها شش درصد شکست بخورد.

  https://techbord.com دادخواست ادعا می کند سیاست تقسیم درآمد Google Play Store فقط Apple را کپی می کند

  شاید یکی از یافته های نگران کننده تر این باشد که Google پیشنهاد کرد "به میزان قابل توجهی کاهش یابد " "پس از آنکه شرکت اخیر " نارضایتی "خود را با هزینه استاندارد اعلام کرد ، درآمد Play Store برای Netflix کاهش می یابد. Netflix ، Tinder ، Spotify - و معروف ترین آنها Epic - در سالهای اخیر سعی کرده اند سیستم صورتحساب Google Play Store را دور بزنند ، اما غول جستجوگر از ترس از دست دادن بیش از 1.1 میلیارد دلار در سال آن را ندارد. درآمد این رفتار همچنین شبیه نسخه ای از کارهایی است که اپل با شرکت هایی مانند آمازون و Netflix انجام داده است.

  یک سخنگوی Google به The Verge گفت که "همه توسعه دهندگان مشمول همان سیاست های توسعه دهندگان دیگر هستند ، از جمله سیاست پرداخت ها. ما مدت هاست برنامه هایی داریم که از توسعه دهندگان با منابع و سرمایه گذاری بیشتر پشتیبانی می کند. این برنامه ها نشان دهنده رقابت سالم بین سیستم عامل ها و فروشگاه های برنامه است و به نفع توسعه دهندگان است. "

  با این حال ، این برنامه ها تا حد زیادی برنامه های اپل را منعکس کرده است. به عنوان مثال ، موردی که در ماه مارس معرفی شد ، کمیسیون های فروشگاه Play را برای توسعه دهندگانی که هنوز بیش از 1 میلیون دلار فروش مادام العمر نداشته اند ، نصف کرد. اپل سال گذشته برنامه مشابهی را برای توسعه دهندگانی که برنامه های خود را در App Store منتشر می کنند و درآمد آنها کمتر از 1 میلیون دلار در سال است ، ارائه کرد.

  اخیراً اپل تصمیم گرفت قوانین App Store خود را تغییر دهد تا توسعه دهندگان بتوانند پرداخت های جایگزین را تبلیغ کنند. گزینه هایی برای کاربرانی که از اطلاعات تماس خود استفاده می کنند ، که البته تنها یک گام کوچک در مسیر درست است ، اما گامی است که Google هنوز آن را برداشته است. در هر صورت ، فشار چهار پرونده حقوقی ضد تراست ممکن است سرانجام غول جستجو را مجبور کند تا دوباره از اپل کپی کند.

خبرهای دیگر از گوگل