خبر

 • تک بورد - حماسه اجتناب از پلی استور گوگل را بر آن داشت تا یک

  حماسه اجتناب از پلی استور گوگل را بر آن داشت تا یک "گروه ویژه فورتنایت" ایجاد کند.
  22 روز و 9 ساعت قبل

  با پوشش خبری بسیار از نبرد اپیک گیمز با اپل، به راحتی می توان فراموش کرد که گوگل نیز درگیر اختلافات قانونی است. غول جستجو به قدری نگران بود که فورتنایت در ابتدا از فروشگاه اپلیکیشن خود به نفع فروشگاه گلکسی سامسونگ و وب‌سایت اپیک خودداری کند که یک کارگروه برای رسیدگی به این مشکل تشکیل داد.

  بلومبرگ گزارش می دهد که جزئیات کارگروه گوگل در یک پرونده حقوقی فاش شده است، بخشی از شکایت گوگل از Epic به دلیل این ادعا که این دومی نسخه "تأیید نشده" فورتنایت را در تلفن های اندرویدی ارائه کرده است که کاربران را در خطر.

  پاسخ Epic شامل جزئیات گروه ضربت است. طبق اسناد داخلی، در سال 2018 راه اندازی شد و هر روز برای مقابله با Fortnite که فروشگاه گوگل را دور می زد، تشکیل جلسه می داد. ادعا شده است که بخشی از کار گروه شامل تمرکز بر یک مشکل امنیتی بالقوه برای هر کسی است که فورتنایت را بارگذاری می کند.

  Google معمولاً به سازندگان برنامه می دهد. 90 روز برای رسیدگی به هر گونه نقص قبل از افشای عمومی آنها، اما تنها 9 روز صبر کرد تا این موضوع برای "دوستان" در رسانه ها فاش شود. بر اساس این پرونده، گوگل این کار را انجام داده تا «توسعه دهندگان را از راه اندازی خارج از Google Play باز دارد و انحصار Google را بر توزیع برنامه اندروید حفظ کند.»

  در حالی که صفحه امنیتی برنامه Google توضیح می دهد که می تواند آسیب پذیری ها را دیر یا زودتر از 90 نشان دهد. چند روز در «شرایط شدید»، این پرونده بیان می‌کند که حتی مهندسان نرم‌افزار خود گوگل نیز احساس می‌کردند که هشدارهای امنیتی درباره Fortnite بیش از حد بوده است. Epic گفت، رئیس امنیت اندروید در ایمیلی نوشت که این پیام به کاربران «واقعاً به‌طور نامناسبی وحشتناک به نظر می‌رسد».

  البته گوگل از اقدامات خود دفاع کرده است. این می‌گوید که آسیب‌پذیری‌هایی که در Fortnite در اندروید وجود داشت، می‌توانست اطلاعات مصرف‌کنندگان را به خطر بیندازد. «ایمنی و امنیت اولویت‌های اصلی ما هستند، بنابراین ما اقداماتی را انجام دادیم تا به کاربران خود در مورد این نقص امنیتی، مطابق با خط‌مشی امنیت برنامه خود هشدار دهیم. سخنگوی پیتر شوتنفلز گفت: ما به مبارزه با ادعاهای Epic در دادگاه ادامه خواهیم داد.

خبرهای دیگر از گوگل