خبر

 • تک بورد - حساب های Google شما به زودی

  حساب های Google شما به زودی "تأیید دو مرحله ای" پیش فرض می شود
  7 روز قبل

  روز جهانی رمز عبور پنجشنبه گذشته بود. به احترام این روز ، گوگل اعلام کرد که به زودی تأیید اعتبار دو عاملی را برای همه کاربران خدمات Google پیش فرض قرار می دهد. علاوه بر این ، به طور خودکار حساب های "پیکربندی مناسب" را ثبت می کند. پیکربندی مناسب به معنای افرادی است که قبلاً روش بازیابی مانند ایمیل یا شماره تلفن ثانویه را اعمال کرده اند.

  نگه داشتن حسابهای آنلاین از اهمیت بالایی برخوردار است. با این حال سال به سال ، می بینیم که رایج ترین رمزهای عبور به راحتی می توانند رشته هایی مانند 123456 ، 123456789 ، رمز عبور یا 111111 را حدس بزنند. آنچه باعث بدتر شدن شرایط می شود ، کاربران تمایل دارند از آنها در چندین حساب استفاده کنند. به خطر افتادن ایمیل یک ایمیل یک چیز است ، اما اگر از اعتبارنامه مشابه برای سایت های دیگر مانند بانک استفاده شود ، عواقب آن ویرانگر خواهد بود. Google اعلام کرد که با ایجاد احراز هویت دو عاملی (2FA) به عنوان یک تنظیم پیش فرض امنیتی ، این خطر را برای کاربران خود کاهش می دهد.

  آنچه که مجوز دو عاملی انجام می دهد افزودن یک مرحله اضافی به روند ورود به سیستم است. کاربران پس از وارد کردن رمز ورود خود ، اعلانی (معمولاً از طریق پیام کوتاه به تلفن خود) دریافت می کنند مبنی بر اینکه شخصی در تلاش است به حساب وی دسترسی پیدا کند. آنها می توانند با وارد کردن کد شش رقمی تصادفی در پیام یا با زدن دکمه "قبول" ، "مجاز" یا "خوب" تأیید کنند که این فقط آنها هستند. Google آن را 2SV (تأیید صحت دو مرحله ای) می نامد ، و مدت زمانی اختیاری آن را داشته است.

  \

  پیش فرض می کند هیچ بحثی وجود ندارد که امنیت 2FA از رمز عبور به تنهایی ایمن است ، اما ممکن است بسیاری از کاربران به دلایل مختلف تمایل به استفاده از آن نداشته باشند. مسلما مهمترین عامل عدم تمایل این است که آنها را ملزم می کند که شماره تلفن خود را به شرکتی که به دلیل فروش اطلاعات شخصی به تبلیغ کنندگان معروف است اعتماد کنند. هرزنامه و تماس تلفنی از قبل مشکلات واقعی هستند که باعث شده بسیاری از مصرف کنندگان از شماره های خود به دقت محافظت کنند.

  مشکل احتمالی دیگر موارد نادری است که کاربر شماره تلفن ندارد یا آن را با شخص دیگری به اشتراک می گذارد. مشخص نبود که Google چگونه شرایطی از این دست را کنترل می کند. با این حال ، مدیر مدیریت محصول برای هویت و امنیت کاربر مارک ریشر تصریح کرد که به کاربران این فرصت داده می شود که از 2FA انصراف دهند.

  "عوامل بیشتر به معنای محافظت بیشتر است ، اما ما باید اطمینان دهیم که کاربران ریشر به PCWorld گفت: "به طور تصادفی از حسابهای خود قفل نخواهیم شد." "به همین دلیل است که ما با کاربرانی شروع می کنیم که حداقل مختل کننده تغییر برای آنها خواهد بود و قصد داریم از آنجا براساس نتایج گسترش یابیم."

  احراز هویت دو عاملی توسط پیش فرض فقط اولین اقدامی است که Google برای از بین بردن کلمه عبور به طور کامل انجام می دهد.

  "یک روز ، ما امیدواریم که گذرواژه های مسروقه از گذشته باشد زیرا گذرواژه ها از گذشته خواهد بود ،" گفت گوگل بدون اینکه توضیح دهد چه جایگزینی را در ذهن دارد. غول جستجو نیز اشاره ای به زمان اجرای این تغییر نکرده است ، اما کاربران می توانند به زودی انتظار آن را داشته باشند.

خبرهای دیگر از گوگل