خبر

 • تک بورد - «تراشه‌های جستجو» جدید Google Drive به شما کمک می‌کند نتایج جستجوی خود را اصلاح کنید

  «تراشه‌های جستجو» جدید Google Drive به شما کمک می‌کند نتایج جستجوی خود را اصلاح کنید
  4 روز و 1 ساعت قبل

  هر کسی که به Google Drive دسترسی دارد می داند که این سرویس خوب است اما عالی نیست. آنچه را که قرار است انجام می دهد -- ذخیره فایل های اضافی شما -- اما رابط کاربری و عملکرد جستجو هر دو از کامل بودن فاصله زیادی دارند. با این حال، این در شرف تغییر است: ابزارهای جستجو و فیلتر Drive در حال بهبودهای قابل توجهی در کیفیت زندگی هستند که آزمایش‌کنندگان می‌توانند اکنون آن‌ها را امتحان کنند.

  Google در پست وبلاگ اعلامی خود تأیید می کند که عملکرد جستجوی فعلی Drive کافی نیست. همانطور که شرکت اشاره می کند، هنگام جستجوی فایلی که نمی توانید نام دقیق آن را به خاطر بسپارید، ممکن است چند کلمه کلیدی مبهم دیگر مانند "طرح بازاریابی" یا حتی "ویدیو گربه" را وارد کنید. p>

  با این حال، بسته به حجم و تنوع محتوا در Drive شما، چنین جستجوهایی اغلب فهرستی طولانی و ناامیدکننده از فایل‌ها و پوشه‌ها را نشان می‌دهد که احتمالاً نمی‌توانید امیدوار باشید که از بین آنها بگردید. من شخصاً بیش از یک بار با ابزار جستجوی Drive مشکل داشتم و فقط از 90 گیگابایت فضا استفاده می‌کنم.

  برای کاهش این مشکلات، Google در حال راه اندازی یک ویژگی بتا به نام "Search Chips" است که تقریباً (از لحاظ عملکردی و زیبایی شناختی) با فیلترهای Gmail یکسان است. وقتی فایلی را در Drive جستجو می‌کنید (و فقط پس از آن)، یک ردیف از دکمه‌ها در بالا، بالای نتایج ظاهر می‌شوند. اینها به شما امکان می‌دهند نتایج خود را بر اساس نوع فایل، "افراد" (احتمالاً همکاران)، تاریخ "آخرین اصلاح" و "Tasks" مرتب کنید. این دکمه‌ها باید به تنظیم نتایج شما کمک کنند. دقیق تر و جلوگیری از ظاهر شدن فایل های نامربوط. احتمالاً مدتی طول می کشد تا تغییرات برای همه اجرا شود، اما به محض اینکه انجام شوند، احتمالاً بسیار مفید خواهند بود.

  اگر نمی خواهید منتظر عرضه رسمی باشید، گوگل ثبت نام های بتا را در این لینک باز کرده است. این شرکت می‌گوید ثبت‌نام‌ها فقط راهی برای "ابراز علاقه" به نسخه بتا است، بنابراین ممکن است فقط بخش منتخبی از کاربران دسترسی داشته باشند.

خبرهای دیگر از گوگل