خبر

 • تک بورد - اندروید 10 محبوب ترین نسخه سیستم عامل گوگل است، اما اندروید 11 نیز چندان از آن عقب نیست

  اندروید 10 محبوب ترین نسخه سیستم عامل گوگل است، اما اندروید 11 نیز چندان از آن عقب نیست
  14 روز و 12 ساعت قبل

  گوگل ارقام توزیع نسخه های مختلف اندروید خود را فاش کرده است، و مشخص شده است که محبوب ترین نسخه مورد استفاده امروز اندروید 10 است که در سال 2019 راه اندازی شد، اگرچه اندروید 11 چندان عقب نیست.

  گوگل قبلاً ارقام توزیع نسخه‌های اندرویدی خود را به صورت ماهانه به اشتراک می‌گذاشت، اما در سال 2018 متوقف شد. امروز، به‌طور متناوب داده‌ها را در پلتفرم Android Studio برای توسعه‌دهندگان برنامه به‌روزرسانی می‌کند. آخرین به روز رسانی در آوریل 2020 گزارش شده است.

  به نظر می رسد آخرین ارقام مربوط به حدود سه هفته است و بر اساس دستگاه های اندرویدی است که در یک دوره هفت روزه به Play Store دسترسی داشته اند.

  https://techbord.com اندروید 10 محبوب ترین نسخه سیستم عامل گوگل است، اما اندروید 11 خیلی عقب نیست

  طبق داده‌ها، Android 10 (Q) در دستگاه‌های بیشتری نسبت به سایر نسخه‌های سیستم عامل Google یافت می‌شود و 26.5٪ سهم را به خود اختصاص داده است. گوگل احتمالاً خوشحال خواهد شد که بداند اندروید 11 (R) سال گذشته با 24.2% در رتبه دوم قرار دارد.

  ممکن است متوجه شوید که اندروید 12 وجود ندارد، اما باید انتظار داشت که این نسخه جدیدترین نسخه باشد. سیستم عامل تنها ماه گذشته با راه اندازی گوشی های پیکسل 6 وارد بازار شد.

  جالب است که ببینید نسخه های قدیمی اندروید چقدر سهم دارند. Android 9 (Pie) با وجود اینکه در آگوست 2018 منتشر شد، هنوز در 18.2٪ دستگاه ها یافت می شود، و 13.7٪ هنوز از Android 8 (Oreo) 2017 استفاده می کنند.

  https://techbord.com اندروید 10 محبوب ترین نسخه سیستم عامل گوگل است، اما اندروید 11 خیلی عقب نیست

  سهام برای هر نسخه قبلی اندروید کاهش می‌یابد و به Android 4.1 Jelly Bean برمی‌گردد که با وجود تقریباً یک دهه قدمت، 0.6 درصد سهم دارد.

  اندروید هنوز مشکل تکه تکه شدن دارد، به خصوص در مقایسه با iOS. ، جایی که اکثر کاربران به سرعت در آخرین نسخه سیستم عامل اپل ارتقا می یابند. با این حال، گوگل در ماه دسامبر اعلام کرد که اندروید 11 سریع‌ترین نرخ پذیرش را نسبت به نسخه‌های قبلی دارد و می‌توانیم انتظار داشته باشیم که به زودی رتبه اول را از اندروید 10 بگیرد.

  H/T: 9To5Google

خبرهای دیگر از گوگل