Valve می‌گوید که یک Steam Deck قدرتمندتر «چند سال» کم است

Valve ارزش خود را در حفظ "هدف [سخت‌افزاری] جامد در طول نسل می‌داند."
اگر قبل از غواصی در سخت‌افزار قابل حمل مبتنی بر لینوکس Valve منتظر نسخه قدرتمندتر Steam Deck هستید، ممکن است منتظر باشید. کمی دیگر در مصاحبه اخیر با Rock Paper Shotgun، طراح Valve، Lawrence Yang، می‌گوید که «چند سال» طول می‌کشد تا این شرکت «یک Deck نسل بعدی واقعی را با قدرتی قابل توجه در اسب بخار عرضه کند».

مطالعه بیشتر

Valve کاری را انجام می‌دهد که FromSoftware انجام نمی‌دهد، به لطف به‌روزرسانی پیش‌کش Steam Deck، نگاهی به عملکرد Steam Deck در سال اول عرضه‌اش به نشان دادن اینکه چرا Valve ممکن است در دسترس نباشد کمک می‌کند. عجله برای انتشار یک قابل حمل قدرتمندتر. Steam Deck کنونی از بیش از 8000 عنوان پشتیبانی می‌کند که دارای رتبه Playable یا تایید شده توسط برنامه سازگاری رسمی Valve هستند. و این لیست فقط بازی‌های مستقل سطح پایین نیست. بازی‌های قدرتمندی مانند Cyberpunk 2077، Elden Ring، و بازسازی اخیر Dead Space روی دست بسیار عالی اجرا می‌شوند و دستگاه حتی می‌تواند در بازی‌های کمی قدیمی‌تر مانند Doom Eternal، ردیابی پرتو را انجام دهد.

گفته شد، سخت افزار Steam Deck در حال حاضر شروع به نشان دادن سن خود در برخی از نسخه های اخیر کرده است. بازی‌هایی مانند Wild Hearts و Returnal از نظر فنی روی Deck اجرا می‌شوند، اما گزارش‌ها نشان می‌دهند که برخی از مشکلات قابل توجهی در نرخ فریم و عملکرد قابل حمل را نشان می‌دهند. در حالی که وصله‌های نرم‌افزار یا وصله‌های سیستم‌عامل آینده می‌توانند کمی به این بازی‌های پیشرفته کمک کنند، سخت‌افزار تغییرناپذیر Steam Deck ممکن است به‌طور فزاینده‌ای قدیمی به نظر برسد، زیرا گیمرهای رایانه شخصی همچنان به ارتقای دستگاه‌های خود با کارت‌های گرافیک فراوان ادامه می‌دهند (و سازندگان بازی‌های رایانه‌ای همچنان آن‌ها را هدف قرار می‌دهند. -به کاربران دسکتاپ با جدیدترین عناوین خود پایان دهید).

تبلیغات انتخاب emDeath Stranding/em در منوهای Steam Deck.بزرگنمایی / انتخاب Death Stranding در منوهای Steam Deck.Sam Machkovech

هنوز طراحان با ارزش در Valve می‌بینند مشخصات فعلی Steam Deck حداقل برای مدتی طولانی تر. مهندس Valve، Pierre-Loup Griffais به Rock Paper Shotgun گفت: "من معتقدم Deck پتانسیل این را دارد که یک هدف محکم در طول نسل باشد." که در حال حاضر عملکرد خوبی دارند."

توسعه دهندگانی که می توانند بازی های رایانه ای درجه یک طراحی کنند که می توانند روی Steam Deck کار کنند، همچنین "عملکرد نرم تری را در طیف وسیع تری از رایانه های شخصی فعال می کنند و تجربه را برای آنها بهبود می بخشند. Griffais اشاره کرد.

ادامه مطلب

Steam Deck 2.0 می تواند روی عمر باتری تمرکز کند تا عملکرد بهتری داشته باشد البته، Valve هنوز هم می تواند Steam کمی ارتقا یافته منتشر کند. عرشه با همان مشخصات داخلی اولیه (تاریخچه نینتندو از دستگاه های قابل حمل "لایت"). یانگ و گریفیس در ماه دسامبر گفتند که می‌خواهند Steam Deck 2.0 را برای رسیدگی به «نقاط دردناک» مانند عمر باتری و کیفیت صفحه نمایش، در حالی که «یک هدف برای کاربران برای درک نوع عملکردی که باید انتظار داشته باشند» را حفظ کند.

و Valve بدیهی است که با گذشت زمان به به روز رسانی سیستم عامل Steam Deck و لایه سازگاری پروتون نیز ادامه خواهد داد. گریفیس به RPS گفت که تیم در حال حاضر بر روی "ویژگی های ارزش افزوده" مانند پشتیبانی از HDR برای مانیتورهای خارجی سازگار تمرکز کرده است. این بدان معناست که Steam Deck که یک سال بعد بازی می‌کنید، دقیقاً مشابه چیزی که امروز می‌توانید بازی کنید، نخواهد بود، حتی اگر سخت‌افزار داخلی دقیقاً ثابت بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *