خبر

 • تک بورد - Valve از روند تأیید بازی ها در Steam Deck رونمایی می کند

  Valve از روند تأیید بازی ها در Steam Deck رونمایی می کند
  21 روز و 12 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ Valve از برنامه های خود برای بررسی نحوه سازگاری بازی های Steam در رایانه شخصی قابل حمل Steam Deck خود رونمایی کرده است. این فرآیند شامل بررسی عملکرد هر بازی و برچسب گذاری آنها به چهار دسته می شود تا بازیکنان از عملکرد خوب هر بازی بر روی Steam Deck مطلع شوند.

  Steam میزبان هزاران بازی است و همه آنها در درجه اول برای اجرای روی رایانه های رومیزی یا لپ تاپ بهینه شده اند ، نه یک عامل قابل حمل. علاوه بر این ، اکثر بازی های موجود در Steam فقط ویندوز هستند و برای اجرا بر روی سیستم عامل لینوکس خود ، به لایه سازگاری Proton Valve نیاز دارند. سیستم راستی آزمایی Valve به دنبال تسهیل روند آگاهی از نحوه عملکرد خوب هر بازی برای کاربران و توسعه دهندگان است.

  صفحه Valve برای برنامه تأیید چهار دسته سازگاری را ارائه می دهد. بالاترین آن "تأیید " است ، که اساساً به این معنی است که یک بازی به طور کامل از طریق راه اندازی با یک کنترلر قابل پخش است ، می تواند در 800 * 1280 یا 1280 در 720 پیکسل با متن خوانا نمایش داده شود و Proton از تمام وسایل خود از جمله anti-cheat پشتیبانی می کند. رتبه بعدی پایین "قابل پخش " است ، به این معنی که یک بازی ممکن است از بازیکنان بخواهد که برخی تنظیمات را به صورت دستی تنظیم کرده یا با استفاده از صفحه لمسی یا صفحه کلید مجازی از راه انداز عبور کنند. در زیر بازیهایی وجود دارد که "پشتیبانی نمی شوند " (Valve از الکس Half-Life Alex به عنوان مثال استفاده کرد) یا "ناشناخته " ، که اخیراً به سادگی آزمایش نشده است.

  هنگام مرور Steam ، کاربران می توانند نشان هایی را در کنار بازی هایی که رتبه سازگاری Steam Deck خود را نشان می دهند ، مشاهده کنند. همچنین یک بخش کامل از Steam وجود دارد که فقط بازی هایی با "تأیید " نشان می دهد.

  در مصاحبه اختصاصی با Rock Paper Shotgun ، Valve توضیح داد که حداقل نرخ فریم برای "تأیید " امتیاز 30 فریم در ثانیه است و بازیکنان همچنان می توانند هر بازی را در Steam Deck بوت کنند ، حتی اگر رتبه آن "پشتیبانی نشده " یا "ناشناخته " باشد. Valve همچنین گفت که ضد تقلب یکی است بزرگترین موانع سازگاری Steam Deck است. این شرکت تأیید کرد که API را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد که به آنها امکان می دهد بازی را تشخیص دهند که آیا روی Steam Deck اجرا می شود یا خیر ، و تنظیمات پیش فرض را بر این اساس تنظیم می کند.

  Valve در حال حاضر بازبینی را آغاز کرده است. سازگاری ، و بازیکنان قادر خواهند بود تا میزان راه اندازی کتابخانه های خود را بر روی Steam Deck قبل از راه اندازی در ماه دسامبر بررسی کنند. تأیید Steam Deck یک روند مداوم خواهد بود ، بنابراین در صورت بروزرسانی یا تغییر نرم افزار خود Steam Deck در طول زمان ، امتیاز بازی تغییر می کند.

خبرهای دیگر از بازی