Steam برای دستگاه‌های Chromebook به نسخه بتا می‌رسد و سازگاری آن را گسترش می‌دهد

گوگل در ماه مارس به کاربران Chromebook اجازه آزمایش Steam را به صورت آلفا در محدوده محدودی از دستگاه‌ها داد. نسخه بتای جدید به کاربران امکان می‌دهد با بهبودهای مختلف در تجربه کاربری، دسترسی آسان‌تری به Steam در مدل‌های Chromebook بیشتری داشته باشند.

Google این هفته کلاینت Steam بتا را برای Chromebooks منتشر کرد. هنوز هم فقط چند دستگاه را پشتیبانی می‌کند، اما سیستم مورد نیاز نسخه بتا کمتر از آلفا است.

Chromebook Steam alpha تنها از هفت نوع سخت‌افزاری پشتیبانی می‌کند که حداقل به نسل یازدهم i5 نیاز دارد. سی پی یو و 8 گیگابایت رم. نسخه بتا سازگاری با سری C Ryzen 5000 AMD و پردازنده های نسل دوازدهم اینتل را اضافه می کند. همچنین از پردازنده‌های i3 یا Ryzen 3 پشتیبانی می‌کند، اگرچه همچنان حداقل i5 یا Ryzen 5 را با 16 گیگابایت رم توصیه می‌کند.

مشخصات جدید فهرست کروم‌بوک‌های سازگار را به 20 مدل از جمله Google's گسترش می‌دهد. کروم بوک های جدید بازی ابری:

Acer Chromebook 514 (CB514-1W) Acer Chromebook 515 (CB515-1W) Acer Chromebook 516 GE Acer Chromebook Spin 514 (CP514-3H, CP514-3HH, CP514-3WHn) 713 (CP713-3W) Acer Chromebook Spin 714 (CP714-1WN) Acer Chromebook Vero 514 ASUS Chromebook CX9 (CX9400) ASUS Chromebook Flip CX5 (CX5500) ASUS Chromebook Flip CX5 (CXUS55601) c640 14 اینچی G3 کروم بوک HP Elite c645 G2 Chromebook HP Elite Dragonfly Chromebook HP Pro c640 G2 Chromebook IdeaPad Gaming Chromebook 16 Lenovo 5i-14 Chromebook Lenovo Flex 5i Chromebook 14 Lenovo ThinkPad C14

به مرور زمان، مرورگر کروم بتا را کاهش داد. نیازی به وارد کردن حالت توسعه نیست. کاربران علاقه مند به نسخه بتا فقط باید به کانال بتا سوئیچ کنند، "chrome://flags#borealis-enabled" را در نوار آدرس Chrome وارد کنند، راه‌اندازی مجدد کنند، Steam را در راه‌انداز ChromeOS جستجو کنند و دستورالعمل‌های راه‌اندازی را دنبال کنند. ظاهر شود.

techbord.com Steam برای دستگاه‌های Chromebook به نسخه بتا می‌رسد و سازگاری آن را گسترش می‌دهد

یکی از پیشرفت‌های اصلی نسخه بتا نصب‌کننده بازی جدیدی است که از یک دیسک پراکنده استفاده می‌کند. و بالون کردن، که به بازی هایی کمک می کند که چیزهایی را از خارج از Steam دانلود کنند. نصب کننده جدید همچنین عملکرد بازی را از طریق لایه سازگاری پروتون بهبود می بخشد.

عملکرد عمومی باید در نسخه بتا بهتر باشد، که پشتیبانی از DirectX 12 و Vulkan 1.3 را اضافه می کند. آلفا فقط توصیه می‌کند که کاربران با کیفیت 1080p یا پایین‌تر بازی کنند، اما نسخه بتا دارای یک سیستم مقیاس‌بندی است تا بازی‌ها را در نمایشگرهای 1440p یا 4K بهتر به نظر برساند. گوگل همچنان به کاربران پیشنهاد می‌کند وضوح‌های پایین‌تری را انتخاب کنند.

سربار پایین‌تر CPU بتا با Vulkan و DirectX در مقایسه با آلفا، عمر باتری را افزایش می‌دهد. به‌علاوه، سیستم حتی در بازی‌های تمام‌صفحه انحصاری، هنگامی که باتری کم می‌شود، کاربران را مطلع می‌کند.

صفحه Steam ChromeOS Google شامل فهرستی از بازی‌های پیشنهادی است که از زمان آلفا گسترش یافته است. در درجه اول از عناوین نسبتا قدیمی یا از نظر فنی سبک وزنی مانند Stardew Valley، Tetris Effect: Connected، Tunic، Vampire Survivors، Yu-Gi-Oh تشکیل شده است! Master Duel، Doom 2016، Dark Souls: Remastered، Euro Truck Simulator 2، و بسیاری موارد دیگر.

هنوز هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه Steam برای Chromebooks چه زمانی وارد شعبه پایدار خواهد شد وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *