خبر

 • تک بورد - Star Trek: Discovery جهان استریم را از هم می پاشد

  Star Trek: Discovery جهان استریم را از هم می پاشد
  13 روز و 20 ساعت قبل

  فصل 4 با جسارت به جایی می‌رود که قبلاً هیچ امتیاز چند میلیارد دلاری نرفته است و طرفداران را خشمگین می‌کند.
  دن لکی از زمانی که در کریسمس سال 1991 روی نوار VHS برنامه تلویزیونی اصلی پخش شد، طرفدار Star Trek بوده است. Leckie، از آبردین ، اسکاتلند، فوراً درگیر این سریال علمی تخیلی و تکرارهای بعدی آن شد و مرتباً در کنوانسیون ها شرکت می کند تا با طرفداران دیگر ملاقات کند. اما در 16 نوامبر متوجه چیز ع

  آنچه لکی مشاهده کرده بود به زودی به نقطه خشم طرفداران Star Trek در سراسر جهان تبدیل شد: نتفلیکس حقوق فصل چهارم Discovery را در خارج از ایالات متحده و همچنین فصل های قبلی را از دست داده بود. آنها اکنون در Paramount+ ظاهر می‌شوند، سرویس استریم که قبلاً با نام CBS All Access شناخته می‌شد و متعلق به ViacomCBS بود - اما نه تا سال 2022 و حتی پس از آن، نه در همه جا. (در ایالات متحده، Star Trek: Discovery همیشه به طور انحصاری در Paramount+/CBS All Access پخش می‌شود.) و Star Trek فقط شروع است. خبر بدی که اکنون برای طرفداران دیسکاوری وجود دارد، نگاهی اجمالی دیگر به آینده مبهم پخش جریانی است.

  https://techbord.com Star Trek: Discovery جهان استریم را از هم می‌پاشدتا همین اواخر، اکثر صاحبان مالکیت معنوی (IP) حقوق تلویزیون و فیلم‌ها را از طریق تلویزیون پولی، ویدیوی خانگی فیزیکی، و سینما می‌فروشند. مفهوم پخش آنلاین به عنوان یک غیر اولویت دیده می شد. سپس همه چیز تغییر کرد - و به سرعت. با افزایش محبوبیت نتفلیکس، دیزنی حقوق پخش کاتالوگ وسیع خود را پس گرفت و Disney+ را در نوامبر 2019 راه اندازی کرد و تا به امروز 118 میلیون مشترک داشته است. دیگران به سرعت دنبال می‌شوند—از Discovery+ گرفته تا HBO Max و Britbox. و از آنجایی که سرویس‌های استریم برای تولید محتوای اصلی‌تر تلاش می‌کنند، هر کسی که بخواهد بنشیند و برنامه‌های تلویزیونی مورد علاقه‌اش را تماشا کند دچار سردرد می‌شود. به جای اشتراک در یک سرویس پخش واحد، هر سال از مردم خواسته می‌شود که بیشتر و بیشتر برای دسترسی به پلتفرم‌های رقیب هزینه کنند.

  تبلیغات

  «بسیاری از طرفداران، در بریتانیا و در سراسر جهان، لکی می‌گوید: از اینکه باید برای سرویس اشتراک دیگری پول بپردازند تا بتوانند Discovery و در نهایت بقیه مجموعه تلویزیونی Star Trek را ببینند، خشمگین هستند. Glenn van t’Hof، یکی از طرفداران هلندی Star Trek، رک تر است. او می‌گوید: «عجب حرکتی است که این را دو روز قبل از تاریخ عرضه اروپایی اعلام کنیم. "این خدمتی به هواداران نیست." لکی معتقد است که این حرکت - که مانع از دیدن فصل چهارم دیسکاوری تا سال 2022 توسط افراد خارج از ایالات متحده و کانادا می شود - بسیاری را به سمت نسخه های غیرقانونی سریال سوق خواهد داد. قرارداد حقوق با نتفلیکس برای Star Trek 190 کشور و منطقه را شامل می‌شود، اما Paramount+ تا پایان سال 2022 فقط در 45 کشور در دسترس خواهد بود. Leckie می‌گوید: «این باعث می‌شود سه چهارم بازار آن‌ها قادر به تماشای بدون دزدی دریایی نباشند.

  تحلیلگران همچنین در مورد مزایای طرفداران Star Trek از تغییر به Paramount+ تردید دارند. اندرو ای. روزن، مدیر سابق رسانه های دیجیتال Viacom و بنیانگذار Parqor، یک شرکت تحلیلگر خدمات استریم، معتقد است که بعید است که Paramount+ بتواند اقتصاد، مقیاس یا پیچیدگی مدل بازاریابی نتفلیکس را در مورد فرنچایزهای بزرگی مانند Star Trek تکرار کند. نه ViacomCBS و نه Netflix به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

  شرط شرطی که پارامونت و ViacomCBS انجام می‌دهند این است که طرفداران Star Trek به اندازه‌ای این برند را دوست دارند که آن را به هر سرویس پخشی که در نهایت ارائه می‌کند دنبال کنند - نه هر کدام که باشد. راحت ترین برای آنها این فراتر از قلمرو امکان نیست: طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط شرکت تحقیقاتی فناوری Omdia، یک خانواده متوسط ​​آمریکایی در یک هفته به هشت سرویس پخش ویدئو و ویدیوی درخواستی دسترسی دارند - اگرچه این خدمات شامل خدمات رایگان و وب‌سایت‌هایی مانند یوتیوب. در بریتانیا، میانگین نزدیک به شش به هفت، و در سرزمین اصلی اروپا، پنج به شش است. تونی گونارسون، تحلیلگر اصلی تلویزیون، ویدئو و تبلیغات در Omdia می گوید: «برای مخاطب هیچ تفاوتی وجود ندارد. "آنها در هر چیزی که در دسترس است فرو می روند." اما از آنجایی که شرکت‌های رسانه‌ای بزرگ مانند ViacomCBS، که برای رسیدن به نتفلیکس رقابت می‌کنند، تلاش می‌کنند تا فضایی را در صنعت استریم به دست آورند، این فقط برای مصرف‌کنندگان آشفته‌تر می‌شود. تحقیقات Omdia نشان می دهد که 292 سرویس پخش ویدئو در ایالات متحده و 182 در بریتانیا وجود دارد.

خبرهای دیگر از بازی