">

خبر

 • تک بورد - SEC: فشار کوتاه

  SEC: فشار کوتاه "محرک اصلی" افزایش سهام GameStop نبود
  20 روز و 16 ساعت قبل

  اما سود بیش از حد کوتاه "به احتمال زیاد" به افزایش اولیه قیمت کمک کرد.

  خواندن بیشتر

  راهنمای کامل احمق برای غلتکی سهام GameStop در ماه ژانویه ، هنگامی که سعی کردیم افزایش شهودی قیمت سهام GameStop را توضیح دهیم ، کلمات زیادی در مورد نقش احتمالی فشار کوتاه در مورد آنچه نوشتیم نوشتیم. اتفاق می افتاد این نظریه این بود که تعداد زیادی از فروشندگان کوتاه مدت مجبور می شوند با خرید سهام با افزایش قیمت ، سهام خود را که قبلاً وام گرفته بودند بپوشانند ، بنابراین به افزایش بیشتر قیمت کمک می کند.

  این هفته ، گزارش 45 صفحه ای کمیسیون اوراق بهادار و بورس اوراق بهادار به بررسی دقیق وضعیت می پردازد و نتیجه می گیرد که در حالی که "فروشندگان کوتاه مدت که موقعیت خود را پوشش می دهند به احتمال زیاد در افزایش قیمت GME نقش داشته اند ... فشار فشرده ای ظاهر نمی شود به عنوان محرک اصلی رویدادها. "

  راه اندازی

  در میان به اصطلاح" سهام میم "، GameStop به ویژه در ماه ژانویه مستعد فشار کوتاه مدت بود. این به این دلیل است که سطح "سود کوتاه" در سهام - نسبت سهام وام گرفته شده به کل سهام باقیمانده - به 122.97٪ بی سابقه افزایش یافته است (سهام های مجدد در اصل برای بار دوم به حساب می آیند ، که می تواند نسبت را به 100٪ برساند).

  از نظر زمینه ، SEC اشاره می کند که "تعداد کمی از سهام ، در صورت وجود ، دارای سود کوتاه مدت بیش از 50 در یک تاریخ معین هستند" و "تا همین اواخر ، سود کوتاه مدت بیش از 90 only تنها چند مورد مشاهده شد بارها - در سال 2007 و 2008. " و در حالی که سایر سهام میم نیز در ماه ژانویه سود بسیار بالایی داشتند - دیلارد با نسبت 77.3 est نزدیکتر بود ، پس از آن Bed Bath and Beyond با 66.02 — - SEC خاطرنشان می کند که "GME تنها سهامی است که کارکنان آن دارای سود کوتاه مدت هستند. بیش از سهام موجود در ژانویه 2021. "

   علاقه سرمایه گذاران به کوتاه شدن سهام GameStop مدتی در حال افزایش بود اما در اواخر ژانویه واقعا مسخره شد. علاقه سرمایه گذاران به کوتاه شدن سهام GameStop مدتی در حال افزایش بود اما واقعاً تا اواخر ژانویه مضحک بود. SEC

  این سطح شرط بندی یک طرفه در برابر قیمت سهام GameStop برای ایجاد اختلال ایجاد شد ، به ویژه هنگامی که برخی از سرمایه گذاران خرده فروشی صعودی شروع به افزایش قیمت کردند (تا حدی در پاسخ به رایان کوهن ، بنیانگذار Chewy) به هیئت مدیره در 11 ژانویه). و با نگاهی به داده های معاملات فردی ، SEC شواهدی یافت که نشان می دهد فروشندگان کوتاه مدت که موقعیت خود را پوشش می دهند به مراحل اولیه افزایش قیمت GameStop در ماه ژانویه کمک کرده است. همانطور که داشتن موقعیت های کوتاه کوتاه "از 22 ژانویه به شدت افزایش یافت" و "در برخی دوره های گسسته ، GME همزمان با فروشندگان عمده شناخته شده پس از متحمل شدن ضررهای قابل توجه ، موقعیت های کوتاه خود را پوشش می دهد" ، افزایش قیمت شدیدی داشت. کارکنان SEC همچنین "دوره های گسسته ای از افزایش شدید قیمت ها را مشاهده کردند که طی آن حسابهایی که توسط شرکتهایی شناخته می شد که سود کوتاه مدت GME را پوشش می دادند ، حجم زیادی از سهام GME را خریداری می کردند ، در برخی موارد بخشهای بسیار قابل توجهی از فشار خرید خالص را شامل می شد. در یک دوره ، "گزارش می گوید.

  دیگر چه اتفاقی می افتاد؟

  اما در حالی که یک فشار کوتاه باعث افزایش قیمت اولیه سهام GameStop شد ، این گزارش نشان می دهد که این تمام ماجرا نیست به در این گزارش آمده است ، خریداران با موقعیت های کوتاه "بخش کوچکی از حجم خرید کلی" بودند ، حتی در بیشترین افزایش قیمت ، به این معنی که سایر خریداران عمده تقاضا برای سهام را برانگیختند. و تقاضا برای سهام GameStop در آن دوره فوق العاده بالا بود. همانطور که در گزارش ذکر شده است ، "از 13 تا 29 ژانویه ، به طور متوسط ​​تقریبا 100 میلیون سهام GME در روز معامله شد که بیش از 1400 increase از متوسط ​​سال 2020 افزایش یافته است." فروشندگان کوتاهی که موقعیت های خود را پوشش می دادند ، بخشی از آن بودند ، اما از بخش عمده آن دور بودند. بخش عمده آن " src = "https://techbord.com/picsbody/2110/6644-2.jpg" alt = "https://techbord.com SEC: فشار کوتاه" محرک اصلی "افزایش سهام GameStop نبود" srcset = "https://cdn.arstechnica.net/wp-content /uploads/2021/10/gsstock3.png 2x "> بزرگنمایی/فروشندگان کوتاهی که موقعیت خود را پوشش می دادند بخشی از تقاضای سهام GameStop در ماه ژانویه بودند ، اما عمده آن نبودند. SEC

  علاوه بر این ، SEC خاطرنشان می کند که "قیمت سهام GME پس از کاهش اثرات مستقیم پوشش موقعیت های کوتاه همچنان بالا بود." اگر این چیزی جز فشار کوتاه مدت نبود ، پس از کاهش سود کوتاه مدت به سطح معقول تر ، قیمت باید به زمین می رسید.

خبرهای دیگر از بازی