خبر

 • تک بورد - Roblox پس از قطعی سه روزه بازگشت، می گوید که مشکل ربطی به Chipotle ندارد

  Roblox پس از قطعی سه روزه بازگشت، می گوید که مشکل ربطی به Chipotle ندارد
  6 روز و 14 ساعت قبل

  والدینی که از پنجشنبه گذشته موهای خود را پاره می کردند، وقتی Roblox بالاخره دیروز آنلاین شد، نفس راحتی کشیدند. در حالی که مردم حدس می زدند که این مشکل به دلیل یک حمله سایبری یا حتی نتیجه هدایای هالووین است، این شرکت علت این قطعی را "مسئله سیستم داخلی" می داند.

  در ساعت 4 بعد از ظهر به وقت PST در 28 اکتبر، 200 میلیون کاربر Roblox، که دو سوم آنها در ایالات متحده بین 9 تا 12 سال سن دارند، به دلیل دسترسی به این پلتفرم امکان پذیر نبودند. یک اختلال در سرور روز یکشنبه، این شرکت توییت کرد که برای حل این وضعیت کار می کند و "علت اصلی را به عنوان [یک مشکل] سیستم داخلی شناسایی کرده است."

  بسیاری بر این باور بودند که این نقص به دلیل یک مشکل داخلی است. تبلیغ بازی Chipotle که افراد زیادی را به خود جذب می کند. هدایایی به نام Chipotle Boorito Maze به بازیکنان این امکان را می‌دهد که آیتم‌های روزانه را با پیمایش در پیچ و خم و در عین حال جمع‌آوری مواد اولیه واقعی و اجتناب از اکثریت‌ها، به دست آورند و با رسیدن به مرکز، یک آیتم آواتار رایگان دریافت کنند. علاوه بر این، بازیکنان می‌توانند با پوشیدن «لباسی الهام‌گرفته از Chipotle» یک بوریتوی رایگان با ارزش یک میلیون دلار دریافت کنند. Roblox تأیید کرد علی‌رغم اینکه تبلیغ Chipotle درست قبل از شروع مشکلات شروع شد. که "این قطعی مربوط به هیچ تجربه یا مشارکت خاصی در پلتفرم نبود." در ساعت 12.50 PST روز یکشنبه، 31 اکتبر، به برخی از بازیکنان اجازه داده شد دوباره وصل شوند و قطعی به طور رسمی در ساعت 4:45 بعد از ظهر به پایان می رسد.

  Roblox دوباره آنلاین شده است. باز هم از درک و حمایت شما سپاسگزارم. مدیر عامل ما، دیوید بازوکی، به روز رسانی در مورد قطع و اقدامات انجام شده برای رفع آن را به اشتراک گذاشت. https://t.co/vUXzzzCNJZ

  — Roblox (@Roblox) 1 نوامبر 2021

  Roblox همچنین تأیید کرد که پلتفرم توسط "تجاوز خارجی" حذف نشده است و هکرها را رد کرده است. باج افزار و موارد مشابه دیوید بازوکی، بنیانگذار و مدیر عامل Roblox، توضیح داد که "یک سیستم اصلی در زیرساخت ما تحت تأثیر یک باگ ظریف در ارتباطات خدمات باطن ما در حالی که بار سنگینی داشتیم، تحت تأثیر قرار گرفت. این به دلیل هیچ اوج ترافیک خارجی یا تجربه خاصی نبود. در عوض، این شکست به دلیل رشد تعداد سرورها در مراکز داده ما بود. نتیجه این بود که اکثر سرویس‌های Roblox قادر به برقراری ارتباط و استقرار مؤثر نبودند."

خبرهای دیگر از بازی