خبر

 • تک بورد - RIP Sir Clive Sinclair ، خالق رایانه بازی معروف ZX Spectrum بریتانیا

  RIP Sir Clive Sinclair ، خالق رایانه بازی معروف ZX Spectrum بریتانیا
  20 روز و 7 ساعت قبل

  کار خود را به عنوان فروشنده رادیو سفارش پستی آغاز کرد. در راه اندازی خودروهای برقی دهه 1980 شکست خورد.

  خواندن بیشتر

  Radiohead یک برنامه غافلگیرکننده ZX Spectrum را برای سالگرد OK Computer منتشر می کند. شرکت او ، Sinclair Radionics ، بدون شک در سراسر جهان برای ZX Spectrum سال 1982 ، نمونه اولیه کامپیوتر شناخته شده است. قادر به گرافیک چند رنگ و زمان واقعی است. این دستگاه در اوایل دهه 1980 تحت سلطه بریتانیا و دیگر سرزمین های اروپایی بود. این رایانه یک پیشرفت بزرگ در مقایسه با رایانه های طیف سیاه و سفید مانند ZX80 و ZX81 بود و با پیکربندی با قیمت 125 پوند عرضه شد. خوانندگان آمریکایی احتمالاً این پلتفرم را به لطف بازی های محبوب و بلند پروازانه ZX Spectrum از توسعه دهنده کوچک Ultimate: Play The Game می شناسند. این شرکت سرانجام خود را به عنوان Rareware تغییر نام داد و در کنسول های نینتندو به نیروگاه دهه 90 تبدیل شد.

  با این حال قبل از اینکه نام وی به طور پیوسته با تاریخ بازی مرتبط شود ، ظهور سینکلر در راه اندازی شرکت تولید کننده لوازم الکترونیکی خود تا حد زیادی شبیه داستان پیشگامان لوازم الکترونیکی آمریکایی است که به عنوان سرگرمی گاراژ شروع کردند. مستندی از بی بی سی ، Clive Sinclair: The Pace Setters ، به ظهور مخترع می پردازد ، که با فروش کیت های رادیویی یک بار از طریق پست در دهه 1960 آغاز شد.

  تبلیغات

  < h3> خواندن بیشتر داستان زیرزمینی کبرا ، رایانه دست ساز غیرقانونی دهه 1980 از آنجا که مستند در منطقه قفل شده است ، بسیاری از خوانندگان باید به این نسخه متنی بی بی سی از نکات برجسته آن بپردازند ، که پس از ظهور سینکلر به عنوان سازنده ماشین حساب های جیبی بریتانیایی و تلویزیون های قابل حمل قبل از اینکه تلاش های خود را به رایانه های شخصی هدایت کند. در طول این مدت ، تلاش برای جلب حمایت دولت انگلیس از سینکلر به عنوان سازنده رایانه شخصی ، به ویژه هنگامی که دولت شروع به توسعه صعودی دسترسی به کامپیوتر در خانه ها و مدارس کرد ، از بین رفت. در عوض ، تولید کننده رایانه ، کاری ، شریک "BBC Micro" شد. Sinclair و Spectrum با طیف قدرتمندتر ZX Spectrum ، که بیش از 5 میلیون دستگاه فروش داشت ، واکنش نشان دادند. متأسفانه بقیه دوران حرفه ای او به ارتفاعات یکسانی نرسید و عمدتاً با تلاش های بی ثمر برای راه اندازی وسایل حمل و نقل الکتریکی مشخص شد ، از جمله شکست معروف که "ماشین" C5 شبیه غلاف بود.

  برای گفتگوی جذاب Clive-on-Clive ، این مصاحبه سال 1990 با مجری قدیمی تلویزیون بریتانیایی کلایو اندرسون (به هر حال خط آن کیست؟) را مشاهده کنید ، با دو مرد که در طول سالها به اختراعات مختلف طیف نگاه کرده و درباره آنها صحبت کرده اند. - از جمله ، فوق العاده ، C5 شکست خورده سینکلر.

  سر کلایو سینکلر درباره تاریخچه محصول خود در 1990 صحبت می کند.

خبرهای دیگر از بازی