خبر

 • تک بورد - PUBG: سازنده Battlegrounds از اپل، گوگل و توسعه دهنده کلون های PUBG Mobile شکایت کرد

  PUBG: سازنده Battlegrounds از اپل، گوگل و توسعه دهنده کلون های PUBG Mobile شکایت کرد


  9 روز و 14 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ Krafton، شرکت سازنده PUBG: Battlegrounds، از توسعه‌دهنده دو بازی موبایل به دلیل کپی‌برداری از عنوان معروف بتل رویال و همچنین اپل و گوگل به دلیل میزبانی آنها در فروشگاه‌های مربوطه شکایت کرده است. کرافتن همچنین با گوگل به دلیل اجازه دادن به کلیپ‌های یک فیلم بلند چینی در یوتیوب که به گفته این شرکت دراماتی‌سازی لایو اکشن نقض‌کننده Battlegrounds است، مشکل دارد.

  TechCrunch می‌نویسد که کپی‌برداری‌های ادعایی PUBG Mobile، بازی‌های Free Fire Garena Online هستند که کرافتون آن‌ها را "نسخه‌های غیرمجاز با پوشش نازک Battlegrounds" می‌نامد.

  Krafton ادعا می‌کند که رایگان است. Fire و Free Fire Max «به طور گسترده جنبه‌های متعددی از Battlegrounds را به صورت جداگانه و ترکیبی کپی می‌کنند، از جمله ویژگی منحصر به فرد باز کردن بازی Battlegrounds دارای حق نسخه‌برداری «Air drop»، ساختار و بازی بازی، ترکیب و انتخاب سلاح‌ها، زره‌ها و اشیاء منحصربه‌فرد. ، مکان‌ها و انتخاب کلی طرح‌های رنگی، مواد و بافت‌ها."

  https://techbord.com PUBG: <b>سازنده</b> <b>Battlegrounds</b> از اپل، <b>گوگل</b> و <b>توسعه</b> <b>دهنده</b> <b>کلون</b> های <b>PUBG</b> <b>Mobile</b> <b>شکایت</b> می کند

  تفاوت را ببینید

  طبق شکایت، Garena ابتدا شروع به فروش یک بازی موبایل در سنگاپور کرد. به نام Free Fire: Battlegrounds (اکنون فقط Fire Free) مدت کوتاهی پس از راه اندازی PUBG در سال 2017 که جنبه های Kraft را کپی کرد. در بازی در حالی که ادعاهای مربوط به آن عنوان حل و فصل شد، کرافتن هرگز با Garena قرارداد مجوز منعقد نکرد، و شرکت مجاز به "فروش یا توزیع بازی‌های ناقض حق چاپ [Krafton]" در ایالات متحده نبود.

  در 28 سپتامبر 2021، Garena یک بازی موبایل متفاوت به نام Free Fire Max را در فروشگاه App Apple و Google Play منتشر کرد. Krafton می‌گوید که این بازی همچنین عناصر PUBG را از بین می‌برد و Garena «صدها میلیون دلار» از فروش به‌دست آورده است و اپل و گوگل پول زیادی را در کمیسیون به دست آورده‌اند. The Verge می نویسد که Free Fire، که با خریدهای درون برنامه ای رایگان است، در سال 2021 1.1 میلیارد دلار از هزینه های بازیکنان به دست آورده است.

  Krafton می گوید از Garena خواسته است که فوراً بهره برداری خود از Free Fire و Free Fire Max را متوقف کند. در 21 دسامبر، اما آن را نپذیرفت. کرافتون همچنین از گوگل و اپل خواست که توزیع این بازی‌ها را متوقف کنند—هر دو هنوز در فروشگاه‌ها در دسترس هستند.

  یوتیوب متعلق به Google نیز در این کت و شلوار ذکر شده است. Krafton از پلتفرم درخواست کرده است تا هر ویدیویی را که دارای گیم پلی Free Fire و Free Fire Max است که حق چاپ PUBG را نقض می کند، حذف کند. همچنین می‌خواهد یک فیلم بلند چینی به نام BiuBiuBiu از YouTube حذف شود، زیرا "چیزی بیش از یک درام اکشن زنده نقض آشکار Battlegrounds نیست." آن را در زیر بررسی کنید.

  در موارد زیر به‌روزرسانی کنید. : 1. کارگردانان گفتند که این یک فیلم PUBG نیست، با وجود اینکه اساساً یک فیلم PUBG است. 2. Krafton گفت که با توجه به شباهت‌های IP PUBG در حال بررسی شکایت هستند. 3. می‌توانید آن را با زیرمجموعه‌های انگلیسی در اینجا تماشا کنید: https://t.co/lS1SfdTRhj https://t.co/pBdcsqZttn

  — Daniel Ahmad (@ZhugeEX) 15 اوت 2021

  Krafton می‌پرسد برای محاکمه هیئت منصفه در دعوی خود و از هر سه طرف به دلیل نقض مستقیم، مشارکتی و نایب حق نسخه برداری خسارت می خواهد. همچنین درخواست می‌کند تا سودی که اپل و گوگل از Free Fire و Free Fire Max به دست آورده‌اند «به مقداری که در آزمایش ثابت شود».

  جیسون گلز، سخنگوی شرکت مادر Garena Sea، به این موضوع گفت. این آستانه که "ادعاهای کرافتن بی اساس است."

  اعتبار تصویر: Ritesh Ranjan Sett


  تگ ها:

  pubg , سازنده , battlegrounds , گوگل , توسعه , دهنده , کلون , mobile , شکایت


  v 5
خبرهای دیگر از بازی