خبر

 • تک بورد - PS5 در نرم افزار جدید سیستم بتا از حافظه ذخیره سازی سریع M.2 SSD پشتیبانی می کند

  PS5 در نرم افزار جدید سیستم بتا از حافظه ذخیره سازی سریع M.2 SSD پشتیبانی می کند
  25 روز قبل

  درایوهای سازگار باید از دستورالعمل های دقیق فیزیکی و فنی پیروی کنند.

  خواندن بیشتر گزارش: گسترش فضای ذخیره سازی PS5 تا تابستان در دسترس خواهد بود نرم افزار جدید سیستم PlayStation 5 که امروز در نسخه بتا عرضه می شود سرانجام توانایی وعده داده شده برای گسترش 667 گیگابایت حافظه داخلی قابل استفاده در سیستم را با استفاده از SSD های M.2 باز می کند که با برخی نیازهای فنی و جسمی متناسب است.

  همانطور که در صفحه پشتیبانی جدید PlayStation ذکر شده است ، نرم افزار جدید سیستم از درایوهای M.2 به عرض 22 میلی متر با استفاده از استاندارد PCIe Gen 4 پشتیبانی می کند. درایوهای یک طرفه یا دو طرفه با اندازه ذخیره سازی از 250 گیگابایت تا 4 ترابایت باید با این کنسول کار کنند.

  سونی توصیه می کند هر درایو توسعه دهنده PS5 دارای سرعت خواندن متوالی حداقل 5500 مگابایت در ثانیه باشد اما هشدار می دهد حتی بنابراین ، "همه بازی ها لزوماً با عملکرد دقیقاً مشابهی که توسط SSD Ultra-High Speed ​​کنسول PS5 ارائه می شود قابل بازی نیستند." این شرکت همچنین یک هیت سینک (داخلی یا متصل شده توسط کاربر) را برای کمک به اتلاف گرما توصیه می کند اما هشدار می دهد که هیت سینک باید فقط 8 میلی متر "بالای صفحه" افزایش یابد تا اطمینان حاصل شود که کل محفظه در 11.25 میلی متر PS5 جای دارد - محفظه بالا.

  سونی هشدار می دهد که "نمی تواند تضمین کند که تمام دستگاه های M.2 SSD با مشخصات توصیف شده با کنسول شما کار می کنند و مسئولیتی در قبال انتخاب ، عملکرد یا استفاده از محصولات شخص ثالث. "

  تبلیغات

  چه چیزی موجود است؟

  برخی از سازندگان SSD از قبل شروع به تأیید پیشنهادات M.2 خود به عنوان سازگار با PS5 کرده اند. سخنگوی سیگیت به آرس گفت: "FireCuda 530 جدید Seagate مشخصات سونی در مورد عملکرد و ابعاد مورد نیاز PS5 را برآورده می کند و بدون نیاز به قطعات اضافی ، FireCuda 530 با هیت سینک داخلی راه حل گسترش افتادگی کنسول است." از طریق ایمیل.

  این صفحه برای گسترش ذخیره سازی PCIe را می توان با یک پیچ گوشتی باز کرد. سونی / یوتیوب دستورالعمل های سونی برای قرار دادن درایو انبساطی M.2 ابتدا به بیرون آمدن از روی جلد بالا نیاز دارند. سونی از یک پیچ گوشتی برای جدا کردن تک پیچ درگاه انبساط استفاده کنید. Sony A spacer به امنیت درایوهای M.2 در اندازه های مختلف کمک می کند. سونی خود درایو به صورت مورب در می آید. سونی درایو را با پیچ وصل کنید. سونی پشت جلد را باز کنید و آماده رول هستید. Sony

  بیشتر بخوانید فضای ذخیره سازی بازی PlayStation 5 همچنان کابوس خواهد بود. PS5 هنوز از حافظه خارجی از طریق هارد دیسک های USB عمومی پشتیبانی می کند ، اما بازی های PS5 ذخیره شده در آن "حافظه سرد" باید دوباره به حد محدود منتقل شوند حافظه داخلی (یا اکنون ، یک درایو انبساط M.2) قبل از پخش شدن. عناوین PS4 سازگار با عقب را می توانید مستقیماً از حافظه USB خارجی پخش کنید.

  پشتیبانی سونی از درایوهای عمومی شخص ثالث M.2 در اینجا برخلاف مایکروسافت است که از یک قالب کارت توسعه اختصاصی برای ذخیره سازی اضافی در Xbox Series X / S استفاده می کند. کارت توسعه 1 ترابایتی در Xbox با قیمت 220 دلار قابل مقایسه است ، قابل مقایسه با تولید کنندگان SSD 200 تا 250 دلاری که در حال حاضر برای درایوهای M.2 که مطابق با استانداردهای PS5 سونی هستند ، هزینه دریافت می کنند.

  دارندگان PS5 در ایالات متحده ، کانادا ، ژاپن ، انگلیس ، آلمان و فرانسه که می خواهند توسعه فضای ذخیره سازی جدید را امتحان کنند اکنون می توانند برای برنامه بتا نرم افزار PS5 System درخواست دهند. در غیر اینصورت ، بازیکنان باید منتظر بمانند تا به روزرسانی سیستم در ماههای آینده برای همه کاربران پخش شود ، و در گزارش های قبلی درباره راه اندازی تابستانی این ویژگی قرار بگیرد.

  به روزرسانی جدید سیستم بتا همچنین شامل چندین مورد است بهبودهای رابط کاربر و پشتیبانی از بلندگوهای تلویزیون صوتی سه بعدی.

  لیست لیست شده توسط Seagate

خبرهای دیگر از بازی کردن