خبر

 • تک بورد - PS5 در سال 2020 تقریبا دو برابر XBSX واحد فروخت

  PS5 در سال 2020 تقریبا دو برابر XBSX واحد فروخت
  چند ثانیه قبل

  TL؛ DR: به نظر می رسد که سونی در فروش کنسول های نسل بعدی در برابر مایکروسافت پیشرو است. تاکنون ، PlayStation 5 تقریباً دو برابر واحد Xbox S X | S منتقل شده است. در سطح جهانی ، PS5 به جز 12 کشور کنسول مورد علاقه است. با این حال ، ایالات متحده و چین XBSX را ترجیح دادند.

  جنگ کنسول های نسل جدید هنوز به پایان نرسیده است ، اما آمار فروش سال 2020 در حال حاضر است و PlayStation 5 سونی از نظر سهم بازار برتری بیشتری نسبت به Xbox Series X داشته است. گروه تجزیه و تحلیل بازار GamingSmart خاطرنشان می کند که تا پایان دسامبر ، PS5 با فروش 4.48 میلیون در مقابل 2.4 میلیون واحد نسل بعدی Xbox ، تقریباً دو سوم بازار را فرماندهی می کند. تحلیلگران برعکس میزان علاقه مصرف کننده در ماه اکتبر ، عکس معکوس را پیش بینی کرده بودند.

  پلی استیشن در تقریباً 167 کشور مورد تجزیه و تحلیل بر فروش تسلط داشت. Xbox فقط در 12 منطقه رهبری کرد. با این اوصاف ، مایکروسافت در دو بازار مهم ایالات متحده و چین سونی را کنار زد. در ایالات متحده ، Xbox به سختی از PS5 با 50.18 تا 49.80 درصد پیش می رود. تسلط آن در چین کمی مشخص تر است ، جایی که دارای 60.45 درصد اشباع است. مایکروسافت همچنین به دموگرافیک مکزیک ، 62.27 درصد تا 37.73 درصد ، دستور می دهد. در سال 2020 تعداد XBSX به اندازه XBSX ">

  علی رغم پیشگویی سونی ، مایکروسافت طی چند سال گذشته به آرامی در بازار کنسول ها جای خود را به دست آورده است. در سال 2018 ، کنسول های Xbox 25.29 درصد پای را تشکیل می دادند. تا سال 2019 ، برش خود را به 37.41 افزایش داد. در سال 2020 ، کل سهم بازار Xbox 39.29 درصد بود. اگر مایکروسافت این روند صعودی را ادامه دهد ، ممکن است از پس رقیب خود برآید.

  همچنین شرایط راه اندازی غیرمعمولی وجود دارد که شرکت ها برای این نسل در نظر گرفتند. ویروس کرونا ویروس برنامه تولید را کنار گذاشت ، بنابراین تجهیزات برای هر دو کنسول احتمالاً به اندازه مورد نظر هر دو تیم نبود. همچنین به نظر می رسد که افزایش قابل توجهی در فعالیت های اسکالپر نسبت به نسل های گذشته وجود داشته باشد. این دو عامل توانستند فروش مجدد کنسول های نسل بعدی را در محدوده 1000 دلار در سایتهایی مانند eBay قرار دهند.

  همانطور که به سال 2021 می رویم ، احتمالاً اوضاع کمی آرام خواهد شد. سونی و مایکروسافت وعده داده اند که بارهای بزرگتر و مکررتر را ارسال می کنند ، که با افزایش دسترسی به فروشگاه های خرده فروشی ، قیمت های بدتری را کاهش می دهد.

  اعتبار تصویر: GamingSmart

خبرهای دیگر از بازی