خبر

 • تک بورد -

  "NFT" به عنوان کلمه سال انتخاب شد - با آن مقابله کنید
  14 روز و 18 ساعت قبل

  Beeple ذکر خواهد شد.
  شاید بهترین چیزی که از پذیرش گسترده امسال از اصطلاح "Non-Fungible Token" (NFT) حاصل شود، آسایش عمومی بیشتر با کلمه "fungible" باشد. چه کلمه‌ای کاملاً متلاطم، قابل تعویض، حتی اگر شبیه پودر پا باشد.

  اکنون، کالینز، سازنده فرهنگ لغت، NFT را به عنوان "کلمه سال" خود برای سال 2021 انتخاب کرده است، بیشتر به این دلیل که مردم SRS $$$ از فناوری مبتنی بر بلاک چین به دست می آورند. یکی از این افراد البته هنرمندی است که از «بیپل» استفاده می کند. کلکسیون بیش از 5000 قطعه هنری دیجیتال روزانه او در اوایل سال جاری به قیمت 69 میلیون دلار فروخته شد که هر مقاله بعدی در مورد NFT ها باید ذکر شود. این فروش بیپل را به یکی از پردرآمدترین هنرمندان روی زمین تبدیل کرد. نیویورک تایمز این را دوست نداشت و استدلال می‌کرد که تصاویر هولناک و مبتنی بر میم‌ها از بسیاری از کارهای بیپل ناپدید است. همچنین، Beeple "با گوشت مبارزه می‌کند؛ مانند بسیاری از بازی‌های ویدئویی، پوست‌ها مومی و خشک شده به نظر می‌رسند. گویی همه انسان‌های باقی‌مانده در این جهان رمزنگاری مبتلا به اسکوربوت هستند، اگرچه شاید وقتی گوشت خود را زیر صفحه نمایش می‌گذارید این اتفاق بیفتد." بله در حالی که من موافقم که این یک راه بسیار احمقانه برای خرج کردن 69 میلیون دلار بود، NFT ها قطعاً کاربردی دارند. به عنوان مثال، فقط تصور کنید که خریدن یک NFT با کیفیت بالا از میم "OK Boomer" برای این منتقد چقدر لذت بخش خواهد بود؟ در مورد بهره وری انرژی و ماهیت اصالت در عصر دیجیتال. قبل از اینکه متوجه شوید، من نیز در مورد "اسکوروی" صحبت می کنم. بنابراین من به کالینز اجازه می‌دهم مواردی را توضیح دهد:

  کالینز [NFT] را به‌عنوان یک گواهی دیجیتال منحصربه‌فرد، ثبت شده در یک بلاک چین، که برای ثبت مالکیت دارایی‌هایی مانند یک اثر هنری یا یک اثر هنری استفاده می‌شود، تعریف می‌کند. کلکسیونی.» به عبارت دیگر، این تکه‌ای از داده‌های دیجیتال است که ثبت می‌کند که یک اثر دیجیتال به چه کسی تعلق دارد. «بی‌نظیر» در اینجا مهم است - یک‌بار است، نه «قابل تعویض» یا قابل تعویض با هر قطعه داده دیگری. و آنچه واقعاً تخیل عمومی را در مورد NFT ها جلب کرده است، استفاده از این فناوری برای فروش آثار هنری است. برای مثال، حقوق اثری از هنرمند دیجیتال سوررئالیست بیپل در ماه مارس در حراج کریستی به قیمت 69 میلیون دلار فروخته شد. به نام EVERYDAYS: THE FIRST 5000 DAYS، کلاژی از تمام تصاویری بود که او از زمانی که در سال 2007 متعهد شد هر روز یک عکس بسازد، ایجاد کرده بود.

  منظورم را می بینید؟ دوباره Beeple وجود دارد.

  Collins این .gif را منتشر کرد تا به شما کمک کند تا بفهمید NFT ها چقدر می توانند غیرمعمول باشند.بزرگ‌نمایی / کالینز این .gif را قرار داد تا به شما کمک کند NFT‌های غیرمعمول را درک کنید. کالینز می‌تواند آن‌ها را درک کند هنرمندان با ارائه مدل‌های کسب‌وکار جدید یا آنها فقط یک چاله پول دیگر، Pets.com (1998-2000، RIP) زمان ما هستند؟ اما فکر می‌کنم همه ما می‌توانیم شکرگزار باشیم که «NFT» بر «شوک»، کلمه‌ای آن‌قدر زودگذر که من قبلاً معنی آن را فراموش کرده‌ام، می‌توانیم سپاسگزار باشیم. کلمه سال "vax" بود. فقط به این نمودار استفاده نگاه کنید، که شبیه نموداری از موارد کووید در حرکت صعودی شدید خود در سال جاری است:

  نمودار انتشارات دانشگاه آکسفورد که افزایش استفاده از "vax" را در سال 2021 نشان می‌دهد.بزرگ‌نمایی / نمودار انتشارات دانشگاه آکسفورد که استفاده از "vax" را در سال 2021 افزایش می‌دهد.OUP

  پس اگر نمی‌خواهید در این روز شکرگزاری بداخلاق باشید دوستداران زبان، "vax" و "NFT" را به فهرست کلمات خود اضافه کنید. و لطفاً در تلاش من برای ساختن صفت سال 2022 "پس از همه گیری" به من بپیوندید.

  تصویر فهرست شده توسط کالینز

خبرهای دیگر از بازی