خبر

 • تک بورد - Graphics API Vulkan اکنون از پشتیبانی رسمی ردیابی اشعه برخوردار است

  Graphics API Vulkan اکنون از پشتیبانی رسمی ردیابی اشعه برخوردار است
  چند ثانیه قبل

  Vulkan به یک رقیب قدرتمند و محبوب در API گرافیک DirectX 12 مایکروسافت تبدیل شده است. مورد توجه توسعه دهندگان (و حتی بازیکنان ، مانند خودم) به دلیل عملکرد برتر (اگر به خوبی اجرا شود) و ماهیت سخت افزاری-سخت افزاری آن مورد توجه قرار می گیرد ، اما با وجود این جوانب مثبت ، ولکان در یک زمینه حیاتی - ردیابی اشعه وجود ندارد. . خوشبختانه ، اکنون سرانجام این تغییر می کند: Khronos به تازگی فناوری لازم برای ت

  این خبر مستقیماً از دهان اسب منتشر می شود ، به لطف یک پست اعلامیه که امروز توسط Khronos (توسعه دهنده Vulkan) منتشر شده است. در این پست ، Khronos می گوید "نسخه های نهایی " مجموعه ای از مشخصات پسوند Vulkan ، GLSL و SPIR-V را با موفقیت منتشر کرده است که "به طور یکپارچه ردیابی اشعه را در چارچوب موجود Vulkan ادغام می کند."

  Khronos می گوید این یک نقطه عطف مهم است ، زیرا اولین استاندارد باز ، فروشنده متقابل و کراس پلت فرم صنعت برای شتاب گیری ردیابی اشعه است. از آنجا که تنها راه واقعی استفاده از ویژگیهای RT تاکنون از طریق پردازنده های گرافیکی RTX انویدیا و DX12 Ultimate بوده است ، مطمئناً با ارزیابی Khronos در اینجا موافقیم.

   https://techbord.com Graphics API Vulkan اکنون از پشتیبانی رسمی ردیابی اشعه برخوردار است

  شاید ما بتوانیم ردیابی اشعه با سرعت Vulkan را در Cyberpunk 2077 ببینیم روزی.

  رقابت بیشتر همیشه چیز خوبی است و حتی اگر مدتی طول کشید ، بسیار خوب است که سرانجام Vulkan با چالش های مستقیم DX12 و DXR روبرو شود. برای بازیکنان ، این برای آینده نزدیک معنای زیادی ندارد. توسعه دهندگان باید پشتیبانی از Vulkan را در آخرین عناوین خود قرار دهند. دور از روند خودکار است.

  با این حال ، خبر خوب این است که Vulkan می تواند از طیف گسترده ای از سخت افزار بهره ببرد - در حالی که می تواند از هسته های RT اختصاصی برای عملکرد استفاده کند ، اما " مجبور به از لحاظ تئوری ، هر GPU می تواند Vulkan RT را با استفاده از هسته های "GPU compute " اجرا کند ، اما بدیهی است که عملکرد بدون نوعی شتاب اختصاصی عالی نخواهد بود (در حال حاضر ، به هر حال).

  Khronos برخی از پیشرفتهای کلیدی که با آخرین نسخه Vulkan در پست اعلامیه خود به دست می آید را بیان می کند ، اما این یک نمای کلی نسبتاً سطح پایین است ، بنابراین ما نمی توانیم آن را در اینجا پوشش دهیم. اگر با عملکرد داخلی API های گرافیکی آشنا هستید ، حتماً نگاهی بیندازید - شاید برای شما جالب باشد.

خبرهای دیگر از بازی