خبر

 • تک بورد - Final Fantasy XVI رتبه‌بندی سری اول را برای داستان «بالغ‌تر» دنبال می‌کند

  Final Fantasy XVI رتبه‌بندی سری اول را برای داستان «بالغ‌تر» دنبال می‌کند


  8 روز و 10 ساعت قبل

  RPG اکشن سنگین نیز از دنیای باز FFXV یک گام به عقب برخواهد داشت.
  Final Fantasy XVI سال آینده قصد دارد اولین بازی شماره گذاری شده در این مجموعه باشد که امتیاز M (برای بالغین) را از هیئت رتبه بندی نرم افزار سرگرمی دریافت کند. . این به گفته نائوکی یوشیدا، تهیه کننده، که در مصاحبه اخیر به GameSpot گفته است که برای روایت داستانی با «موضوعات دشوار بزرگسالان» به رده سنی بالاتر نیاز است.

  تریلر اخیر Final Fantasy XVI به داستان جنگ حماسی به سبک Game of Thrones اشاره می کند.

  یوشیدا در پاسخ به سوالی در مورد "برهنگی ضمنی" در تریلر اخیر بازی، کمی از رده‌بندی‌های سنی شکایت کرد که به نظر او "اخیراً در مورد اینکه چه چیزی می‌توان یا نمی‌توان نمایش داد، محدودتر شده است." یوشیدا با اذعان به اینکه این رتبه‌بندی‌ها برای محافظت از بازیکنان جوان‌تر مهم هستند، گفت که رده‌بندی سنی پایین‌تر می‌تواند تا حدودی مانعی برای داستان‌گویی باشد.

  بر اساس این رتبه بندی،" یوشیدا گفت. "شما می خواستید چیزی را نشان دهید، اما از آنجایی که این رتبه بندی را دارید که باید به آن بروید - باید دوربین را کنار بگذارید. و این باعث می شود که کل تجربه کمی ارزان تر شود."

  برای حل این مشکل، یوشیدا گفت که Final Fantasy XVI "در اکثر مناطقی که بازی را منتشر می کنند، رتبه ای بالغ را دنبال می کند." او گفت که این فقط به خاطر "خشونت آمیزتر یا... صریح تر" بودن نیست، بلکه برای "کاوش در موضوعات بالغ تری است که بازی به آنها پرداخته است."

  در ایالات متحده، بازی‌های اولیه فانتزی دو بعدی به طور کلی رتبه‌بندی ESRB از E (برای همه) یا E-10+ (برای همه 10 سال یا بیشتر) دریافت کرده‌اند. ورودی های سری از دوران 3D به طور قابل توجهی حداکثر در رتبه بندی T (برای نوجوانان). به عنوان مثال، Final Fantasy XV برای «زبان، خون ملایم، برهنگی جزئی، [و] خشونت، رتبه T را دریافت کرد». در نوشته ESRB از محتوای بازی به «تیراندازی واقعی» و شخصیت‌های به‌دفینه، و همچنین «برخی از شخصیت‌های زن [که] برهنه به تصویر کشیده شده‌اند، با سینه‌هایی که جزئیات قابل تشخیص ندارند (یعنی بدون نوک سینه) اشاره شده است.»

  فقط دو بازی اسپین‌آف با نام فاینال فانتزی در گذشته رتبه‌بندی M را دریافت کرده‌اند: Final Fantasy Type-0 HD در سال 2015 و Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin در سال 2022. داستان بازی دوم به نظر نمی رسید از فقدان محدودیت های نسبی امتیاز بهره مند شود. بررسی VentureBeat با توصیف «گرافیک زشت، شخصیت‌های کم عمق و فیلمنامه بی‌معنی بازی» اجماع انتقادی را خلاصه کرد.

  در سایر مصاحبه‌های تبلیغاتی پیرامون انتشار برنامه‌ریزی شده Final Fantasy XVI در تابستان 2023 برای PS5 و PC، یوشیدا فاش کرد که بازی با ارائه نکردن اکتشاف "دنیای باز" به شکل آزاد به بازیکنان از نسخه قبلی خود فاصله خواهد گرفت. برای ارائه داستانی که به نظر می‌رسد کل جهان و فراتر از آن را در بر می‌گیرد، تصمیم گرفتیم از طراحی جهان باز که ما را به یک فضای جهان باز محدود می‌کند اجتناب کنیم و در عوض روی یک طراحی بازی مستقل مبتنی بر منطقه تمرکز کنیم که می‌تواند به بازیکنان کمک کند. یوشیدا به IGN گفت: احساس بهتری در مقیاس واقعاً «جهانی» دارید.

  یوشیدا همچنین وعده تنوع بسیار زیاد در مبارزات بین Eikon های قدرتمند Final Fantasy XVI را داده است که می توانند توسط شخصیت های با استعداد در دنیای بازی احضار شوند. . به عنوان مثال، شاید یک نبرد Eikon در مقابل Eikon ... یادآور یک تیرانداز سه بعدی باشد. در حالی که Eikon دیگر در مقابل یک Eikon متفاوت، بیشتر شبیه یک مسابقه کشتی حرفه ای است، و سپس شاید حتی یک سوم با یک Eikon در مقابل دیگری. یوشیدا به Game Informer گفت: Eikon کل منطقه را به میدان جنگ تبدیل خواهد کرد. "و باز هم، ما از این سیستم‌ها استفاده مجدد نکردیم، و هر یک از این نبردهای Eikon در مقابل Eikon منحصربه‌فرد هستند و با هر نبرد تغییر خواهند کرد."


  تگ ها:

  final , fantasy , رتبه‌بندی , داستان , بالغ‌تر , دنبال , می‌کند


  v 7
خبرهای دیگر از بازی