خبر

 • تک بورد - DRM معیوب ده‌ها بازی را در پردازنده‌های Alder Lake اینتل خراب می‌کند

  DRM معیوب ده‌ها بازی را در پردازنده‌های Alder Lake اینتل خراب می‌کند
  3 روز و 1 ساعت قبل

  حدود 50 عنوان تحت تأثیر قرار گرفته‌اند، اگرچه راه‌حل‌هایی وجود دارد و در انتظار رفع است.

  مطالعه بیشتر

  چگونه Nintendo DRM 400 دلار از بازی های بارگیری شده را در Wii ناموفق من به دام انداخت (به روز شده) خوانندگان دیرینه Ars احتمالاً برخی از مواردی را به خاطر می آورند که در آن DRM بسیار طاقت فرسا مانع از انجام خریدهای قانونی مالکان بازی می شد. امروز شاهد این هستیم که این وضعیت دوباره انجام می‌شود، این بار به لطف نحوه تعامل برخی از سیستم‌های DRM با ویژگی‌های منحصربه‌فرد پردازنده‌های نسل دوازدهم «Alder Lake» اینتل.

  مطالعه بیشتر

  طراحی CPU big.little Alder Lake اینتل، آزمایش شده: این یک انبار سوز استما قبلاً توضیح داده‌ایم که چگونه طراحی ترکیبی "big.little" Alder Lake، حجم کاری CPU را به "عملکرد" ​​پرقدرت تقسیم می‌کند ( P) هسته ها و هسته های کم مصرف "بازده" (E). اما پس از اشاره به مشکل احتمالی در پرسش‌های متداول توسعه‌دهنده در ماه گذشته، اینتل اکنون تأیید می‌کند که برخی از بازی‌ها حاوی DRM هستند که اینتل می‌گوید «ممکن است به اشتباه هسته‌های کارآمد پردازنده‌های هسته‌ای اینتل (E-cores) نسل دوازدهم را به‌عنوان یک سیستم دیگر تشخیص دهد». اینتل می‌گوید که این مشکل می‌تواند منجر به بازی‌هایی شود که «ممکن است در حین راه‌اندازی یا گیم‌پلی از کار بیفتند یا به‌طور غیرمنتظره خاموش شوند».

  کریس استوبینگ از PC Mag توضیح داد که این مشکل از میان‌افزار DRM ناشی می‌شود که با دو نوع مختلف هسته‌ها به عنوان دو سیستم مجزا برخورد می‌کند. هنگامی که تشخیص داد که بخشی از بار بین هسته های P و E تقسیم شده است، هسته های جدید را به عنوان دارنده مجوز جدید (یک سیستم جداگانه) می بیند و به زور بازی را ترک می کند تا از دو هسته جلوگیری کند. رایانه‌هایی که سعی می‌کنند یک بازی را با یک کلید انجام دهند.

  آگهی

  لیست اینتل از بازی‌های ناسازگار شامل 22 بازی است که در ویندوز 10 یا ویندوز 11 کار نمی‌کنند و 29 بازی دیگر که در حال حاضر کار نمی‌کنند. تحت ویندوز 10 اما اگر کاربران سیستم‌عامل خود را ارتقا دهند کار می‌کند. برای کسانی که از ویندوز 11 استفاده می‌کنند، اینتل می‌گوید که به‌روزرسانی سیستم‌عامل اواسط نوامبر باید مشکل 11 مورد از این بازی‌ها را برطرف کند. برای بقیه، اینتل می‌گوید که با توسعه‌دهندگان بازی کار می‌کند تا وصله‌هایی که مشکل را حل می‌کنند.

  تا زمانی که این وصله‌ها منتشر شوند، اینتل می‌گوید که کاربران می‌توانند با ارتقاء به ویندوز 11 (در برخی موارد) یا راه‌اندازی در تنظیمات BIOS و روشن کردن Legacy، مشکل را برطرف کنند. حالت سازگاری بازی، سپس آن را با کلید Scroll Lock فعال کنید. اما یکی از سخنگویان اینتل به PC Mag گفت که این حالت هنوز در حداقل برخی از CPU های Alder Lake در دسترس نیست و "باید در یک به روز رسانی آینده BIOS گنجانده شود."

  اینتل می گوید بازی های زیر بر روی ویندوز تأثیر می گذارند. 10 و بالاتر (آنهایی که به صورت پررنگ فهرست شده اند باید با به روز رسانی ویندوز 11 در اواسط نوامبر برطرف شوند):

  Anthem Bravely Default 2 Fishing Sim World< /strong> Football Manager 2019 Football Manager Touch 2019 Football Manager 2020 Football Manager Touch 2020 Legend of Mana Mortal Kombat 11 Tony Hawk's Pro Skater 1 and 2 Warhammer I Assassin's Creed: Valhalla Far Cry Primal Fernbus Simulator For Honor Lost در Random Madden 22 Maneater Need for Speed ​​– Hot Pursuit Remastered Sea of ​​Solitude Star Wars Jedi: Fallen Order Tourist Bus Simulator Maneater

  بازی های زیر در حال حاضر با Adler Lake در کار نمی کنند ویندوز 10 اما اگر سیستم عامل خود را ارتقا دهید باید کار کند:

  Ace Combat 7 Assassins Creed Odyssey Assassins Creed Origins Code Vein eFootball 2021 F1 2019 Far Cry New Dawn FIFA 19 FIFA 20 Football Manager 2021 Remix Wildlands Immortals Fenyx Rising Just Cause 4 Life is Strange 2 Madden 21 Monopoly Plus Need For Speed ​​Heat Scott Pilgrim vs The World Shadow of the Tomb Raider Shinobi Striker Soulcalibur VI Starlink Team Sonic Racing Total War Saga - Three Kingdoms Train World Sim World Train 2 ولفنشتاین یانگ بلاد

خبرهای دیگر از بازی