خبر

 • تک بورد - Coleco: رفته اما فراموش نشده است

  Coleco: رفته اما فراموش نشده است
  17 روز و 19 ساعت قبل

  برای کسانی که در دهه 1980 بزرگ شده اند ، نام \\ "Coleco \\" خاطرات نوستالژیک دوران بازی را در گذشته برانگیخته است. سیستم بازی های خانگی آن ، ColecoVision ، با افرادی مانند Atari و Intellivision رقابت کرد و می توان گفت که نمادین ترین محصول این شرکت بود.

  متأسفانه ، مانند بسیاری دیگر در آن زمان ، Coleco تعداد زیادی تخم مرغ در یک سبد داشت و قربانی سقوط بازی ویدئویی 1983 شد. علیرغم اینکه دهه ها پیش از تجارت کنار رفت ، Coleco با یک داستان جذاب و تلاشهای فراوان خود برای پیشگام شدن بازار رایانه های خانگی درخشان ، سابقه خود را در تاریخ بازی ها به جا گذاشت.

  از شرکت چرم تا سازنده اسباب بازی

  نام تجاری Coleco بسیار طولانی تر از آنچه تصور می شد وجود داشت. این نام برای شرکت چرم کانکتیکات - شرکتی که در 1932 تاسیس شد ، است و ابزار تعمیر چرم و کفش را به مغازه های متخصص در این صنعت می فروشد. بعداً فروش چکمه های لاستیکی آغاز شد و در سال 1939 در آغاز جنگ جهانی دوم رشد چشمگیری داشت.

   https://techbord.com Coleco: رفته اما فراموش نشده

  تا سال 1945 ، Coleco به فروش ماشین آلات جدید و دست دوم کفش ، تجهیزات تمیز کردن کلاه و پایه های کفش پرداخت. کمی بیش از پنج سال بعد ، کیت های صنایع دستی چرمی را اضافه کرد. همانطور که معلوم است ، کیت های صنایع دستی آن چیزی است که شرکت را از یک تامین کننده اصلی صنعتی متمرکز به یک اسباب بازی ساز متمرکز بر مصرف کننده تبدیل کرد. بخاطر کیت موکاسین چرمی اش. به رسمیت شناختن این شرکت باعث شد تا با قدرت کامل وارد صنعت اسباب بازی شود. با استفاده از یک فناوری جدید قالب گیری پلاستیکی خلاء ، تولید انبوه اسباب بازی های پلاستیکی و استخرهای چوبی را آغاز کرد. موفقیت عظیم آن باعث شد تا Coleco دارایی های تعمیر چرم و کفش خود را بفروشد. در سال 1961 نام خود را از شرکت چرم کانکتیکات به صنایع Coleco تغییر داد و با IPO به ارزش 5 دلار برای هر سهم عمومی شد.

  آگهی چاپی Walt Disney Productions "Thank you " برای نمایشگاه اسباب بازی 1954 NY ، شامل برخی از کارهای طراحی جسورانه در اواسط قرن ، و یک میکی موس تر و تمیز جایی بین سبک کمیک استریپ های 1950 و طراحی تجاری Tom Oreb pic.twitter.com/PLe1CNK5HJ

  -Dan Cunningham (HonuDan) 24 فوریه ، 2020

  در سال 1963 ، یک شرکت استخر بادی به نام Kestral Corporation خرید و بزرگترین فروشنده استخرهای شنا روی زمین شد. سپس در سال 1966 محصولات Playtime و Eagle Toys کانادا را انتخاب کرد. تا سال 1969 ، Coleco دارای 10 کارخانه تولید انواع اسباب بازی بود. -کلاس کنسول بازی ویدئویی خانگی

  Coleco در دهه 1970 در تولید ماشین های برفی وارد بازار جدیدی شد ، اما این کار شکست خورد. با این حال ، در اواسط دهه 70 ، مدیر عامل شرکت آرنولد گرینبرگ با ورود کنسول های بازی ویدئویی خانگی به بازار فرصتی سودآور را مشاهده کرد.

   https://techbord.com Coleco: رفته اما فراموش نشده

  1976 Coleco Telstar Classic | تصویر: Philmortonfan ، Wikimedia

  این شرکت اولین سیستم خود را ، Coleco Telestar ، در سال 1976 راه اندازی کرد. بازی حذفی پونگ بر اساس کنسول موفقی بود که ابتدا توسط آتاری معرفی شد و سپس توسط بسیاری دیگر کپی شد.

  سیستم از "Pong-on-a-a-chip " General Instrument "استفاده می کرد که کمبود داشت. طبق تصمیم سرنوشت ، Coleco یکی از اولین کسانی بود که سیلیکون را سفارش داد و تنها شرکتی بود که یک محموله کامل دریافت کرد. Telestar در ابتدا خوب عمل کرد و نزدیک به یک میلیون دستگاه فروخت. با این حال ، مانند بسیاری از دیگر سازندگان پونگ در آن زمان ، اشباع بیش از حد تقریبا باعث شد که Coleco در سال 1980 اعلام ورشکستگی کند ، هنگامی که بازار کنسول های خانگی را رها کرد و شروع به ساخت "بازی های ویدئویی" الکترونیکی دستی کرد.

  یکی از Coleco اولین بازیهای دستی موفق Electronic Quarterback بود. این یک بازی ویدیویی به معنای سنتی نبود. این یک دستگاه کاملاً حالت جامد بود که یک نسخه بسیار خام فوتبال با LED های نماینده بازیکنان داخل زمین را بازی می کرد. بعداً چندین مجموعه دستی دو نفره در مجموعه "سر به سر " خود تولید کرد ، از جمله فوتبال ، بسکتبال ، بیس بال ، فوتبال و هاکی.

  https://techbord.com Coleco: رفته اما فراموش نشده

  اعتبار تصویر: Clusternote ، Wikimedia

  < p> Coleco همچنین نسخه های حالت جامد Donkey Kong و خانم Pac-Man و برخی بازی های آموزشی را تولید کرد. برندگان واقعی اصطبل های دستی Coleco واحدهای "Mini-Arcade " آن بودند که برای اولین بار در سال 1982 راه اندازی شد. در اولین سال خود Galaxian ، Donkey Kong و Frogger همچنین در سال اول مجموعاً 1.5 میلیون واحد فروختند و باعث شد Coleco موقعیت خود را در بازار بازی های ویدیویی خانگی دوباره ارزیابی کند.

  ColecoVision و بسته Donkey Kong

  در اواخر سال 1982 ، Coleco با ColecoVision ، یک سیستم بازی خانگی ، دوباره وارد بازار کنسول های خانگی شد ، که هدف آن برداشتن تکه ای از پای بود که Atari 2600 و Intellivision آن را برای یک محصول تهیه کرده بودند. چند سال.

  Coleco اولین شرکتی نبود که تلاش کرده بود در آنجا رقابت کند ، اما ColecoVision اولین کسی بود که در تصاحب سهم کمی از آن بازار موفقیت هایی کسب کرد.

  https://techbord.com Coleco: رفته اما فراموش نشده

  برخی ممکن است دعوا کنند مهمترین نقطه فروش ColecoVision این بود که به همراه بندری از خر کنگ نینتندو همراه بود. در ابتدا ، هیروشی یامائوچی ، رئیس نینتندو ، به شرکت Coleco حق تولید Donkey Kong را برای سیستم خود داده بود. نینتندو لایف خاطرنشان می کند ، این معامله فقط یک توافق شفاهی بود و نینتندو حق را به آتاری واگذار کرد ، که آنها در CES 1982. اعلام کردند. مترجم پدرش ، تا بفهمد آتاری چگونه آنها را از انحصار خر خر کن فریب داده است. پس از مذاکرات بعدی ، Coleco موفق به دریافت قرارداد امضا شد تا عنوان مورد انتظار ColecoVision را منتقل کند ، اما به دلیل تعهدات دیگر ، انحصار از جدول خارج شد.

  سپس Coleco دست به کاری بی سابقه زد. این شرکت تصمیم گرفت Don Kong Kong را با کنسول آینده خود همراه کند. صنعت با این تصور که Coleco عنوان پرفروش ترین نرم افزار خود را ارائه می دهد ، تمسخر می کند. در این مرحله ، شایان ذکر است که Donkey Kong ColecoVision دارای کیفیت بازی بسیار نزدیک و بسیار برتر از بنادر Atari 2600 و Intellivision بود ، اما بیشتر در مورد دلیل آن در یک لحظه ...

  https://techbord.com Coleco: رفته اما فراموش نشده

  The ColecoVision در اوت 1982 به همراه Donkey Kong عرضه شد و فروش از نمودار خارج شد. Coleco تا کریسمس بیش از 500،000 دستگاه را جابجا کرد و از Atari 5200 که در ماه نوامبر عرضه شد ، فروخت. فروش همچنان رو به افزایش بود و تا اوایل سال 1983 مصرف کنندگان بیش از یک میلیون واحد خریداری کرده بودند.

  بسته بندی Donkey Kong برای کسانی که به دنبال یک دستگاه بازی خانگی هستند یک امتیاز محسوب می شود ، اما داخلی ColecoVision این چیزی است که برای بسیاری از افراد قرارداد بسته شد Coleco اولین شرکتی بود که پردازنده کامپیوتر ، Zilog Z80 را به یک کنسول بازی وارد کرد. همچنین دارای 1K RAM کارکرد و 16K RAM ویدیویی فوق العاده است.

  https://techbord.com Coleco: رفته اما فراموش نشده

  اعتبار تصویر: Kuba Bożanowski

  این سخت افزار می تواند نسخه های تکراری تقریباً کامل از بازی های کلاسیک مانند خر کنگ ، Frogger ، ارائه دهد و Burger Time ، بدون نیاز به مشت پر از چهارم. اگر دستگاه چنین عملکردی را ارائه نمی داد ، جمع آوری خر کنگ به سختی توده مردم را تحت تأثیر قرار می داد.

  مستقیماً پس از موفقیت کنسول ، Coleco تصمیم گرفت سه گسترش بدبخت را برای ColecoVision منتشر کند. اولین دستگاه یک دستگاه پلاگین با نام غیرقابل توصیف "ماژول توسعه #1 " بود. این دستگاه ColecoVision را قادر به پخش کارتریج Atari 2600 کرد.

  آتاری به سرعت شکایت کرد و مدعی شد که ماژول توسعه سخت افزار آن را نقض کرده است ثبت اختراع Coleco ثابت کرد که این دستگاه را با قطعات خارج از قفسه ساخته است و تنها قدرت و ورودی ساعت و خروجی فیلم را بدون پردازش یا ترجمه کارتریج های آتاری ارائه می دهد. پس از آن ، شرکتها با مجوز Coleco با مجوز ثبت اختراع آتاری ، خارج از دادگاه حل و فصل کردند. ماژول گسترش شماره 1 در نهایت تبدیل به یک کلون آتاری 2600 به نام Gemini شد که فروش چندانی نداشت.

   https://techbord.com Coleco: رفته اما فراموش نشده

  آگهی دو صفحه ای اوایل دهه 80 برای ColecoVision دارای مجوز از CBS.

  < p> یک دستگاه دوم ، ماژول توسعه شماره 2 ، یک "واحد رانندگی کاملاً کاربردی " بود. دارای فرمان ، پدال گاز و داشبورد بود. بر خلاف ماژول قبلی ، که از محفظه گسترش ColecoVision استفاده می کرد ، لوازم جانبی به پورت کنترل متصل شد.

  این بازی همراه با بازی بازی Turbo عرضه شد ، اما به دلیل گاز بازی مانند نسخه بازی بازی نکرد. پدال زدن به جای آنالوگ بودن ، شتاب دهنده در واقع یک سوئیچ دیجیتال روشن یا خاموش بود که باعث می شد کنترل سرعت دست و پا گیر شود. این دستگاه همراه با بازی بازی Turbo عرضه شد و تنها چهار عنوان دیگر با پشتیبانی از ماژول شماره 2 وجود داشت - Bump \ 'n Jump ، Destructor ، Dukes of Hazzard و Fall Guy. به دلیل محدودیت های موجود ، چرخ مسابقه استقبال خوبی نشد.

  سومین و آخرین توسعه ColecoVision رایانه خانگی Adam بود. Coleco مانند دیگر شرکت های بازی های ویدئویی ، به ویژه Mattel و Intellivision Master و Keyboard Components ، سیستم بازی های خانگی را در نظر گرفت که کاربران می توانند به رایانه خانگی تبدیل کنند. با این حال ، آدم دچار اشکالات حیاتی سیستم شد.

  https://techbord .com Coleco: رفته اما فراموش نشده

  یکی دیگر از آگهی های دو صفحه ای دهه 80 متعلق به Expansion Module #3 ، که بیشتر به عنوان رایانه خانگی Adam شناخته می شود.

  علاوه بر این ، زمان بندی دستگاه وحشتناک بود رایانه های شخصی ارزان تر و اختصاصی از قبل بازار را فرا گرفته بود و فروش را برای آدم بی رحمانه ایجاد کرد. این دستگاه در ماه اوت راه اندازی شد و قصد داشت 500،000 دستگاه را تا پایان سال به فروش برساند. Coleco که با تأخیرها ، کمبودها و پرسهای بد بعدی مواجه شده بود ، قبل از کشیدن دوشاخه ، کمتر از 100000 واحد فروخت که بسیاری از آنها معیوب بودند.

  در اوج موفقیت ColecoVision ، بازار بازیهای خانگی به سمت سقوط دیگری پیش رفت. رایانه های شخصی مقرون به صرفه که می توانستند همان کار را انجام دهند و بیشتر از کنسول ها به "in-item " تبدیل شدند و در سال 1983 بازار کنسول ها منفجر شد. کولکو دو سال دیگر تلاش کرد تا در سال 1985 از صنعت الکترونیک خارج شد. با این حال پایان شرکت نبود. به یاد داشته باشید ، موفقیت اولیه آن در اسباب بازی های غیر الکترونیکی بود ، به طوری که آنچه Coleco روی آن افتاد. در سال 1983 ، Coleco یک اسباب بازی جدید به نام Cabbage Patch Kids منتشر کرد. این مجموعه ای از عروسک های کلکسیونی بود. هر "بچه " منحصر به فرد دارای یک نام و یک "گواهی فرزندخواندگی " است. "کلم پچ بچه ها " محبوبیت زیادی پیدا کرد و پس از رسیدن تخصیص به فروشگاه ها به سرعت پیدا شد.

  با استفاده از سرمایه ای که از کلم به دست آورده اید Patch craze ، Coleco Leisure Dynamics را در سال 1983 و Selchow and Righter را در 1986 خریداری کرد. خریدها به آن حق تولید و فروش بازی های مختلف روی میز ، از جمله Aggravation ، Perfection ، Scrabble ، Parcheesi و Trivial Pursuit را می دهد. با این حال ، خرید Selchow و Righter فاجعه بار بود زیرا محبوبیت بازی های آن در حال کاهش بود. Coleco با انبارهای بازی های رومیزی فروخته نشده باقی ماند.

  https://techbord.com Coleco: رفته اما فراموش نشده

  یکی از آخرین محصولاتی که Coleco تولید کرد ، عروسک مخملی Alf بود که در سال 1986 عرضه شد. اسباب بازی پر شده بر اساس مجموعه تلویزیونی محبوب Alf ساخته شد. بچه ها آن را دوست داشتند و باعث شد Coleco خط اسباب بازی Alf را گسترش دهد. این یک Alf و "Alf Storytelling Alf " ، که دارای نوار کاست داخلی بود ، عرضه کرد که موفقیت متوسطی را به همراه داشت.

  متأسفانه ، سقوط صنعت و کاهش ناگهانی مد Catch of Patch بیش از حد برای شرکت قابل تحمل بود. در سال 1988 ، Coleco تحت فصل 11 اعلام ورشکستگی کرد و شرکت را تغییر ساختار داد و تمام دارایی های آمریکای شمالی خود را فروخت. بسیاری از کارخانه های خود را تعطیل کرد و بخش استخر خود را به SLM Action Sports Inc. کانادا فروخت. یک سال بعد ، Hasbro بقایای این تجارت را خریداری کرد و Coleco به عنوان یک شرکت دیگر وجود نداشت.

  https://techbord.com Coleco: رفته اما فراموش نشده

  به عنوان برای این نام ، River West Brands در سال 2005 علامت تجاری را انتخاب کرد و سعی کرد این برند را با Coleco Sonic در سال 2006 دوباره معرفی کند. Sonic یک دستگاه بازی دستی با 20 بازی داخلی Sega Master System و Sega Game Gear بود.

  در سال 2014 ، شرکت Coleco Holdings را برای تولید محصولات با مارک Coleco تشکیل داد. تنها پروژه ای که زیرمجموعه جدید اعلام خواهد کرد ، سیستم بازی های ویدئویی مبتنی بر کارتریج به نام Coleco Chameleon است. متأسفانه ، آفتاب پرست حتی یک محصول اصلی نبود. این به سادگی تغییر نام تجاری Retro VGS بود که نتوانست به هدف Indiegogo خود یعنی 1.95 میلیون دلار برسد. این دستگاه با انتقادات زیادی روبرو شد و Coleco Holdings هرگز نمونه اولیه ای از آن را تولید نکرد.

  .defuncttechindex {background: #6b9e8e24؛ بالشتک: 12px 15px؛ margin-bottom: 25px؛ } .defuncttechindex img.triangleLogo، .defuncttechindex تصویر {پس زمینه: شفاف! مهم؛ ارتفاع: 60 پیکسل! مهم عرض: 60 پیکسل! مهم؛ float: left! important؛ padding: 0px 14px 60px 0! مهم؛ } body.interior .articleBody ul.defuncttechli {حاشیه-چپ: 95 پیکسل؛ } body.interior .articleBody h4 {margin-top: 60px؛ اندازه فونت: 1.35em؛ } body.interior .articleBody h4 a {رنگ: #1e2933؛ } .defuncttechsub {اندازه-فونت: 0.9em؛ } ul.defuncttechli li a {font-weight: 500؛ font-family: Roboto؛ اندازه فونت: 1.05em؛ line-height: 1.6}media only screen and (max-width: 760px) {body.interior .articleBody ul.defuncttechli {حاشیه-چپ: 20px؛ } .defuncttechindex img.triangleLogo، .defuncttechindex تصویر {padding: 0 14px 14px 0! important؛ } .defuncttechsub {اندازه-فونت: 0.85em؛ } ul.defuncttechli li a {font-size: 0.95em؛ }}

  سری رفته اما فراموش نشده TechSpot

  داستان شرکت های سخت افزاری و الکترونیکی کلیدی که در مقطعی پیشرو و پیشگام بودند در صنعت فناوری ، اما اکنون منقرض شده است. ما برجسته ترین بخش از تاریخ ، نوآوری ها ، موفقیت ها و اختلافات آنها را پوشش می دهیم.

  3Dfx Interactive OCZ Technology Palm Gateway 2000 Commodore Sinclair Computers Compaq Cyrix Silicon Graphics (SGI) Intellivision S3 Graphics Coleco

خبرهای دیگر از بازی