Bungie به دارندگان PS5: از قبل بازی نسخه قدیمی PS4 Destiny 2 را متوقف کنید

Bungie می‌گوید تعداد قابل توجهی از بازیکنان ارتقای رایگان را دانلود نکرده‌اند.
توسعه‌دهنده Destiny 2 Bungie می‌گوید تعداد قابل توجهی از دارندگان PS5 هنوز هم نسخه بدتر PS4 بازی را روی دستگاه‌های خود بازی می‌کنند. سخت افزار کنسول انتهایی

Bungie برای اولین بار در اواخر سال 2020، مدت کوتاهی پس از عرضه کنسول، به‌روزرسانی رایگان PS5 را برای نسخه PS4 Destiny 2 ارائه کرد. با این حال، برای استفاده از این به‌روزرسانی، دارندگان PS5 باید چند مرحله را طی کنند تا فایل‌های مخصوص PS5 را پیدا کرده و به صورت دستی دانلود کنند، همانطور که در صفحه پشتیبانی Bungie و صفحه پشتیبانی PlayStation ذکر شده است.

در آن دانلود، PS5 به سادگی نسخه PS4 بازی را در حالت سازگاری با سیستم بازی می کند. نوشته Digital Foundry به جزئیات مربوط به "رزولوشن واقعی 4K" و گیم پلی 60 تا 120 فریم در ثانیه ارائه شده توسط نسخه ارتقا یافته PS5 بازی می پردازد. آخرین به روز رسانی Bungie "This Week at Bungie" همچنین به صراحت اشاره می کند که بازیکنان نسخه PS4 بهبودهایی در نرخ فریم و گرافیک را از دست می دهند.

این برخلاف Xbox Series X/S است که از آن استفاده می کند. سیستم «تحویل هوشمند» مایکروسافت برای دانلود خودکار نسخه‌ای از بازی که به بهترین وجه متناسب با سخت‌افزار کاربر است.

تبلیغات

مشکل مداوم

این نوع سردرگمی در نسخه‌سازی کاملاً جدید نیست. مشکل برای دارندگان پلی استیشن درست پس از راه اندازی PS5، برخی از بازیکنان Call of Duty: Black Ops در PS5 به طور تصادفی نسخه PS4 بازی را نیز دانلود کردند و زمانی که زمان بازی فرا رسید ناخودآگاه آن نسخه ضعیف را راه اندازی کردند.

در ماه دسامبر، سونی به‌روزرسانی سیستمی را برای آشکارتر کردن این تفاوت ارائه کرد. اکنون، هنگامی که بازیکنان نسخه PS4 یک بازی را که دارای نسخه PS5 در دسترس است، یک هشدار "تأیید نسخه بازی" را ظاهر می کند.

متأسفانه، به نظر نمی رسد این هشدار برای Destiny اعمال شود. 2 به دلایلی برای آن بازی، بازیکنان دارای نسخه PS4 هنوز باید بدانند که در صفحه محصول بازی شیرجه بزنند و به صورت دستی فایل های ارتقا را دانلود کنند.

این تفاوت ممکن است مخصوصاً برای بازیکنانی که Destiny 2 را به عنوان یک بازی خریداری کرده اند مبهم باشد. دیسک فیزیکی این بسته فیزیکی از زمان عرضه آن در سال 2017 به عنوان یک بازی PS4 برچسب گذاری شده است و هنوز بسته به روز شده ای دریافت نکرده است که به در دسترس بودن نسخه پیشرفته PS5 بازی اشاره کند.

مشخص نیست که تعداد بازیکنان Destiny 2 چقدر است. اقلیت "قابل توجه" را تشکیل می دهند که از سخت افزار PS5 خود بهره کامل نمی برند. با این حال، این واقعیت که Bungie احساس می‌کند این عدد اصلاً ارزش توجه دارد، نشان می‌دهد که این مشکل همچنان برای توسعه‌دهنده و به طور کلی برای سونی باقی می‌ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *