هنرمند هیپ هاپ Childish Gambino (معروف به بازیگر دونال">

خبر

 • تک بورد - یافته های مطالعه نشان می دهد که آهنگهای هیت بر افزایش

  یافته های مطالعه نشان می دهد که آهنگهای هیت بر افزایش "تعجب هارمونیک" برای جذب شنوندگان متکی است
  8 روز و 3 ساعت قبل

  آهنگ "این آمریکاست" از Childish Gambino در انتظارات چالش برانگیز موسیقی دارای بالاترین رتبه است
  هنرمند هیپ هاپ Childish Gambino (معروف به بازیگر دونالد گلاور) در سال 2018 با انتشار تک آهنگ موفق خود "این آمریکا است" برنده گرمی شد. این آهنگ با تغییرات شدید و ناگهانی بین ملودی های کر در آکوردهای اصلی و عناصر تهدیدآمیز برگرفته از زیر ژانر تله ، دائماً انتظارات شنونده را در سراسر سرپیچی می کند.

  به همین دلیل است که "اینجا آمریکاست" همچنین در صدر لیست آهنگهای پاپ غنی از اصطلاح "غافلگیری هارمونیک" قرار دارد ، یا زمانی که موسیقی از انتظارات شنوندگان منحرف می شود. این بر اساس مطالعه اخیر منتشر شده در مجله Frontiers in Human Neuroscience است که میزان بازدید بیلبورد از سال 1958 تا 2019 را تجزیه و تحلیل می کند. و تصادفی نیست که این آهنگ از جدیدترین ها است: این مطالعه همچنین نشان داد که شگفتی هارمونیک در موسیقی محبوب در حال افزایش است. در طول چند دهه - پدیده ای که نویسندگان آن را "شگفتی تورمی" نامیده اند. "موسیقی مایل ، اسکات مایلز ، متخصص مغز و اعصاب متخصص در نحوه شکل گیری ترجیح موسیقی در مغز می گوید" "این مطالعه به طرز بسیار ملموس و قابل اندازه گیری به قلب اثرات پویا در فرهنگ عامه می پردازد. این یافته ها [همچنین] به درک بیشتر ما از نحوه پردازش موسیقی در مغز کمک می کند."

  مایلز بنیانگذار و رئیس استارتاپ موسیقی Secret Chord Laboratories (SCL) است. بنیانگذار SCL وی ، مدیرعامل دیوید روزن ، بخشی از مطالعه ای بود که سال گذشته منتشر شد و در آن محققان دانشگاه درکسل از مغز نوازندگان جاز بداهه هنگام نواختن تصویربرداری کردند. همانطور که قبلاً گزارش دادیم ، تیم دریافت که در حالی که نیمکره راست با خلاقیت در نوازندگان جاز نسبتاً بی تجربه ارتباط دارد ، متخصصان با تسلط بالای بر مهارت های بداهه در درجه اول بر نیمکره چپ مغز متکی هستند.

  خواندن بیشتر

  مطالعه با نوازندگان موسیقی جاز ، خلاقیت و مغز را روشن می کند

  در حالی که مغز راست با سازگاری با موقعیت های جدید و ناآشنا مرتبط است ، سمت چپ مغز به طور کلی درگیر کارهای معمول یا عادی باشید به دلیل سالها تجربه ، متخصصان به کار بداهه نوازی جاز با معمول ترین روال پرداختند. روزن این امر را تا حدی به این واقعیت نسبت می دهد که یک مبتدی باید به عنوان مثال ، 16 نوار موسیقی را در یک ربع نت نت ربع به یک چهارم ورق بگذارد ، در حالی که یک متخصص می تواند الگوهایی را مانند پیشرفت II-V-I پیدا کند. بنابراین وقتی ما با موقعیتی ناآشنا روبرو هستیم ، خلاقیت با نیمکره راست همراه است و هنگامی که ما در انجام وظیفه بسیار مجرب هستیم ، با نیمکره چپ ارتباط داریم.

  همه اینها بخشی از مجموعه رو به رشد است تحقیق در SCL ، که نرم افزاری را برای پیش بینی پاسخ شنوندگان به یک قطعه موسیقی معین توسعه می دهد. فناوری اصلی از مطالعه 2017 رزن با مایلز بر روی درک موسیقی شکل گرفت. آنها با هم بررسی کردند که الگوهای صوتی در صورت وجود چگونه باعث ایجاد لذت در مغز می شوند. آنها 100 آهنگ داغ را در نمودارهای بیلبورد ، از 1958 "Johnny B. Goode" تا "Smells Like Teen Spirit" نیروانا در سال 1991. بررسی کردند.

  تبلیغات

  محققان دریافتند که محبوب ترین آهنگ ها دارای سطح بالایی هستند غافلگیری هارمونیک ، از جمله استفاده از آکوردهای نسبتاً نادر در آیات ، به عنوان مثال ، به جای اینکه فقط به عنوان مثال با یک پیشرفت استاندارد وتر عمده C (C ، G ، F) بچسبید. بهترین آهنگ ها آن سورپرایز هارمونیک را با یک گروه کر جذاب و جذاب دنبال می کنند. حق ثبت اختراع - از آنجا که شامل ریتم ، ملودی ، آهنگ و آهنگ و هارمونی می شود - منجر به شکل گیری SCL شد.

  تصور یک برنامه نرم افزاری که به ترانه سراها می گوید چگونه آهنگهای خود را بهتر بسازند (از نقطه نظر پاپ آمار) قطعا باعث افزایش هک می شود. اما روزن - خود آهنگساز - اصرار دارد که الگوریتم فقط برای تقویت خلاقیت انسان است ، نه جایگزین آن. وی گفت: "الگوریتم ما به شما نمی گوید که ملودی باید چگونه باشد." "در عوض ، می تواند مشخص کند که آیا بخش خاصی از ملودی شما نیاز به کم و بیش غافلگیری دارد ، هنرمندان را قادر می سازد تا برای برآوردن نیازهای خلاقانه خود و مخاطبان خود ریسک کنند."

  نمودار نشان می دهد که چگونه محاسبه شده است تغییرات بین بخشهای "شگفتی هارمونیک" بین 2000 تا 2019 افزایش یافته است. این آهنگ در آهنگهای بالای جدول بیلبورد با سرعت بیشتری افزایش می یابد. بزرگنمایی/نمودار نشان می دهد که چگونه تغییرات محاسبه شده بین بخش ها در" شگفتی هارمونیک "بین 2000 تا 2019 افزایش یافته است. این آهنگ در آهنگ های بالا با سرعت بیشتری افزایش می یابد نمودار بیلبورد. SA مایلز و همکاران ، 2021

  این مقاله جدید تحقیقات مایلز و روزن را در مورد آنچه باعث می شود با افزودن بعد زمان به یک آهنگ پاپ معروف تبدیل شود ، گسترش می دهد. به گفته مایلز ، یکی از بررسی کنندگان در مطالعه 2017 خود س askedال کرد که آیا اثر اندازه گیری شده ثابت است یا در طول زمان تغییر کرده است. این س Miال مایلز را مجذوب خود کرد ، بنابراین در آخرین تحلیل ، او و نویسندگان همکارش مجموعه داده های مطالعه سال 2017 خود را با پایگاه داده SCL در مورد آهنگهای بیلبورد داغ 100 از 2000 تا 2019 ترکیب کردند. آنها آهنگها را به چهار سطل پخش پیاپی تقسیم کردند ، که حدود پنج سال از تاریخ انتشار آنها می گذشت و نرم افزار یادگیری ماشین مناسب شرکت شگفتی هارمونیک را برای هر آکورد محاسبه کرد.

  این تجزیه و تحلیل نشان داد که غافلگیری هارمونیک در سراسر با گذشت زمان و این افزایش در محبوب ترین آهنگ های معروف ، صرف نظر از سبک موسیقی - چه الویس ، مدونا ، نیروانا ، بیانسه ، دریک یا تیلور سویفت ، بسیار بیشتر نمایان شد. و "اینجا آمریکاست" در صدر قرار گرفت. به گفته نویسندگان ، نه تنها یک عنصر غافلگیری در آیات وجود دارد که با تغییر در پیشرفت آکورد مینور/ب تخت ماژور بدست می آید ، بلکه خودداری در علامت 2:56 (3:17 در نماهنگ رسمی) از بین می رود. از کلید F minor به طور کامل برای یک لحظه. در عوض ، قبل از بازگشت به کلید اصلی برای مدت زمان آهنگ ، آکوردهای E minor و A minor را به طور مختصر معرفی می کند.

  در مورد اینکه چرا ممکن است چنین باشد ، نویسندگان معتقدند که گوش دادن به آهنگهایی با هارمونیک بالا غافلگیری سیستم پاداش عصبی ما را تحریک می کند و دوپامین آزاد می کند. روزن به Ars گفت: "می توانید قیاس یک دارو را انجام دهید ، جایی که پاداش دوپامینرژیک دارد." "نوعی گروه منحصر به فرد از نوجوانان 14 تا 20 ساله وجود دارد که موفقیت موسیقی پاپ را رقم می زند. انتظارات از این گروه در سال 2000 با انتظارات نوجوانان در سال 2005 متفاوت است ، زیرا وقتی نوجوانان 2005 جوان بودند ، آنها هنگامی که آنها موسیقی پاپ را هدایت می کردند ، به سطح بالاتری از غافلگیری هارمونیک نیاز داشتند تا بتوانند همان اثر دوپامین را نسبت به نوجوانان در سال 2000 ایجاد کنند. و ما این [روند] را در دو حالت متفاوت مشاهده کردیم. مجموعه های موسیقی " این بخشی از مرحله بعدی تحقیقات مایلز و روزن است. این آخرین مطالعه بر روی آکورد متمرکز بود ، اما خوشبختانه بیش از یک راه برای تزریق عناصر غافلگیر کننده در آهنگ ، از جمله پویایی ، ریتم ، سرعت ، آهنگ ، و غیره وجود دارد. بر اساس چند آزمایش آزمایشی در تابستان گذشته که همه عناصر مختلف را در نظر گرفت ، هنگامی که شنوندگان در سطح خاصی از تعجب به اوج خود می رسند ، "سریع ترین راه برای تنظیم مجدد یا تنظیم مجدد نحوه عملکرد شگفتی در موسیقی این است که وارد ژانر جدیدی شویم ،" "گفت رزن.

  " هیچ کس فقط به مجموعه ای از آکوردها گوش نمی دهد ، آنها به کل آهنگ گوش می دهند. " "وقتی به ویژگی های دیگر نگاه می کنیم ، شواهدی پیدا کرده ایم که شگفتی در یک ویژگی خاص اشباع می شود و [به یک ویژگی دیگر] منتقل می شود."

  بنابراین هارمونیک های غنی دیسکو دهه 1970 ، راکتیو پراگرسیو ، و R&B ، به عنوان مثال ، جای خود را به تغییرات سنگین در زمان آهنگ 1980 داد. مایلز علی رغم نداشتن هیچ گونه تغییر هارمونیک ، به Ars گفت: "بوی مانند روح نوجوان ،" از پیشگامان گرانج راک نیروانا ، "کل چشم انداز تجربه صوتی را در دهه 90 تغییر داد." آنچه که این آهنگ دارد تغییر پویایی زیادی است ، احتمالاً ناشی از تأثیر The Pixies بر خواننده/ترانه سرای اصلی Kurt Cobain است. (من شخصاً نقطه ضعفی برای بسیاری از عناصر شگفت انگیز در Guns N 'Roses "Welcome to the Jungle" از سال 1987 دارم.) و موسیقی رپ ممکن است پیچیدگی آهنگین چندانی نداشته باشد ، اما پیچیدگی زیادی در قافیه ها وجود دارد. اشعار (قافیه داخلی و غیره).

  مایلز امیدوار است که کار آنها روزی به روشن شدن نحوه ایجاد تنالیته در مغز انسان کمک کند - این یک س openال باز در علوم اعصاب است. به عنوان مثال ، آیا انسانها به طور مثال ، فطری ، با تنظیم فیثاغورث تمایل طبیعی دارند؟ مایلز معتقد است یافته های آنها شواهدی است که تنالیته بسیار پلاستیک تر است و با گذشت زمان آموخته می شود.

  "همه چیز به نحوه هماهنگ سازی یادگیری و نحوه پیشرفت ما برای توسعه فرهنگ برمی گردد." "انتظارات آماری ما از نظم های هارمونیک سخت نیست. این مراکز یادگیری آماری بسیار نزدیک به مراکز پیوند عاطفی مغز ما هستند. این نه تنها دوپامین است ، بلکه سروتونین و اکسی توسین نیز در آن دخیل است. بنابراین با پیشرفت تکنولوژی ، پرورش دهید و طبیعت بسیار تارتر شده است. "

  ویدیوی رسمی" This Is America "نوشته Childish Gambino.

  DOI: Frontiers in Human Neuroscience، 2021. 10.3389/fnhum.2021.578644 (درباره DOI ها).

خبرهای دیگر از بازی