خبر

 • تک بورد - کنسول های Xbox Series X | S اکنون از برخی از ویژگی های AMD FidelityFX پشتیبانی می کنند

  کنسول های Xbox Series X | S اکنون از برخی از ویژگی های AMD FidelityFX پشتیبانی می کنند
  2 روز و 6 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ در جریان Microsoft Game Stack Live 2021 ، AMD اعلام کرد مجموعه ویژگی های FidelityFX را برای توسعه دهندگان Microsoft Xbox Series X | S در دسترس قرار داده است. همانطور که احتمالاً می دانید ، Xbox از پردازنده مرکزی 8 هسته ای AMD Zen 2 و پردازنده گرافیکی کلاس 2 RDNA تغذیه می کند. از این پس ، باید شاهد بازی های Xbox Series X | S باشیم که شامل Shader Variable AMD FidelityFX ، Sharpenin

  AMD Fidelity FX یک بسته منبع باز از فن آوری ها با پشتیبانی از چند پلتفرم است که برای بهبود کیفیت گرافیک بدون از بین بردن عملکرد بازی مورد استفاده قرار می گیرد. FidelityFX در حال حاضر دارای هشت فناوری است ، از جمله تیز کردن انعطافی با کنتراست (CAS) ، محاسبه محیط محاسباتی ترکیبی (CACAO) ، سایه زنی با نرخ متغیر (VRS) ، بازتاب های فضای صفحه تصادفی (SSSR) ، Denoiser ، نگاشت حفظ Luminance (LPM) ، Single Pass Downsampler (SPD) ، و مرتب سازی موازی (الگوریتم مرتب سازی radix).

  علاوه بر این ، AMD همچنین در حال توسعه FidelityFX Super Resolution است که نظر شرکت در مورد Nvidia DLSS است و انتظار می رود بعداً منتشر شود سال برای رایانه شخصی و کنسول.

  در حال حاضر ، Xbox Series X | S فقط از هشت فناوری موجود در FidelityFX فقط از سه فناوری پشتیبانی می کند ، اما ممکن است بعداً فناوری های بیشتری ارائه شود. کیت توسعه بازی Xbox S X | S (GDK) اکنون شامل VRS برای بهبود عملکرد با تغییر میزان سایه زنی ، CAS برای وضوح و مقیاس بندی تصویر و بازتابش های اشعه ای و سایه ها Denoiser است.

  < img src = "https://techbord.com/picsbody/2104/2907-1.jpg " alt = "https://techbord.com کنسول های Xbox Series X | S اکنون از برخی از ویژگی های AMD FidelityFX پشتیبانی می کنند ">

  معرفی FidelityFX در کنسول های جدید Xbox باید راه را برای یک محیط دوستانه توسعه بین پلتفرم هموارتر کند. همانطور که devs روی یک بازی تازه توسعه یافته برای کنسول های PC و Xbox کار می کنند ، می توان پیاده سازی FidelityFX را برای هر دو نسخه همزمان انجام داد ، ضمن اینکه در وقت و منابع ارزشمندی برای کارهای دیگر صرفه جویی می شود. قابل کنترل تر از سیستم عامل PC است زیرا سیستم عامل قبلی با یک پیکربندی خاص (یا دو مورد) ارائه می شود ، در حالی که رایانه های شخصی ذاتاً مدولار هستند که به دلیل تنوع تنظیمات احتمالی که باید توسعه دهندگان ، یک لایه پیچیدگی اضافه کنند.

  پشتیبانی از FidelityFX در PlayStation 5 هنوز اعلام نشده است. با این حال ، کنسول Sony نیز از گرافیک AMD RDNA 2 پشتیبانی می کند ، بنابراین در نهایت باید عرضه شود.

خبرهای دیگر از بازی