خبر

 • تک بورد - کاهش کنترل کننده PS5 DualSense فاکتورهایی را در پشت مشکلات رانش نشان می دهد

  کاهش کنترل کننده PS5 DualSense فاکتورهایی را در پشت مشکلات رانش نشان می دهد
  2 روز و 3 ساعت قبل

  یک سیب زمینی داغ: مشکلات رانش PS5 DualSense سونی ممکن است گسترده تر از آنچه در گذشته ترسیده بود باشد. یک قطره جدید در کنترل کننده بررسی می کند که چه چیزی این مشکل را ایجاد می کند ، که فقط پس از "417 ساعت" استفاده می تواند ظاهر شود.

  iFixit ، معروف به دلیل ریزش جدیدترین تلفن های هوشمند ، یک PS5 DualSense را جدا کرد تا کشف کند چه چیزی باعث مشکلات رانش شده است که منجر به یک دادخواست طبقاتی علیه سونی شده است. می گوید این کنترل کننده از "سخت افزار جوی استیک خارج از قفسه با سابقه طولانی از موضوعات قابل پیش بینی و قابل پیشگیری استفاده می کند."

  شرکتی به نام Alps ماژول های جوی استیک DualSense را تولید می کند ، که همچنین یافت می شود در کنترلرهایی از قبیل DualShock 4 PS4 ، کنترلر Xbox One و Xbox Elite و کنترلر Nintendo Switch Pro. شایان ذکر است که iFixit می گوید Alps "احتمالاً شرور این داستان نیست."

  در وب سایت Alps آمده است که پتانسیومتر - یک مقاومت سه ترمینال با کشویی یا تماس چرخشی که یک تقسیم کننده ولتاژ قابل تنظیم را تشکیل می دهد - در PS5 استفاده می شود دو میلیون سیکل طول عمر دارد ، در حالی که مکانیسم کلیک آن 500000 چرخه طول می کشد. این به دلیل فرسودگی استفاده مکرر و فنری است که جوی استیک را به شکلی متفاوت متمرکز می کند.

  دو میلیون چرخه ممکن است به نظر زیاد بیاید ، اما این بدان معنی است که کنترل کننده ها با استفاده از این اجزا به راحتی فراتر می روند عمر عملیاتی آنها فقط در بیش از 400 ساعت از زمان بازی است. "با تجزیه و تحلیل یک بازی Call of Duty: Warzone معمولی ، iFixit تخمین می زند که شما حدود 417 ساعت گیم پلی بازی داشته باشید. اگر زمان بازی خود را 2 ساعت در روز محدود کنید حدود چهار تا هفت ماه است.

  علاوه بر فرسوده شدن سنسورها و تغییر شکل فنرها ، رانش نیز می تواند نتیجه مواد موجود در جوی استیک باشد کشش. آلودگی هایی که به داخل پوشش خود کار می کنند دلیل دیگری است

  Dualsense Drift از r / PS5

  iFixit می گوید که این قطعات به دلیل "محاسبه عمدی صرفه جویی در هزینه در قسمت سازندگان کنسول" استفاده می شود. "

  "پس از این تحقیق ، برای ما عجیب است که سازندگان کنسول جوی استیک ها را به عنوان قطعات مصرفی در نظر نمی گیرند و آنها را به راحتی جایگزین می کنند. هیچ دستگاهی برای تعداد محدودی از اقدامات رتبه بندی نشده است ، به خصوص یکی که در کنار آلودگی زیاد زندگی کند و سو abuse استفاده زیادی داشته باشد ، می تواند عملکرد عالی را برای همیشه حفظ کند. "" iFixit

  iFixit برخی از راه حل های بالقوه را برای کسانی که دچار رانش می شوند ارائه کرده است ، از جمله حذف پتانسیومترها مسکن و تمیز کردن یا تعویض برف پاک کن ها. کاربران فنی بیشتری حتی می توانند لحیم کاری را نیز انجام دهند. اینکه آیا اجزای ماندگارتر در کنترلرها استفاده می شوند یا خیر ، ممکن است به نتیجه اقدامات متعددی که سازندگان کنسول با آن روبرو هستند بستگی داشته باشد.

خبرهای دیگر از بازی