خبر

 • تک بورد - چگونه Cyberpunk 2077 به یکی از پربازیگرترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ تبدیل شد؟

  چگونه Cyberpunk 2077 به یکی از پربازیگرترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ تبدیل شد؟


  25 روز قبل

  راه اندازی Cyberpunk 2077 حتی با اعتراف خود CD Projekt Red چیزی جز فاجعه نبود. با تأخیرهای طولانی مواجه شد، کاملاً تبلیغاتی شد، و پس از آن عملاً بر روی کنسول های نسل آخر قابل پخش نبود. نسخه رایانه شخصی قابل پخش بود، اما باگ و پورت های نسل فعلی کاملاً بدون نمایش بودند. هوادارانی که برای این بازی نگران بودند، ناامید شدند. با این حال، Cyberpunk 2077 به یکی از بزرگترین بازی های سال 2021 تبدیل شد.

  طبق گزارش پایان سال Valve، Cyberpunk 2077 با تعداد بازیکنان همزمان بیش از 200000 نفر و فروش آن را در سومین گروه پرفروش قرار داد. نقره ای) در Steam دقیقاً در آنجا با Resident Evil Village و Moster Hunter World. چگونه این اتفاق افتاد؟ بیایید نگاهی به گذشته بیندازیم.

  Cyberpunk 2077 یک دوره بارداری بسیار طولانی داشت. اکثر بازی‌های AAA دارای چرخه توسعه حدود سه تا پنج سال هستند. این عنوان در ابتدا در سال 2012 به عنوان یک RPG جدید که CDPR Team 2 در حال توسعه آن بود (ویدئو زیر) اعلام شد. بنابراین در زمان انتشار، Cyberpunk 2077 حداقل هشت سال در حال ساخت بود. این واقعیت باعث شد CDPR بهانه‌ای برای شرایط بازی "تمام‌شده" و تاخیرهای زیاد قبل از عرضه آن نداشته باشد.

  استودیو لهستانی نیز در همان دام تبلیغاتی افتاد که Hello Games با No انجام داد. آسمان انسان توسعه دهندگان از فرصت های متعددی استفاده کردند تا بازی را به نمایش بگذارند و آن را بیشتر از آنچه بود با تمرکز زیاد روی نسخه رایانه شخصی بازی کنند. به عنوان مثال، CDPR در نهایت اولین تریلر رسمی خود را در E3 2018 منتشر کرد. این تریلر کاملا سینمایی بود، که در تریلرها غیرعادی نیست. با این حال، ویدیو با اعلام این که "فیلم موتور بازی" است (در زیر) شروع می‌شود.

  گزارشی در اوایل سال 2021 که به بازی نگاه می‌کرد ادعا می‌کرد که تریلر "تقریباً کاملاً جعلی" است. ادعایی که CDPR صراحتا آن را رد کرد. با این حال، پس از انجام بازی، چندین تناقض از این فرض حمایت می کند. ارجاعات متعددی به خودروهای پرنده در تریلر وجود دارد، اما هیچ وسیله نقلیه پرنده قابل اجرا به نسخه نهایی راه پیدا نکرد. علاوه بر این، در گذشته به نظر می رسد که تعداد بسیار کمی از فیلم های سینمایی تریلر به برش نهایی رسیده اند. صرف نظر از اینکه تریلر فیلم موتور بازی "جعلی" بود یا نه، محصول نهایی به اندازه تریلر زیبا به نظر نمی رسید، که طرفداران را ناامید کرد.

  با این حال، Cyberpunk از گرافیک کم برخوردار بود. پولیش کمترین نگرانی CDPR بود. مدت ها قبل از عرضه پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس قریب الوقوع، ظاهراً توسعه دهندگان به سختی روی نسخه های PS4 و XB1 بازی کار می کردند. نسل بعدی "ارتقای" عملاً یک فکر آخر بازی بود زیرا توسعه به معنای واقعی کلمه یک نسل کامل کنسول را در بر می گرفت. در زمان انتشار، نسخه‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس به شکل افتضاحی بودند، که ظاهراً نشان می‌دهد که توسعه‌دهندگان با پورت‌های نسل بعدی برنامه‌ریزی‌شده‌ی عجولانه‌ای که می‌خواستند همزمان آن‌ها را منتشر کنند، آهن‌های زیادی در آتش داشتند.

  در واقع، شرایط موجود است. بازی Cyberpunk 2077 در زمان عرضه به یک شوخی تبدیل شد، با یوتیوبرهای متعدد و حتی CDPR که "قرارهای اشکال" خنده دار را برای بازی منتشر کردند (در زیر). اما واقعا خنده دار نبود به طور کلی، بازیکنان PS4 و XB1 از اینکه بازی را غیرقابل پخش می‌دانستند عصبانی بودند. بسیاری درخواست بازپرداخت کردند که CDPR با مهربانی با آن موافقت کرد و سونی در نهایت بازی را به طور کامل از فروشگاه پلی استیشن خارج کرد.

  وکلا نیز با یک دعوای کلاسی استودیو را مورد اعتراض قرار دادند که اخیراً با مبلغ ناچیز 1.85 میلیون دلار به توافق رسیدند. . در مجموع، CDPR تقریباً 53 میلیون دلار به عنوان بازپرداخت و تسویه حساب پس از راه اندازی ناموفق پرداخت کرد. علیرغم افت پولی، Cyberpunk 2077 عامل محرکه عملکرد رکوردشکنی CDPR برای سال مالی 2020 بود. این استودیو سود خالص 303 میلیون دلاری را برای سال گزارش کرد که سه برابر بازده سال مالی 2019 آن بود. پس چگونه CDPR آتش زباله‌دان خود را به معدن طلا تبدیل کرد؟

  این بازی در اوایل بیش از هشت میلیون پیش‌سفارش داشت که کمک کرد، حتی اگر بسیاری از آنها احتمالاً بازپرداخت شده باشند. با این حال، CDPR همچنین صفحه ای از کتاب راهنمای Hello Games را برداشت و قول داد که این بازی را رها نکند. تاکنون به این وعده عمل کرده است. درست از گیت گفت که دو به‌روزرسانی بزرگ را در اوایل سال 2021 ارائه می‌کند تا اکثر مشکلات را برطرف کند.

  چند ماه و چندین وصله کوچک بعد، سونی Cyberpunk 2077 را به پلی‌استیشن بازگرداند. فروشگاه در 21 ژوئن 2021. در 29 ژوئن، CDPR به بازیکنان اطمینان داد که ثبات بازی "رضایت بخش" است، اگرچه به دارندگان کنسول هشدار داد که از خرید بازی خودداری کنند، مگر اینکه PS4 Pro یا Xbox One X داشته باشند. تا اواسط جولای، Cyberpunk 2077 پرفروش‌ترین بازی فروشگاه پلی‌استیشن بود. در ماه نوامبر، Steam Cyberpunk را به عنوان «پرفروش‌ترین فروشنده جهانی» خود اعلام کرد و رتبه بررسی خود را به «بسیار مثبت» رسانده است.

  اما کار انجام نشده است. علیرغم سکسکه های شکستن بازی و DLC اولیه که طرفداران را تحت تاثیر قرار نداد، آدام کیسینسکی، رئیس CD Projekt Red گفت که Cyberpunk 2077 در نهایت به یک "بازی بسیار خوب" تبدیل خواهد شد. داشتن یک بازی بسیار خوب خبر فوق العاده ای برای دارندگان فعلی Cyberpunk 2077 است، اما در مورد کسانی که منتظر ارتقاهای نسل بعدی هستند چه می گوییم؟

  همه این کار اضافی در راه اندازی خرابی، تولید پورت های PS5 و XBSX را تا حد زیادی به عقب انداخته است. از اکتبر 2021، CDPR انتظار ندارد ارتقاها را تا سال 2022 منتشر کند. از زمان نگارش این مقاله، ممکن است تا چهار روز دیگر باشد، اما روی آن حساب نکنید. آخرین کاری که CDPR می‌خواهد انجام دهد این است که نسخه‌ی نسل بعدی بازی را با تأخیر زیاد تولید کند که قبلاً شهرت آن را خدشه‌دار کرده است.


  تگ ها:

  چگونه , cyberpunk , 2077 , پربازیگرترین , بازی‌های , ۲۰۲۱ , تبدیل


خبرهای دیگر از بازی