هنگامی که شرکت لوازم جانبی بازی Dbrand در ماه فوریه شروع به فروش فیس پلاک ">

خبر

 • تک بورد - پلاگین PS5 یا نقض IP؟ قانون پشت

  پلاگین PS5 یا نقض IP؟ قانون پشت "تخته های تاریک" Dbrand
  18 روز و 4 ساعت قبل

  ثبت اختراعات ، سردرگمی نام تجاری و لوگوهای "آشنا اما از نظر قانونی متمایز".
  هنگامی که شرکت لوازم جانبی بازی Dbrand در ماه فوریه شروع به فروش فیس پلاک های مشکی PS5 خود کرد ، وب سایت آن با قاطعیت پیشنهاد کرد که تلاش های آن "کاملاً قانونی" و وی از هرکسی که فکر دیگری می کرد خواست "از ما شکایت کند". در حال حاضر ، مطمئناً ، این شرکت مجبور شده است طراحی صفحات سفارشی خود را در پاسخ به تهدیدهای قانونی

  تهدیدهای سونی چندان شگفت آور نیستند ، به ویژه با توجه به این که این شرکت در نوامبر گذشته نامه ای مبنی بر توقف و عدم تمایل به شرکت سفارشی سازی کنسول The PlateStation ارسال کرد. اما رفت و برگشت سوالات حقوقی مهمی را در مورد حمایت از ثبت اختراع ، سردرگمی مارک و اینکه چه کسی بازار پس از فروش قطعات کنسول را کنترل می کند ، مطرح می کند. مالکیت معنوی Sony Interactive Entertainment LLC ، نامه چند مشکل را نشان می دهد که سازنده کنسول با طراحی خاص "Darkplate" که Dbrand پیش از این هفته می فروخت ، می بیند. اصلی ترین آنها شکل متمایز خود صفحات بود که با صفحات نمای اصلی PS5 مطابقت داشت.

  در نامه آمده است:

  به دلیل بازاریابی گسترده مشتری ما از کنسول PS5 ، محبوبیت تجاری آن ، و پوشش گسترده رسانه ای آن ، پیکربندی منحصر به فرد محصول کنسول ، از جمله بدون محدودیت دو صفحه عمودی ، منحصراً در ذهن مصرف کنندگان با SIE همراه شده است و نماد حسن نیت قابل توجهی است.

  < p> Darkplates Dbrand ، که "طراحی محصول محافظت شده SIE را تکرار می کند" ، بنابراین "حقوق مالکیت معنوی مشتری ما را در طراحی محصول متمایز نقض می کند."

  Advertisement زاویه ای دیگر در نسخه سیاه نسخه طراحی اولیه Dbrand Darkplate. زاویه ای دیگر در نسخه سیاه طرح اولیه Dbrand Darkplate.

  به گفته ریچارد هوگ ، وکیل میشیگان و مجری قانون قانونی مجازی ، این احتمالاً قوی ترین نقطه قانونی سونی است. شکل PS5 ، از جمله صفحه نمای آن ، در ایالات متحده با ثبت اختراع طراحی و در سطح بین المللی توسط "حفاظت از طراحی صنعتی" از نظر قانونی قابل محافظت است. هوگ به Ars می گوید: این سازه ها از بخشهای "هنری و زینتی" (یعنی غیر کاربردی) طراحی کنسول محافظت می کنند.

  برای حفاظت کامل ، ابتدا باید به ثبت اختراع رسید. سونی تا 6 نوامبر 2020 ، تنها چند روز قبل از عرضه کنسول ، ثبت اختراع طراحی ایالات متحده خود را در مورد شکل PS5 ارائه نکرد. این اختراع سرانجام توسط دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده در 5 اکتبر اعطا شد ، که می تواند تصمیم سونی برای تهدید Dbrand را پس از ماه ها فروش توضیح دهد.

  اما در کمال شگفتی ، نامه سونی به Dbrand هیچ اشاره ای به این موضوع نکرده است. حق ثبت اختراع طراحی خاص ، حذف سرسام آور که Dbrand در پاسخ به Reddit آن را اعلام کرد:

  طبق قوانین کانادا [Dbrand یک شرکت کانادایی است] ، طرف متهم به نقض متهم است تا نشان دهد که متهم اقدامات نقض حق ثبت اختراع خاص است. از آنجا که سونی هیچ حق ثبت اختراع طراحی منتشر شده در C & D را اعلام نکرد - در عوض تمرکز بر ثبت اختراعات در انتظار و تعداد زیادی شکایت دیگر - ما تمرکز کردیم که آیا سازمانی مجاز به فروش قطعات جایگزین برای سخت افزاری است که مصرف کنندگان قبلاً آن را دارند.

  از بین رفتن فرم

  Dbrand در ادامه خود را با سازنده قطعات جایگزین خودرو پس از فروش مقایسه کرد. این شرکت می گوید: "شما به عنوان یک مصرف کننده این حق را دارید که از کدام قطعات برای اصلاح ، ارتقاء یا تعمیر F-150 خود استفاده کنید." "آیا نباید برای پلی استیشن 5 خود به شما اجازه داده شود؟"

  تبلیغات

  این به طور کلی درست است. هوگ گفت ، اما به دلیل ثبت اختراع طراحی ، هر صفحه جایگزینی از Dbrand باید از شکل صفحه های PS5 انحراف قابل توجهی نشان دهد تا از ادعای نقض جلوگیری شود. مارک متنیتیس ، وکیل دالاس ، با بیان این مطلب ، به Ars گفت که صفحات جایگزین Dbrand تنها در صورتی مجاز خواهند بود که "طرح PS5 کاملاً یکسان نباشند." تخته های تیره احتمالاً شکست خورده اند. هوگ گفت: "من معتقدم نسخه اصلی محصول دارک پلیت احتمالاً هنگامی که ثبت اختراع سونی را نقض می کرد نقض می کرد." src = "https://techbord.com/picsbody/2110/6719-2.jpg" alt = "https://techbord.com پلاگین PS5 یا نقض IP؟ قانون پشت" تخته های تاریک "Dbrand" srcset = "https://cdn.arstechnica.net/wp -content/uploads/2021/10/dbrand4.png 2x "> بزرگنمایی/طراحی Dbrand" Darkplate 2.0 "بسیار متفاوت از ثبت اختراع سونی است.

  پس از توقف کوتاه مدت فروش در اوایل این هفته ، Dbrand در حال تلاش برای حل مشکلات قانونی خود با "Darkplates 2.0" است. این محصول با شعار جالب "مات ، وکلا" به بازار عرضه می شود. Dbrand می گوید که در طراحی جدید "دارای گوشه های برش" است که دارای لبه بالایی گردتر و دریچه های جدیدی است که تشخیص محصول را از قسمت PS5 سهل تر می کند. این شرکت با زبان محکم روی گونه خود می نویسد: "ممکن است ما تا پایان سال در زندان با حداکثر امنیت باشیم ، اما حداقل پلی استیشن 5 شما دارای طراحی اصلی بی چون و چرا خواهد بود.

  " با تغییر من به شخصه معتقدم که Dbrand به اندازه کافی اندازه و شکل پیشنهاد خود را تشخیص داده است ، اما ذهن معقول می تواند متفاوت باشد ، و من هرگز نمی توانم ادعا کنم که می توانم ذهن قاضی یا هیئت منصفه را بخوانم. با توجه به موضوع ، "هوگ گفت. "به ویژه" پایین دست "[پس از فروش اولیه] ، فکر می کنم کپی مستقیم انحنای ... نسخه سونی می تواند شخص ثالث متوسط ​​را گیج کرده باشد."

خبرهای دیگر از بازی