خبر

 • تک بورد - هکرها باعث شدند Doom با یک لامپ هوشمند 15 دلاری ایکیا کار کند

  هکرها باعث شدند Doom با یک لامپ هوشمند 15 دلاری ایکیا کار کند
  10 روز و 5 ساعت قبل

  یکی از پاداش آورترین چالش هایی که یک هکر می تواند بپذیرد ، اجرای بازی مانند Doom بر روی دستگاهی است که هرگز برای اجرای بازی ها در نظر گرفته نشده است و از حداقل سخت افزار اضافی برای تحقق آن استفاده می کند. این در حال حاضر شامل لامپ هوشمند فرومایه Ikea است که یک دستاورد چشمگیر است که به احتمال زیاد تلاش های حتی دیوانه کننده تری نیز به دنبال خواهد داشت.

  موارد بسیار کمی وجود دارد که قبلاً برای اجرای یک نسخه Doom یا نسخه دیگری ساخته نشده است - از ماشین حساب ها ، iPod ها ، چاپگرهای جوهر افشان ، پورشه 911 ، یک کلید صفحه کلید نمایشگر ، Touch Bar در Apple MacBooks ، صندوق فروشگاهی مک دونالد ، کیف پول رمزنگاری "غیرقابل کنترل" جان مک آفی ، کنسول دستی Playdate ، Commodore 64 و دستگاه های خودپرداز مختلف.

  حتی سیلیکون سفارشی طراحی شده است که برای اجرای آن غیر از Doom چیز دیگری وجود ندارد ، و CAPTCHA که کامل کردن آن کاملاً سرگرم کننده است.

  شاید یکی از چشمگیرترین تلاش های انجام شده ، تلاش تیمی از هکرها در مرحله بعدی باشد. هک به رهبری مهندس نرم افزار نیکولا وراچین ، که توانست Doom را بر روی سخت افزاری که یک لامپ هوشمند 15 دلاری از Ikea تأمین می کند ، اجرا کند.

  در ابتدا ، Wrachien می خواست از یک لامپ قدیمی Ziebe Ikea Trådfri با کم سیستم تعبیه شده قدرت مبتنی بر Arm Cortex-M4 که با سرعت 40 مگاهرتز و 32 کیلوبایت RAM کار می کند ، اما به سرعت ثابت شد که یک چالش غیرممکن است.

  https://techbord.com هکرها باعث شدند Doom با لامپ هوشمند 15 دلاری Ikea اجرا شود

  بعد از چند مورد ماه ها ، Ikea مدل به روز شده ای را منتشر کرد که به CPU تعبیه شده Arm Cortex-M33 با 108 کیلوبایت رم و 1 مگابایت حافظه فلش NAND مجهز شده است. برای تناسب بازی ، تیم به فضای بیشتری احتیاج داشت ، بنابراین آنها همچنین از 8 مگابایت حافظه NAND Flash اضافی استفاده کردند. صفحه نمایشی که از آنها استفاده کرده اند دارای رزولوشن 160 در 128 پیکسل است و کنترلر یک صفحه اولیه ساده با هشت دکمه فشار است.

  صدایی وجود ندارد اما Wrachien توضیح داد که اکنون حذف شده است ارسال کند که او نیاز به استفاده از نسخه اصلاح شده موجود Game Boy Advance پورت Doom دارد تا بتواند در موارد منع مصرف به خوبی اجرا شود. اما این احتمالاً یکی از ارزان ترین راه ها برای اجرای Doom در دستگاهی است که هرگز برای چنین کاری طراحی نشده است.

خبرهای دیگر از بازی