خبر

 • تک بورد - هارکن به اواخر دهه 1990 با این بازآفرینی تجربه اینترنت تلفنی برمی گردد

  هارکن به اواخر دهه 1990 با این بازآفرینی تجربه اینترنت تلفنی برمی گردد


  9 روز و 12 ساعت قبل

  بررسی کنید وقتی سعی می‌کنید از وب‌سایت‌های مدرن با استفاده از Windows 98 بازدید کنید، چه اتفاقی می‌افتد.
  همه ما راهبردهای مقابله‌ای خود را برای خلاصی از همه‌گیری در سال 2020 پیدا کردیم. مهندس زیست‌پزشکی Gough Liu دوست دارد با فناوری - به‌ویژه فناوری‌های قدیمی - دستکاری کند و تصمیم گرفت که سعی کنید آنچه را که در اواخر دهه 1990 به اینترنت از طریق شماره تلفن متصل می شد، بازسازی کنید. او کل این فرآ

  نمایشی از تجربه تلفنی اواخر دهه 1990 با استفاده از سخت افزار تقریباً دقیق دوره، اتصال به وب سایت های مدرن با استفاده از مرورگرهای قدیمی از طریق یک اتصال شماره گیری 31.2 کیلوبیت بر ثانیه. توجه داشته باشید: بارگیری صفحه در زمان واقعی است.

  افراد با سن خاصی (اهم) به خوبی به یاد دارند که قبلاً چگونه بود: حتی فقط راه‌اندازی رایانه نیاز به صبر داشت، به ویژه در اوایل دهه، زمانی که می‌توانستیم دوش بگیریم و قهوه درست کنیم. برای بوت کردن کامپیوتر از فلاپی دیسک. یکی نیاز به یک خط تلفن اختصاصی برای اتصال به اینترنت داشت، زیرا در غیر این صورت یک تماس دریافتی می‌تواند اتصال را مختل کند و مجبور شود کل فرآیند شماره‌گیری را دوباره تکرار کند. مرور وب در زمان سالاد نت اسکیپ و مایکروسافت اکسپلورر به همان اندازه وقت گیر بود.

  از آن زمان تا کنون تغییرات زیادی صورت گرفته است، زیرا اینترنت از یک کنجکاوی به یک ضرورت تبدیل شده و فرهنگ ما را در جهان تغییر شکل داده است. روند. همانطور که لیو در وبلاگ خود خاطرنشان کرد:

  اینترنت به بخشی حیاتی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است، اما روشی که ما اکنون آن را از طریق اتصالات پرسرعت پهنای باند تجربه می کنیم، مانند دوران کودکی من نیست. در اواخر دهه 90 تا اوایل دهه 2000، من از دستگاه پنتیوم 133 مگاهرتز غیر MMX خود که مجهز به 48 مگابایت رم با ویندوز 98SE (و بعداً ویندوز 2000 حرفه ای) بود، شماره گیری می کردم. این تجربه به خودی خود منعکس کننده این واقعیت بود که «همیشه روشن» اینترنت یک ضرورت یا عادی تلقی نمی شد - در آن زمان، «ttyt» مخفف «فردا با شما صحبت کنم» یک چیز بود.

  بزرگ‌نمایی / لیو برای اتصال به وب‌سایت‌های مدرن باید از یک miniProxy استفاده کند. YouTube/Gough Liu

  این ویدیو با نمایش رایانه لیو Techway Endeavour II (تقریباً 1995) در حال بوت شدن باز می‌شود. بالا، بدون تفسیر برای بهترین اثر دراماتیک. "اعتبارات" زبان به گونه مشخصات اولیه را ارائه می دهد: پردازنده Intel Pentium I 100 MHz، 32 مگابایت رم و هارد دیسک 2.6 گیگابایتی فوجیتسو، افزوده شده با فلاپی دیسک 3.5 اینچی سونی و مودم صوتی 65k. نرم افزارهای ویژه شامل Microsoft Windows 98 SE، Netscape Communicator 4.8، و Microsoft Internet Explorer 5.5 است.

  سپس صداهای ثابت شماره گیری برای اتصال به اینترنت و voila می آید! ما آماده هستیم تا با اتصال 31.2k شما موج سواری را آغاز کنیم. (همانطور که لیو توضیح می دهد، "56k به دلیل ماهیت آنالوگ اتصال ممکن نیست.") اینجاست که همه چیز جالب می شود. در واقع نمی توان مستقیماً از اکثر وب سایت های مدرن بازدید کرد زیرا تغییرات در پروتکل های https، مذاکره در مورد رمز مشترک را غیرممکن می کند. بنابراین لیو از یک miniProxy استفاده می‌کند که با https به سایت متصل می‌شود، محتوا را دانلود می‌کند و آن را با همه پیوندها بازنویسی شده به رایانه لیو می‌فرستد تا بتوانند از طریق پروکسی عبور کنند.

  3 طول کشید. دقیقه و 27 ثانیه برای دانلود یک فایل اجرایی.بزرگنمایی / دانلود یک فایل اجرایی 3 دقیقه و 27 ثانیه طول کشید. YouTube/Gough Liu

  دانلود یک صفحه نمونه از Slashdot مدتی طول می کشد. نوار وضعیت در پایین به‌روزرسانی‌هایی را در مورد پیشرفت ما ارائه می‌کند. "فناوری مرور وب در طول سال‌ها به طور چشمگیری پیشرفت کرده است، و همانند استانداردهای html؛ چیزهایی مانند CSS و انواع خاصی از جاوا اسکریپت در آن زمان که Navigator وجود داشت، وجود نداشت، بنابراین سایت بارگیری می‌شود، اما به نظر بسیار متفاوت از نحوه کار است. لیو می‌گوید امروز آن را در یک مرورگر مدرن تجربه خواهید کرد.

  بقیه سفر شامل بازدید از اداره هواشناسی دولت استرالیا (که هنوز از http استفاده می‌کند)، google.com، Wikipedia، xkcd ("ما مدتی منتظر این کمیک خواهیم بود")، و دیگران، با همه چیز در زمان واقعی بارگذاری می شود. دانلود یک فایل اجرایی 120 کیلوبایتی برای یک به روز رسانی ساده نرم افزار، 3 دقیقه و 27 ثانیه کامل طول می کشد. کل ویدیو شما را به خاطر همه پیشرفت‌های فناوری در 20 سال گذشته سپاسگزار خواهد کرد - به‌ویژه برای پهنای باند نسبتاً گسترده‌ای که امروزه از آن لذت می‌بریم. بچه های امروزی نمی دانند چقدر خوب هستند.

  تصویر فهرست شده توسط YouTube/Gough Liu


  تگ ها:

  هارکن , اواخر , 1990 , بازآفرینی , تجربه , اینترنت , تلفنی , برمی , گردد


  v 14
خبرهای دیگر از بازی