خبر

 • تک بورد - نینتندو ممکن است روی فناوری مشابه DLSS برای نینتندو سوییچ کار کند

  نینتندو ممکن است روی فناوری مشابه DLSS برای نینتندو سوییچ کار کند
  14 روز و 10 ساعت قبل

  در اوایل سال جاری ، شایعات ادعا می کردند که نینتندو قصد دارد یک مدل سوئیچ را طراحی کند که از Nvidia SoC جدید پشتیبانی می کند و از فناوری مشابه DLSS و صفحه نمایش OLED پشتیبانی می کند. در عوض ، نینتندو یک کنسول Switch جدید با یکی از مشخصات شایعه شده ، صفحه نمایش OLED منتشر کرد.

  حتی بعد از اینکه نینتندو مدل Switch OLED را اعلام کرد ، بسیاری بر این باور بودند که شرکت بازی سازی 4K Switch را راه اندازی می کند ، زیرا گزارشاتی وجود دارد که نشان می دهد توسعه دهندگان با استفاده از کیت های توسعه 4K نینتندو بازی ایجاد می کنند. این گزارش ها باعث شد نینتندو به طور علنی وجود چنین کیت هایی را تکذیب کند.

  با وجود اظهارات نینتندو در مورد کیت های توسعه 4K ، ثبت اختراع اخیر این شرکت خلاف این را نشان می دهد. حق ثبت اختراع با نام "سیستم ها و روشهای تبدیل تصویر یادگیری ماشین" در 25 مارس 2020 توسط Alexandre Delattre و Thoo Charvet ، دو محقق که در تحقیق و توسعه اروپایی نینتندو کار می کردند ، ثبت شد. با این حال ، ثبت اختراع فقط در 30 سپتامبر 2021 در دسترس عموم قرار گرفت. وضوح تصویر و تجزیه آن به بلوک هایی که داده های زمینه را دریافت می کنند. سپس این بلوک ها به "ماتریس فعال سازی " معرفی می شوند که از طریق شبکه عصبی آموزش دیده آن را به تصویری با وضوح بالاتر و با کمترین کیفیت تبدیل می کند.

   https://techbord.com نینتندو ممکن است بر روی فناوری مشابه DLSS برای نینتندو سوییچ کار کند

  در زمان نگارش ، ثبت اختراع هنوز تأیید نشده است علاوه بر این ، اختراع به طور خاص به ما نمی گوید که در کجا اجرا می شود ، اما نحوه استفاده از آن را نشان می دهد. به عنوان مثال ، این فناوری می تواند به کنسول اجازه دهد هنگام استفاده از باتری ، بازی ها را با وضوح از پیش تعریف شده ارائه دهد و هنگام اتصال ، وضوح تصویر را افزایش دهد ، شبیه به ویژگی موجود در مدلهای فعلی سوئیچ.

  مورد استفاده دیگر ابر است بازی ، جایی که سرورهای ابری تصاویر فشرده را به کنسول ارسال می کنند ، و سپس برای کاهش تاخیر شبکه به وضوح بالاتر ارتقاء می یابد.

  پیاده سازی فناوری ارتقاء بر روی کنسول های نینتندو سوییچ مورد استقبال کاربران قرار می گیرد. کنسول های سوییچ از نظر عملکرد بسیار پایین تر از کنسول های PS5 و Xbox Series X | S هستند. با این حال ، استفاده از فناوری ارتقاء مانند فناوری ذکر شده در ثبت اختراع می تواند فاصله را کاهش دهد.

  اعتبار تصویر: آلوارو ریس

خبرهای دیگر از بازی