">

خبر

 • تک بورد - نینتندو در محکومیت آزار و اذیت Activision به دیگر سازندگان کنسول می پیوندد

  نینتندو در محکومیت آزار و اذیت Activision به دیگر سازندگان کنسول می پیوندد
  3 روز و 15 ساعت قبل

  با این حال، صحبت مبهم در مورد "عمل" تغییر عمومی کمی در روابط نشان داده است.

  ادامه مطلب

  بعد از گزارش بمب، کارکنان Activision کناره‌گیری کردند، خواستار استعفای مدیر عامل شرکت نینتندو شد.

  در ایمیلی به همه کارمندان نینتندو که روز جمعه ارسال شد و توسط Fanbyte به دست آمد، داگ باوزر، رئیس نینتندو گفت که گزارش‌های منتشر شده در مورد اکتیویژن بلیزارد "ناراحت کننده و آزاردهنده بودند. آنها با ارزش‌های من و همچنین اعتقادات، ارزش‌ها و سیاست‌های نینتندو مغایرت دارند. "

  بدون وارد شدن به جزئیات، Bowser ادامه می‌دهد که مدیریت نینتندو "با Activision در تماس بوده، [اقدامی] انجام داده و [در حال] ارزیابی دیگران است." و Bowser اضافه کرد که نینتندو با گروه لابی پیشرو در صنعت، ESA، برای تقویت زبان ضد آزار و اذیت خود کار می کند. "هر شرکت در صنعت باید محیطی ایجاد کند که در آن به همه احترام گذاشته شود و به عنوان یکسان رفتار شود، و همه عواقب آن را درک کنند. بیانیه Bowser، نینتندو را به سومین سازنده از سه سازنده کنسول بزرگ تبدیل می کند که به بحران در Activision در پیام های داخلی به کارکنان رسیدگی می کند. در پیامی که هفته گذشته توسط بلومبرگ به دست آمد، جیم، رئیس Sony PlayStation رایان به کارمندان گفت که شرکت برای ابراز نگرانی عمیق پس از گزارش هفته گذشته وال استریت ژورنال با Activision تماس گرفت. رایان اضافه کرد: "ما معتقد نیستیم که اظهارات پاسخ آنها به درستی وضعیت را نشان می دهد." فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، به کارمندانش گفت که مایکروسافت با توجه به این گزارش‌ها، «تمام جنبه‌های رابطه ما با اکتیویژن بلیزارد را ارزیابی می‌کند و تنظیمات فعالانه‌ای را انجام می‌دهد». او افزود: «این نوع رفتار جایی در صنعت ما ندارد.

  ما به همه بازخوردهای شرکای ارزشمند خود احترام می گذاریم و بیشتر با آنها درگیر هستیم.» Activision پس از پیام اسپنسر در بیانیه ای گفت. ما تغییرات مهمی را که در هفته‌های اخیر اعمال کرده‌ایم به تفصیل داریم و به انجام آن ادامه خواهیم داد. ما متعهد به کار برای اطمینان از ایمن، متنوع و فراگیر بودن فرهنگ و محل کارمان هستیم. ما می دانیم که زمان می برد، اما تا زمانی که بهترین محل کار را برای تیم خود نداشته باشیم، متوقف نخواهیم شد.»

  تبلیغات

  اما در مورد آن چه خواهید کرد؟

  با وجود این صحبت‌های مبهم در مورد «اکشن»، هیچ نشانه‌ای از حرکت‌های خاصی که سازندگان کنسول‌ها می‌خواهند در مورد یکی از بزرگترین ناشران صنعت بازی انجام دهند، وجود ندارد. تصور اینکه این شرکت‌های عظیم از فروش بازی Call of Duty یا Diablo بعدی بر روی کنسول‌های خود امتناع کنند، برای ذکر دو مثال مهم، سخت است. اما تصور اینکه چیزی جز چنین حرکت سودآوری تأثیر قابل توجهی بر هیئت مدیره اکتیویژن داشته باشد، نیز سخت است. هیئت مدیره اکتیویژن همچنان به طور علنی پشت بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن می ایستد.

  اواخر دوشنبه شب، هیئت مدیره اکتیویژن. مدیران اعلام کردند که در حال تشکیل "کمیته مسئولیت محل کار" برای "نظارت بر پیشرفت شرکت در اجرای موفقیت‌آمیز خط‌مشی‌ها، رویه‌ها و تعهدات جدید خود برای بهبود فرهنگ محیط کار و حذف انواع آزار و اذیت و تبعیض در شرکت است." این کمیته توسط دو عضو هیئت مدیره رهبری می شود و گزارش های منظمی از Kotick دریافت می کند، که مشخص نیست تشکیل کمیته جدید چگونه ساختارهای قدرت موجود در شرکت را به طور اساسی تغییر می دهد.

  بیشتر Reading

  بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد می‌گوید که در نظر دارد کناره‌گیری کند، کوتیک از گوشه و کنار برای استعفا تحت فشار فزاینده‌ای قرار دارد، از جمله بیش از 1800 کارمند اکتیویژن بلیزارد که اکنون نام خود را برای درخواست برکناری او امضا کرده‌اند. گزارش شده است که کوتیک به همکارانش گفته است که اگر مشکلات رفتار نادرست کارکنان شرکت "با سرعت" حل نشود، استعفا خواهد داد. اما کوتیک همچنین ممکن است به انگیزه‌های پولی برای استعفا نیاز داشته باشد، با توجه به گزارش‌هایی مبنی بر یک "چتر نجات طلایی" 250 میلیون دلاری که در صورت پایان دادن به سمت او توسط هیئت مدیره باید پرداخت شود.

  سهام اکتیویژن بلیزارد از زمان انتشار گزارش یک هفته پیش وال استریت ژورنال، اکنون تقریباً 20 درصد کاهش یافته است، و از زمان انتشار خبر شکایت کالیفرنیا علیه این شرکت در ماه جولای، تقریباً 32 درصد کاهش یافته است. با وجود آن، از زمان ادغام اکتیویژن با بلیزارد در سال 2007، سهام همچنان 266 درصد افزایش یافته است و از زمانی که این شرکت برای اولین بار در سال 1993 عمومی شد، حتی بیشتر از این افزایش یافته است. این تنها چند سال پس از آن بود که کوتیک و شرکا سهام کنترلی شرکت را به قیمت 500000 دلار خریداری کردند. در سال 1991.

خبرهای دیگر از بازی